Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyire átlagos manapság,...

Mennyire átlagos manapság, hogy az emberek nyaralni járnak?

Figyelt kérdés

Egyik barátom foglalt magának meg az egyik barátjának repjegyet, mert a Wizz 2-t ad egy áráért. Viszont sajnos én még soha életemben nem voltam ilyen repülős nyaraláson és összekülönböztünk azon, hogy ez mennyire luxus.

Mondtam neki, hogy én nem születtem milliárdosnak, hogy csakúgy eljárjak ide-oda. Erre ő azt mondta, hogy ez "normális". (Mármint utazni.)


Az érdekelne, hogy szerintetek is normális-e "csak úgy" hobbiból elmenni valahova egy hétvégére, mert szerintem marhára nem.



2015. máj. 19. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 A kérdező kommentje:

Sajnos nem látod át a helyzetemet semmilyen szinten.


OKJ-s képzésre nincs időm járni, mert kell a munka, kell a pénz, különben kiraknak az albiból. Így is rengeteget dolgozom, sajnos már nem tudok több időt tanulásra/munkára szánni.


Ha jól tudom egyébként, vannak képzések ahol még fizetni is kell a tanulásért (OKJ) meg vizsgadíjat is elkérnek. Nekem arra végképp nincs pénzem.


A továbbiakban (ha csak szidni tudsz meg lenézni) akkor nem kell hozzászólnod a kérdéshez, köszi!

2015. máj. 22. 02:09
 42/79 anonim ***** válasza:
33%
Nem szidtalak, próbáltalak kirángatni kicsit a saját magad okozta szennyből. De úgy látom nem lehet. Hát akkor maradj ott ahol vagy! Azt sem értem minek írtad ki ezt a kérdést! Sorstársakat akartál, hogy együtt szidhassátok az általad gazdagnak titulált embereket? Hajrá! Szidhatsz mindenkit, de nekik azzal nem lesz rosszabb, neked pedig nem lesz jobb. Sőt, még mélyebbre süllyedsz. Ne irigykedj! Tanulj, dolgozz, ne kifogásokat keress! Ennyi a titok!
2015. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez nem kifogás. Nem tudok már többet tenni, mindent megpróbáltam.
2015. máj. 22. 10:50
 44/79 anonim ***** válasza:
72%

35-s tévedsz...Nem az volt a kérdés....

A KÉRDÉS az,hogy mennyire normàlis az hogy valaki hobbibol utazgat/repül.


Nem mindenki teheti meg sajnos.

Spòrolni a kérdezőnek azért nehéz mert még anyukát is eltartja...

Nekem a férjem mondta régen..."Ha segiteni nem tudsz,ne hátráltass"

Ha ő is kifizetett volna mindent az anyja helyett...a büdös életbe nem jutott volna egyről a kettőre.

2015. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:

Ahha, ok! :D A véleményem akkor is ugyanaz! Tanulni és dolgozni kell! Más is ezt teszi! Én is! Én munka miatt is, és hobbiból is utazgatok.


De már leírtam azt is, hogy ha a kérdező hazaköltözne az anyukájához, elmenne közmunkára, jobban kijönnének a pénzből. És a közmunka közben elvégezhetne egy online képzést, amivel el tudna helyezkedni. Be kell menni a helyi programirodába, és még segítenek is neki! De ugye Bp jobb, mint a közmunka vidéken.

2015. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
Ja, és nem a 35-ös voltam, csak erre úgy gondoltam reagálnom kell.
2015. máj. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
62%
Hagyjátok már, a Kérdező csak rinyálni jött ide. Látszik, hogy amúgy tökre nem érdekli semmi, csak panaszkodhasson. A kérdése is igazából csak provokációra jó.
2015. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszadó válaszai nem érdekelnek senkit szerintem.


Egyébként már próbáltam a közmunkát, de sajnos nincs most elég hely. Másrészt pedig a közmunka alatt az ember szellemi képességei amortizálódnak.


De akkor számoljunk is picit:

Ha lemegyek Szabolcsba közmunkázni, akkor elvesztem a 79-es bért, helyette kapok kb. 40 ezer forintot. 39 ezeres bukta havonta.


Az albérlet díját ugyan megúszom (28 ezer) viszont a számlákat fizetni kell továbbra is, ugyanúgy. (Amivel együtt itt az albi 42-re jön ki)


Továbbá, be kell kötnöm lent az internetet, hogy tudjak olvasni, tanulni. Ennek lenne egy egyszeri 8 ezer forintos díja kb.

Illetve továbbra is fizetnem kellene az itteni internetet, mivel még 1 évig él a hűségszerződésem, ergó duplán fizetek a netért. Sajnos nem tudom áthelyezni, mert anyumnak sajnos abban a faluban ahol anyum él, ez a szolgáltató akinél vagyok, nem szolgáltat.


További megtakarítás: BKV-bérlet, 10 ezer havonta. Viszont ezzel szemben ott van az, hogy ha majd vissza akarok jönni Pestre, akkor majd be kell fizetnem újra kb. egy százas kauciót, annyi pénzt pedig még egyben életemben nem láttam.


Ergó komoly tőkét kéne felhalmoznom, ha majd újra fel akarnék jönni Pestre.


Továbbá: itt Pesten sikerült néha (nem legálisan) munkát vállalnom néha, takarítás, házimunka ismerősöknél, néhány ezer forintot meg tudok így ezzel keresni havonat (kb 3-4) ezt szintén bukom, mert a faluban szintén nincs az embereknek pénzük, hogy felbéreljenek extra munkaerőt.


Most arról még nem is beszélve, hogy bukom azokat az ismerősöket/barátokat, akik itt vannak Pesten. Nyilván nem fognak csakúgy lejönni Szabolcsba meglátogatni, nekem pedig sajnos nincs lehetőségem felmenni hozzájuk.


Ezen kívül még komoly pénzbe kerülne leköltöznöm, itt van minden cuccom, ruhám, egy mini TV-m, könyveim, laptopom.

Ha felbérelek valakit, hogy vigye le kocsival, az alsó hangon 20-as, amire szintén nincs keret.

Ha én hordom le őket vonattal,akkor szintén rengetegszer kell fordulnom, de sajnos évente max 2-szer van lehetőségem leutazni, mert nem telik többre.


Már Karácsony óta nem láttam anyumat és valószínűleg őszig nem is fogom újra.


Fentebb pedig még valaki írta, hogy ne támogassam anyagilag: de fogom támogatni mert egyedül nevelt fel engem annak idején. És nem fogom így, betegen egyedül hagyni.

2015. máj. 22. 16:32
 49/79 anonim ***** válasza:
0%
Ahham... Akkor további jó önsajnálatot!
2015. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 A kérdező kommentje:

Hát igen... az észérvekre már nem nagyon tudsz reagálni...

Csak lenézel és megvetsz, pedig nem is ismered a sorsomat...


A továbbiakban értelmes/hasznos (!) kommenteket várnék!

Köszönöm szépen!

2015. máj. 22. 18:01
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!