Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kaptam egy levelet hogy 3 éj...

Kaptam egy levelet hogy 3 éj szállást nyertem. Hallott valaki az EPETF információs irodáról? Átverés?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 10:52
1 2 3 4 5
 31/45 anonim válasza:
76%

Hali mindenkinek!

Én is most kaptam e-mail-t tőlük, először meg is örültem, meg elég komolynak tűnik a honlap, de utána kezdett a vészharang megszólalni bennem. A 3 nap hirtelen már 7-re bővült, mintegy mézesmadzagként elhúzva a kedves ügyfél előtt, az 1900,- Ft-os befizetés meg háromezervalahányszázra postai utánvételnél, na meg természetesen előre fizess, szóval nekem nagyon bűzlik. Az én környezetemben nagyon sokan megégették már a szájukat ilyen "akciós" termékekkel, bemutatókkal, utazással, kivétel nélkül min átverés volt, vagy legalábbis eladtak valamit 6-szoros áron....

Lehet, hogy sok jó dolgot is elengedek magam mellett,

de jobb félni. A mai világban semmi nincs INGYEN!!!!!

2010. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim válasza:
Barátom tavaly kapott egy ilyen e-mailt,meg is rendelte azt a csekket,az is kb.1900Ft-ba került.Megnéztem a listán szereplő hoteleket,panziókat,kiválasztottunk egy horvát,rab-szigeti panziót,és elmentünk oda egy hétre nyaralni.Na most elfogadják ezt a papírt,ezzel nincs is gond,de azt tudni kell,hogy összeségében nem sokkal kevesebbet fizettünk,mint a többiek,bár ezt tudtuk is előre,mert felhívtam a hotelt előtte,és igaz hogy ingyenes a szállás,de a kajáért kötelezően annyit kell fizetni,hogy szerintem abba már a szállás költsége is bele van kalkulálva.Ettől függetlenül szép helyen voltunk tényleg,egyből a tengerpart mellett,és mivel így is úgy is mentünk volna nyaralni,teljesen mindegy volt.Szóval jó nagy humbuk az egész,teljesen felesleges ilyen ajánlatokkal foglalkozni,ha valaki nyaralni megy,az pénzbe kerül,nincs mese.
2010. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim válasza:
Én is a napokban kaptam,nekem az 1900ft-s verziót küldték el.Az alapján amiket itt írtak nagyon esélyes,hogy átverés.Az a véleményem,hogy az ilyennek megérdemelnék,hogy kemény munkával ledolgozzák a kárt amit okoznak.Talán rájönnének milyen megkeresni ezt a "kis pénzt"mondjuk egy öntödében vagy egy vágóhídon,varrodában minimálbérért.Az esetben- aminek kicsi a valószínűsége-jó szándékú az ajánlat talán nyíltan is a médián át reklámozhatnák magukat.
2010. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is most kaptam ezt az úgymond "dotációt". Hát először megörültem, mert én még soha nem nyertem semmit. Már kezdtem újságolni otthoniaknak, milyen szuper akció, meg kezdtem tervezgetni, hogy hova is mennénk szivesen a párommal. Egyszer csak eszembe jutott, hogy ez a szállási dotáció pontosan mit is takarhat. Aztán irtam e-mailt az informaciosiroda@epetf.eu cimre, hogy ezt hogyan is gondolják, kell e fizetni az étkezést, meg az egyéb szállodai szolgáltatásokat. Hát még egyelőre várom a választ. Aztán mikor meséltem anyukámnak, ő egyébként egy pesszimista és realista ember, szóval rögtön azt vettem le az arcáról, hogy milyen naiv vagyok, hogy ezt a humbukot elhiszem. Meg amúgy én szlovákiai vagyok, és azért gyanúsnak tartottam, hogy 11,87 eurót kell fizetnem csak azért, hogy átveszem ezt az utalványt. Na aztán rákerestem a googlen. Beirtam, hogy "EPETFKK", hát mondanom se kell, hogy (1-2 találat volt) azok is gyakorikérdések.hu oldalait dobta ki, aztán ahogy olvastam a beirásokat rá kellett jönnöm, hogy kár volt örülnöm a tervezgetett nyaralásomnak. Egyébként ha esetleg kapnék választ az informaciosiroda@epetf.eu - tól, akkor még jelentkezem feltétlenül.

2010. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim válasza:

Sziasztok!

Hát megkaptam a választ arra a kérdésemre, hogy benne e van a kaja a dotációban. A válaszuk: "A hotelcsekkel igénybe kell venni az adott szálláshelyfélpanziós

ellátását. Ennek a díja minden esetben fel van tüntetve a

hotelkatalógusban."

Kedves H.GY. neked ajánlom:

ettől a hölgytől jött a válasz:

Mohácsi Katalin

Európai Program az Egyéni Turizmus Fejlesztéséért

Információs Iroda

informaciosiroda@epetf.eu

+36 1 8088172

Nem sok minden, de legalább van tel.szám!


SzKriszta

2010. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Én csak most láttam véletlenül a kérdést. Ezért most válaszolok csak bár már lehet, hogy tárgytalan én is kaptam ilyen emailt freemailre, beregisztráltam sms-ben 2000 Ft fizettem és küldték is 1 hét múlva a csekket, aminek

eurorest a neve és ha így rákeresel egy csomó elfogadó helyet feldob. Én már a helyet is kinéztem. Kár, hogy átverésnek gondoltad, és rajta volt, hogy csak szállást takar ellátási díjat nem ezt üdülési csekkből szeretném fizetni.

2010. ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim válasza:
Nagyon jó válaszok is voltak, de nkem ez már eső után köpönyeg(:-(( Nagyon sajnálom a kidobott 1900ft-ot amit a butaságom miatt le tudtak nyúlni.
2010. máj. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim válasza:

Sziasztok! Én is kaptam egy ilyen "dotációt", és el is kezdtem kitölteni mindaddig, míg ki nem írta hogy fizessek be 1900ft-ot erre meg arra...! Nah, akkor már sejtettem h ez kamu, ezért gondoltam hogy meg guglizom! A legelső oldal a GYK oldal volt! :D Ez itt egy nagy kamu...

Pedig már kicsit beleéltem magam! XD De gondolom nem csak én...

2010. máj. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim válasza:
Látom 2009-es a kérdés, én ma kaptam ilyen levelet. Hát rögtön segítségért mentem a Google-hoz, és ide jutottam. Ezek szerint jó volt a sejtésem. Hogy lehet, hogy több éve mehet ilyen dolog, és nem állítják le?
2011. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim válasza:

Ezt a cikkket a turizmusonline.hu oldalon találtam, még 2009 októberében jelent meg.

Évek óta működik az EPETF.....


( [link]



Európai Program az Egyéni Turizmus Fejlesztéséért

Megtévesztés vagy ügyes üzleti fogás?

2009. október 07. 12:49

A közelmúltban kéretlen e-mailben ajánlott szerkesztőségünk több tagjának is ingyenes bel- és külföldi szálláslehetőséget 600 helyen szerte Európában a hangzatos elnevezésű, ámbár meglehetősen titokzatos Európai Program az Egyéni Turizmus Fejlesztéséért (EPETF). A „szerencsés” címzetteknek emeltdíjas SMS-ben kell regisztrálniuk, a szálláshelyen pedig csupán az ellátásért kell fizetniük. Megpróbáltunk utánajárni, mi is az EPETF lényege.

A hangzatos név arra enged következtetni, hogy valamilyen uniós projektről beszélünk, ami az idegenforgalmi kisvállalkozók forgalmát kívánja fellendíteni. Az ígéretes elnevezésű „program” mögött szervezőként egy Delaware államban székelő cég, a TLG Travel Group LLC áll. Az EPETF esetében a cég kizárólagos magyarországi és európai képviselete a lengyelországi székhelyű, egyebek mellett spedícióval, call centerek kialakításával, fordítással-tolmácsolással és marketingszolgáltatásokkal is foglalkozó CompoSYS Group Sp. z.o.o. A honlapjukon található információk szerint magyarországi marketingtevékenységükben partnerük az index és origo internetes portálok, illetve a Sanoma kiadó is.


A CompSYS által képviselt EPETF a honlapon megfogalmazott célkitűzése, hogy az idegenforgalmi ágazatot, azon belül is a kis- és közepes szálláshelyeket, panziókat és kis szállodákat támogasson. A támogatást a vendég és a szolgáltató összehozásával gondolják megvalósítani olyan formában, hogy a honlapra egy kéretlenül kapott email segítségével tévedve a leendő vendég, amennyiben felkeltette az érdeklődését az ajánlat, kitölt egy utazási szokásokat firtató kérdőívet valamint elküld egy 1500 forintba kerülő sms-t, és máris egy 2 személy részére szóló tanúsítvány boldog tulajdonosává válik, amely – mint a honlap állítja – ingyenes belföldi vagy külföldi szállásra jogosít fel. A programhoz csatlakozott szálláshelyeken „csupán” az ellátásért kell fizetni, ez viszont egyes esetekben, szezontól és szálláshely színvonaltól, helyszíntől függően akár napi 50 eurót is kitehet. A kitöltendő kérdőív eredményeit – ismerteti a honlap – „promóciós eszközök és akciók létrehozását segítik, melyek célja a turizmus növelése és irányítása Európában.” Hogy ez pontosan mit jelent, arra az EPETF tevékenységét firtató többi kérdésünkhöz hasonlóan magától a „vállalkozás szervezőjétől” nem kaptunk választ. Még elhangzik annyi, hogy „a felmérés alapján ajánlások születnek a szálláshely számára, hogy közös erőfeszítéssel a hotelszolgáltatások körét és színvonalát az egyes társadalmi csoportok igényeihez lehessen igazítani.


A 13 országban mintegy 600 panziót és szállodát érintő EPETF által hirdetettek sokban egyeznek a szintén a TLG érdekeltségébe tartozó Eurorest hotelcsekkeket bizalmasan tegeződve népszerűsítő honlapon találhatóakkal. Az EPETF-hez csatlakozott hotelek az Euroresttel is társultak, illetve az EPETF gyakorlatilag az Eurorest csekkeit kínálja fel.


A 2008. április 22. óta nem frissült Eurorest honlapon eredetileg 50 000 darab, egy éven belül felhasználható, 14 éjszakai szállásra jogosító hotelcsekk várt gazdára egy egyszeri, 2990 forintos díj befizetése, illetve a kéretlenül kapott email legalább 7 címre történő továbbküldése mellett. Az Eurorest honlapján pár nappal ezelőtti vizsgálódásunk során még 17439 hotelcsekk várt gazdára. Az EPETF honlapjának fejlécén a megszerezhető tanúsítványok száma néhány napja még 1345 volt, lapzártánk napján ugyanez a szám 5463-ra nőtt.


Az EPETF honlapján feltüntetett információs telefon is a CompoSYShez fut be, amit vagy fölvesznek, vagy nem, de érdemi információval nem tudnak szolgálni. A szervező TLG-től sem kaptunk lapzártánkig érdemi reagálást.


AZ EPETF illetve az EUROREST által nyújtott szolgáltatásokról megoszlanak a többnyire internetes fórumokon elhangzó vélemények. Az index fórum oldalán, az EPETF-ről topikot indító hozzászóló szerint 15 perc gondolkodási idő és a döntés után az ellátás díját az sms 1500 forintos díjával együtt előre ki kell fizetni, viszont a szálloda az utalványon szereplő időpontot nem köteles betartani. A program a szállásadók saját hatáskörébe utalja az utalvány vagy tanúsítvány elfogadásának időpontját.


A programban szereplő egyik harkányi szálloda vezetője kérdésünkre annyit mondott, hogy csupán néhány vendégük volt eddig az EPETF keretében, akik kétségtelen, hogy nyomott áron jutottak szálláshoz és ellátáshoz, de a jelenlegi nehéz helyzetben még rájuk is szükségük van. Lapunk érdeklődésére a Magyar Szállodaszövetségnél elmondták, hogy még nem hallottak az EPETF-ről.


Vereckei András ,főmunkatárs

2011. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!