Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Csak nekem fura ez a nyaralási...

Csak nekem fura ez a nyaralási kényszer amiben a legtöbb ember szenved?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy másoknak az a pihenés ha elköltenek akár több 100.000-et egy nyaralásra, de minimum 100-at.

Nem tudom azt megérteni hogy mitől pihenés az ha levezetsz 100 km-ert vagy repülsz ki tudja mennyit, majd egy szobáért kifizetsz 20-50e-ig/éj és emellé még fizetsz mindenért 2-3x-os árat.

Emellé az egész napod annyiból áll hogy sétálgatsz, vásárolsz meg eszel persze mind méregdrágán hiszen egy nyaraló részen minden drága.


Persze nem a semmittevéssel van bajom, csak ezeket otthon is meglehet csinálni kb ötöde áron hiszen nem kell mit bérelni, a kaja is olcsóbb és fürödni meg strandra 40km-en belül tuti el lehet valahova menni.



2017. júl. 1. 16:57
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
33%

Jó ideje nem nyaraltam, mert egyedül nincs kedvem. Értem az otthonról kimozdulást, csak azt nem értem, hogy egy belföldi nyaralás miért nem nyaralás. :D.

30/f

2017. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 LazyJones válasza:
97%
Van a passzív pihenés, és az aktív kikapcsolódás. Amit te írsz, az az utóbbi. Nem arról szól, hogy henyélj, és ne csinálj semmit, hanem arról, hogy csinálj, csak VALAMI MÁST. Valami olyat, amit szeretsz, ami leköt, amit szeretnél megcsinálni, de máskor nincs rá időd és lehetőséged. És persze, otthon is el lehet menni a belvárosba, csak épp ott nem látod mondjuk az Eiffel tornyot, vagy a londoni Towert, esetleg az ír kultúrát, vagy a spanyol narancsföldeket.
2017. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
11%

Nem, én sem értem.


Régebben proli családoknál volt fontos, hogy ha a szomszédék mentek valahova nyaralni, akkor jajj, nekik is rögtön muszáj volt, hogy megmutassák, hogy van miből. :D Mostanra ezt felváltotta a Facebook meg az Instagram, és oda tolják fel a képeket, mintha kötelező lenne.

Nekem sokkal inkább pihentető, ha olvasok, sorozatot nézek, vagy csak sétálgatok. Rongyrázásnak tartom én is, amit írsz, de vannak ilyen emberek, akiknek ez a pihentető, vagy épp fontos.

2017. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
84%

A nyaralás nem csak a strandból áll.

A legtöbb ember szeret utazni, más országokat megismerni, élményeket szerezni. Hogy te szívesebben eszed az olcsó lángost egy közeli strandon, az a te dolgod. Sajnálom, hogx ilyen szűklázókörű vagy.

2017. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
22%

Nekem a pénzköltés részével nincs bajom. Az utazást nem tudom megérteni.


Elmenni valahova, ahol szintén vannak házak, épületek, emberek, állatok, növények. Problémák, stressz, azok az emberek, akik másik városban élnek ugyanúgy hétköznapokat élnek meg, mint mi itthon. Ugyanolyanok a gondjaik, csak mondjuk nem a nyúl garázdálkodik a kertjükben, hanem a kenguru. Nem egy egeret seper ki, hanem egy kígyót. Nem a gyerekmedencét fújja fel, ha meleg van, hanem bekapcsolja a medencéje szűrőjét. Ugyanúgy nőkről/férfiakról, pénzről, családról, munkáról beszélnek. Lehet, hogy reggel nem az irodába megy adatbázist rendezni, hanem felmossa az elenfántkakit vagy beül a csónakba halászni.


Szép szép, de ha már láttál egy tengert vagy erdőt, nem dob fel túlzottan a 2. Vagy az 50. Múzeum valaki levelével, valaki ékszereivel, valaki fegyvereivel..


Nem tudom felfogni, miért szeret valaki utazni. Itt is az van, mint máshol.

2017. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
60%
Nincs igenyed a valtozatossagra, nem gond. A legtobb embernek akinek valamivel fejlettebb az agya, altalaban van igenye arra, hogy mast is tapasztaljon a vilagbol, ne csak a sajat keruletet.
2017. júl. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
77%

"Elmenni valahova, ahol szintén vannak házak, épületek, emberek, állatok, növények."


Te se vagy faék egyszerűségű ember :D

2017. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
92%
#5 én felpontoztam a válaszod, de nem értek vele egyet. Lehet hogy máshol is ugyanazokat a problémákat látod mint itthon, de azok nem a te problémáid, így élménnyé válnak. Szerintem te vagy nagyon sok helyen jártál már, mondjuk a munkádból kifolyólag, vagy még nem jártál még sehol. Ha egyik sem igaz rád, akkor egyszerűen nem neked való a nyaralás. :D
2017. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
96%

Imádok utazni, mióta egyedül vagyok, egyedül járom a világot.



Nekem ez nem kényszer, szeretek idegen tájakon mászkálni, olyasmit megnézni, amit egyébként nem látok, várost, embereket, kultúrát, szokásokat, gasztronómiát.


Lehet, ha annyiból állna a nyaralásom, hogy fekszem a napon, akkor feleslegesnek tartanám, de amit én csinálok, azt nem lehet itthon.


Egyébként meg jellemzően a turista lehúzós környékeket kerülöm, ettől persze egy London, egy Genf, egy San Franciso nem olcsó hely, és néha örülhetsz, ha csak 3x árat fizetsz, de az élmény megfizethetetlen.

2017. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
97%

Btw, a legtöbb magyarnak nagyon jót tenne, ha kitolná a képét néha a világba. Nagyon becsontosodott, és torz világképe van eszméletlen sok honfitársunknak (kint minden tökéletes, kolbászból a kerítés vs kint minden vacak, mindenki hülye, csak mi magyarok vagyunk zsenik, egyébként is lelőnek, megerőszakolnak, kirabolnak).


Nagyon sok emberrel beszélek, aki úgy alkot vélemény akár csak a környező országokról, vagy Európáról, hogy gyakorlatilag az életben nem járt ott, de néha még az is kiderül, hogy 20 éve nem hagyta el a saját városát, hogy egy Eger vagy is utoljára akkor játszott be neki, mikor gimiben elvitték osztálykirándulni.

2017. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!