Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a nyaralás teljes pénzkidobás?

Figyelt kérdés

Csak én gondolom úgy, hogy a nyaralásra menés teljes pénzkidobás?

Sokan azért güliznek egész évben, hogy egy kis félretett pénzből megmutassák, hogy igen ők is voltak egy hetet nyaralni. elmegy egy hét egy csomót elköltöttek és abból a pénzből lett volna mit venni otthonra, amit pl.nem csak egy hétig élveznének. Jó persze ott a kikapcsolódás, meg a gyerekek, meg mit mondunk a facen a 100 nyaraló osztàlytársnak, munkatársnak, de ettől függetlenül egy csomó pénz kiment az ablakon.



#utazás #marketing #nyaralás #ellennyaralás #többletkiadás
2017. szept. 30. 21:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

Egy apró panelban lakom, jó ha félévente költök ruhára és nincsenek megtakarításaim, pedig 27 éves létemre elég jól kereső nagyvállalati középvezető vagyok? Hogy miért? Azért, mert a tárgyak, ide értve a lakóingatlant is, teljesen értéktelenek számomra. Legyen egy ágyam, számítógépem, telefonom, pár nagygép a konyhában, meg rengeteg könyv a polcon és ennyi. Az összes többi pénzemet élményekre költöm. Voltam már ejtőernyős ugráson, hőlégballonoztam, vezettem tankot, meg egyéb 100 hasonlót és eljutottam eddig közel 40 országba. Az utazás, más kultúrák megismerése alapvető nekem. Aki tárgyakat vesz, az csak annyit ér el, hogy szebb kanapén nézheti a nagyobb tévéjén nyálcsorgatva az ikszfaktort. Ezzel szemben én tudom milyen éjjel egyedül fürdeni a Ha Long öbölben, látni a naplementét a Grand Canyonnál, sátrazni dél-kelet kazahsztáni hegyi tavaknál, végignézni egy busójárást Mohácson, busszal átkelni a Kárpátokon, csángókkal beszélgetni magyarul, felfele bámulni a Sixtus-kápolnában, leparkolni pár órára, míg elvonul a marokkói homokvihar és közben találkozni annyi, de annyi új emberrel. Ezektől lesz az ember nyitott, mások iránt felelősséget érző, sokat észrevevő és megértő felnőtt.


Ha az egyhetes, hurghadai resortban all inclusive elbújást érted pénzkidobás alatt, akkor egyetértek, de az utazás amúgy azon kevés dolgok egyike, amiért érdemes élni.

2017. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

Olvasgasd ezeket a cikkeket:

[link]

Aki nem utazik, az általában elég besavanyodott, szűk látókörű lesz. Ráadásul manapság viszonylag olcsón lehet utazgatni.

2017. okt. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%

Itt több hozzászólóval is egyetértek akkor is ha néhányuk mégoly frappáns választ adott.

Az utazás az nekem sem 4 - 5 csillagos all inclusive szálloda, hanem kaland!

Olcsó szállás, utcai kaják, ismeretségek helyiekkel, stb.

ne felejtsd el, az amit látsz illetve megtapasztalsz, az az egyetlen dolog amit senki nem vehet el tőled.

2017. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Kései Sirató ***** válasza:
90%

Csak te gondolod úgy. Az utazás a legjobb dolog a világon. Legalábbis számomra.

A te logikáddal élve minden csak pénzkidobás. Jó példákat írtak előttem.

Utazni nem csak drágán lehet, hanem fi8llérekből is. Lehet biciklivel is menni, lehet sátorozni, piknikezni, túrázni, nem kerül minden egy vagyonba.

HA utálsz utazni, vagy csak a saját otthonodban érzed magad biztonságban azt is megértem, akkor tedd azt, csak ne ilyen nagyon béna kifogással!

2017. okt. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%
Biztosan van még aki így gondolja rajtad kívül de én nem. Mi Horvátországban voltunk nyáron a fő szezonban és akkor ugrottam először sziklát jó magasról, tehát nem csak hogy kikapcsolódtam de adott egy élményt, amit máskor is fogok csinálni, tehát később is hasznos lesz. Itt megdőlt az, hogy később nem lesz hasznos a nyaralás élménye. Amúgy itt nem arról van szó, hogy úgy is hazamegyünk -emiatt kidobott pénz- hanem arról, hogy felfrissülve nézhetünk így neki a további teendőknek egy tengerparti nyaralás után. Ha nem mentem volna el tiszta ideg lennék utána. De ha úgy gondolkozom mint te a kérdésedben, akkor jókat enni (ami drága) sem érdemes mert az is csak addig tart ameddig megesszük aztán vége, tehát akkor egyen az ember olcsóbb de kevésbé finom kaját. Hozzá kell tenni, hogy ez elég drága volt nekünk, tehát ha kevesebb pénz lett volna rá, akkor nem megyünk el.
2017. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

11:16

"Az en velemenyem hogy aki targyakat halmoz az egy barom."


Az én véleményem pedig az, hogy aki egy ilyen mondatot leír, az egy barom!!

2017. okt. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

12:54

"

Egy apró panelban lakom...nincsenek megtakarításaim, pedig 27 éves létemre elég jól kereső nagyvállalati középvezető vagyok? Hogy miért? Azért, mert a tárgyak, ide értve a lakóingatlant is, teljesen értéktelenek számomra."


Na látod, ezért kellett volna tovább tanulnod, hogy az utazások ne vigyék el az összes pénzedet, és ne azzal kelljen hencegned, hogy nincsen semmid.

A normálisan gondolkozó embereknek ugyanis van saját lakásuk, így pl. amit egy nyomi albérleten megspórolnak (havi 100-150ezer Ft.-ot), abból akár havonta is el tudnak utazni.

(Amúgy ha nincsenek megtakarításaid, akkor mihez nyúlsz majd, ha történik valami baj/betegség veled?? Vagy ha pl. elmész majd egy fogorvoshoz, akkor fizetés helyett mesélsz majd a külföldi élményeidről neki??!)

Szóval jó lenne felfogni, hogy attól, hogy valaki utazgat még nem zárja ki azt, hogy legyen mellette egy normális lakása is.

2017. okt. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

@17 Az az apró panel saját ingatlan, és három diplomát azért csak összeszedtem a hat folyékonyan beszélt nyelv mellé. Havi szinten fizetek rendes egészségbiztosítást, ha valami történik, akkor olyan munkáltatóm van, amely 6 hónapig vis major esetén is teljes bért fizet.


Az össz havi fix kiadásom olyan 40 ezer JMF és henceg a fene az utazásokkal. Egy masszívan ostoba kérdésre válaszoltam azt, hogy a tárgyak halmozása is ostobaság. Megengedhetném magamnak, hogy 40 milliós lakás törlesztőjét fizessem egyedül, de abban is csak filmet néznék, olvasnék, meg aludnék, mint a kis panelomban, a valódi élményeket meg akkor szerezném, amikor eszem egy igazán jót a barátaimmal, amikor éjszaka ücsörgök a lezárt Szabhídon, vagy amikor leszáll a gép Livingstone-ban aztán lehet menni felfedezni Zambiát.

2017. okt. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Csak te gondolod így. Nekem nem pénzkidobás. Szeretek új helyeket/kultúrákat megismerni. Inkább beutazom a világot, mint hogy otthon kuporgassam a pénzt és megvegyem a 100.felesleges vackot, amit úgysem vihetek magammal a sírba. :D nekem mondjuk nincs facebookom...de ha lenne se raknám ki, hogy épp hol vagyok. Én régimódi vagyok, általában előhivatom a képeket és beteszem az albumba. Inkább azt nézegetem majd 80.évesen, hogy mennyi helyen voltam és mennyi jó emlékem van, mint a 80.felesleges LCD tévémet.
2017. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nos elég érdekes válaszok születtek.

Egyébként így elolvasva egyet értek azokkal akik járnak nyaralni.

De a pénzkidobás rész is fennmarad.

Szóval aki írta, hogy nem megy nyaralni, de helyette lesz egy saját családi telke/háza, az később többet ér, mint 2-3 élmény. Mert véleményem szerint az a kiadás nem csak 1-2 évre/hétre szól.

2017. okt. 8. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!