Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Csak nekem fura ez a nyaralási...

Csak nekem fura ez a nyaralási kényszer amiben a legtöbb ember szenved?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy másoknak az a pihenés ha elköltenek akár több 100.000-et egy nyaralásra, de minimum 100-at.

Nem tudom azt megérteni hogy mitől pihenés az ha levezetsz 100 km-ert vagy repülsz ki tudja mennyit, majd egy szobáért kifizetsz 20-50e-ig/éj és emellé még fizetsz mindenért 2-3x-os árat.

Emellé az egész napod annyiból áll hogy sétálgatsz, vásárolsz meg eszel persze mind méregdrágán hiszen egy nyaraló részen minden drága.


Persze nem a semmittevéssel van bajom, csak ezeket otthon is meglehet csinálni kb ötöde áron hiszen nem kell mit bérelni, a kaja is olcsóbb és fürödni meg strandra 40km-en belül tuti el lehet valahova menni.



2017. júl. 1. 16:57
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
41%

Az a baj, hogy ahova mennék, nem túl biztonságos csekkolnám Nagy Sándor birodalmát. Viszont nem merem.

30/f

2017. júl. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 RoseTyler válasza:
27%
Én spec idegen helyen, idegen ágyban nem alszom jól. És nekem a nyaralás leginkább stresszt jelent, mint pihenést. Cuccokat pakolászni, kaját megoldani (no glutén, no tej), az utazást intézni, el is érni a vonatot/buszt/repülőt/akármit. Tiszta macera. A pénz része ezen túl már szinte csak apróság. :D A legjobb pihenés számomra úgyis az olvasás. Ahhoz meg minek bárhova is elutazni? :D (És mivel leginkább fantasyt olvasok, így utazok én képzeletben eleget fura világokba. A valóság azokhoz képest unalmas. :D)
2017. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim válasza:
79%
Igazad van töki, nincs is jobb, mint otthon a tanyán, az az élet na. Élvezzed csak. Jó nyaralást!
2017. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim válasza:
87%
Egyik előző munkahelyemen a kollégák, akik általában nagy terhelést kaptak, mindig úgy voltak vele, hogy olyan helyre akarnak menni nyaralni, ahol elég messze vannak ahhoz, hogy ne tudja a főnök visszarendelni őket nyaralás közben a munkahelyre, és még véletlenül se legyenek bevonhatók nyaralás alatt a munkába semmilyen formában, még távolról se. Ők ezért voltak hajlandók a pihenésért akár magasabb összeget is kifizetni, bár mindig megpróbálták a lehető legolcsóbb ajánlatot kifogni. Ha nem utaznak el távolra, a főnökök rendszerint úgy voltak vele, hogy bármikor visszarendelhetik őket munkába, akár otthonról, az meg úgy nem esik jól.
2017. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim válasza:
93%
Csoro irigy vagy :F
2017. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

az hogy nincs érdeklődésed nem jelenti azt hogy másnak se legyen..

Én szeretek utazni, nekem az a kikapcsolódás..

Ha vezetek akkor 1-2000 km meg se kottyan, komolyan mi a rossz abban hogy ülsz és szól a zene ? most is ezt csinálod, ülsz, lehet hogy szól a zene.. ennyi.

Az árakkal vitatkoznék, de tényleg kell fizetni a szobáért de ugye nem mindenki szeret minden nap ugyanott lenni, a napi rutin van akinek fárasztó. Nekem igen, neked úgy néz ki hogy nem. Én nem tudnék minden nap vajaskenyeret enni, te azzal lehet hogy elvagy 70 évet.

Én szeretnék a vörös tengerben buvárkodni, 40 kmen belül jó esetben a velencei tóban merülhetek, vagy a komjádi uszodában. Persze biztos az is jó valakinek, nekem nem. tetszene kipróbálni a maglev vonatot, végülis leugrok a móriczra felülni a hatos villamosra azt betolok valami cuccot hogy lebegés is legyen, de nekem az nem ugyanaz. (najó cuccot nem toltam, de a shanghai maglev megvolt :D )

Szeretnék reggelizni a fuji hegy lábánál, helyette választhatom a gellért teret egy fuji fényképezővel. Ez igaz, csak.. Az nem annyira igazi.


De ezeket sorolhatnám a végtelenségig, mert úgyse fogod megérteni, hiszen 3-4 dolog rendszeres ismétlődése az életedben meghozza a teljesség érzését.

2017. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
27%

Jó sok helyen jártam, más kontinenseken is.


Kb 18-20 országban. A szüleim folyton vittek, felnőttként meg kísértem őket, mert kellett az angolom. Nem volt rossz, de jó sem annyira, hogy magamtól menjek.


Egyszerűen nem élmény. Az első tengerpart után pont ugyanolyan volt a második, harmadik, negyedik.. ugyanígy a városokkal.


Egyetlen dolog volt, ami élményszámba ment, az az volt, amikor alig vett körük fehér ember és mindenhol megbámultak. Na az érdekes volt.


Egyébként nem dob fel, nagyobbak a bogarak, párásabb a levegő, vagy épp piszok hideg és kopár minden. Szerintem a lehető legjobb helyen élünk a legszuperebb állat és növényvilággal és hőmérséklettel. Az épületek is itt tetszenek a legjobban, és én bírom a magyar mentalitást. Persze jó közegben mozgok, nyilván ez is hozzájárul ehhez.


Ha rendbetennénk a vezetést, ez az ország igazi paradicsom lenne. Mindenből pont megfelelő mennyiséggel rendelkezünk.

2017. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
100%

Számomra az utazás nem szenvedés és nem kényszer. Egyszerűen élvezem, azóta, amióta elegem lett, hogy mindig másokra várok, és először elindultam egyedül 22 évesen. Ritkán sikerül eljutnom valahova, és igyekszem a lehető legolcsóbban kihozni, de mindig élmény, és nem csak az úticél, ahova megyek, hanem maga az utazás is. Út közben megismerek új embereket, van, akivel azóta is tartom a kapcsolatot hébe-hóba. Olyan élményekben lesz részem, amiben itthon ülve soha, még ha ott és akkor nem is mind élvezetes, utólag mind egy jó kis sztori (mint ahogy egyszer itthon maradtak az igazolványaim, és ezt csak út közben vettem észre, de szerencsére nem lett belőle baj).

Az én családom gyerekkoromban csak Magyarországon belül utazott nyaranta 1-2 hétre, illetve a nagyszülők ott voltak falun, nekem külföld gyerekként nem volt meg. Az ismerőseim zöme pedig nem szeret csak úgy nekivágni a világnak, fogni egy hátizsákot és menni, a többség sokkal kényelmesebb ennél.

Én, amikor először mentem egyedül, egy héttel az út előtt vettem a vonatjegyet. Akkor még volt ifi kedvezményem, és ha jól emlékszem, 270Ft körül volt az Euró.

Örülnék, ha valaki velem tartana, jó lenne ezeket az élményeket megosztani valakivel, aki nem csak az utazás idejére társaságom, így engem borzasztóan zavarna, ha a párom nem akarna csatlakozni, úgyhogy nekem ez is szempont társkeresésnél.

2017. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Környezetváltozásra van szükségük, mert belefásultak, belesüppedtek a hétköznapokba, és kell, ami kimozdítja őket onnan. Vannak kifejezetten relaxálásra, elvonulásra specializálódott helyek, van pl, ahol szauna meg masszázs meg jacuzzi is van, meg konditerem.
2017. júl. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
*Ja meg egy kicsit nem nekik kell főzniük, minden alájuk van tolva, és kiszolgálják őket.
2017. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!