Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyek a legjobb...

Szerintetek melyek a legjobb országok, hol a legjobb lakni manapság?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy top 5-ös lista jöhet, indokokkal (vagy nélküle)
2014. aug. 19. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Nigéria. Ott boldogok az emberek, minden apróságnak tökre tudnak örülni.
2014. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen mindegy. A lehetőségeidet, életedet te magad irányítod! Ha egy helyen sza*ul élsz, akkor nagy eséllyel máshol sem viszed ennél többre. Országot válthatsz, személyiséget, hozzáállást nem. Ha a kivándorló magyarok csak fele annyit küzdöttek volna Magyarországon, és alapvető dolgokról mondtak volna le kis ideig, akkor ma jobban élnének! De nem, mindenkinek rögtön a több százezres bér kellett. (a kivándorlók jelentős része csak szobát tud bérelni, mert olcsóbb, ilyenről itthon hallani sem akarna, aztán idegenben megeszi a saját márkás termékeket hogy milyen jók, itthon meg csak a márkás kell neki!)


Ne érts félre, nem a kivándorlás ellen vagyok, mert mindenki azt csinál, amit akar, de attól hogy valaki országot vált, még nem fog jól élni. Mert közös lakásban lakni, akár csak 1-2 emberrel is, az nem nyugati színvonal, az csak nyugaton élés, keleti életvitellel. A kettő nem ugyanaz!

2014. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Ahol tejet kapni.
2014. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a 169 Ft-os tejet az emberek meg tudják fizetni is. :)
2014. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#2-es: De ki mondta, hogy ki akarunk vándorolni? Én csak azt mondtam, hogy szerintetek melyek a legjobb országok, és hogy milyen szempontokat vetettek figyelembe.
2014. aug. 19. 21:30
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg a skandináv országokat sorolnám előre, illetve Luxemburg az, ami még nagyon vonzó, csak veszett drága. De aki egy normális munkahelyet kifog, az biztos, hogy jól él ott is.
2014. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

Én speciel Skandináv országban élek, de vissza fogunk menni Magyarországra.


Bármelyik országban jó lakni, csak rajtad múlik, hol érzed jól magad.

2014. aug. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

2: Én is külföldön élek, a környezetemben alig vannak magyarok, akik az aljamunkát végezve többedmagukkal vacak szálláson nyomorognának. Elég unalmas,hogy ezt szajkózzák (főleg az otthon maradottak), hogy kint nyomorgunk, lehetne már másik lemezt feltenni.

A legtöbbünk köszöni szépen és jól elvan a bérelt lakásában, és bár itt sincs kolbászból a kerítés, de azért mégis kaptunk valami olyan pluszt, ami otthon nem volt meg.



Kérdező: Ilyen lista nincs, mindenkinek más jön be. Gazdaságilag, oktatás szempontjából biztos jobb egy északi ország, de én pl. az első télen harakirit követnék el Svédországban. Nekem a kellemes élethez, a nyugalomhoz kell a tenger, a pálmafa, az, hogy a hideg téli napon is elég legyen egy egyszerűbb bélelt kabát és ne lássak latyakot. Más meg menekült innen, hogy milyen lusta népség lakik itt, hiányzik a tél, a havas táj, meg különben is minden sz...r.

2014. aug. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyszerű. Nézd meg hogy statisztikailag mely országokban a legjobb a megélhetés, hol alacsony a bűnözés, kicsi a munkanélküliség és viszonylag jó az időjárás.


Egyébként a Mercer és a Forbes összehasonlította a világ városait a fenti szempontok alapján. A listájuk:

1. Bécs, Ausztria. Nagyon jó gazdaság, alacsony bűnözés, a legkisebb munkanélküliség az EU-ban, erős szociális háló, stb.

2. Zürich, Svájc.

3.Auckland, Új-Zéland

4. München, Németország.

5. Vancouver, Kanada.


Bécs már évek óta listavezető, a lista végén Bagdad található, közvetlenül Bangui (Közép-afrikai Köztársaság) és Port-au-Prince (Haiti) városai után.

2014. aug. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
En speciel Vancouvert mozgatnam a lista tetejere... ket het mulva lesz a hatodik evforduloja hogy idekoltoztem.
2014. aug. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!