Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Utazás egy 2,5 hónapos gyerekkel?

Utazás egy 2,5 hónapos gyerekkel?

Figyelt kérdés
A lányom most lesz 2,5 hónapos. Kíváncsi vagyok hogy elmerjünk-e vele indulni külföldre vagy ne. Utazni mindenképpen szeretnék, de nem tudjuk, hogy még csak Magyarországon belül, vagy beválaljunk egy külföldi utat? Ha van valami tapasztalatotok nagyon kíváncsi vagyok, akár hotel, akár ország, akár látnivaló, stb...

2019. máj. 30. 15:20
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem csak magyart beszélünk. Én tudok angolul, magyarul, olaszul és franciául is.
2019. máj. 30. 18:33
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Francnak kérdezed meg, ha már voltatok a nagyszülőknél külföldön?
2019. máj. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

" Én tudok angolul, magyarul, olaszul és franciául is."

Én emellett még németül és oroszul is.


Ennek ellenére Spanyolországban csak nagy városokban ért valamit, kisebb helyeken (NEM falvak!) már jóformán senki nem beszélt spanyolon kívül mást.

Horvátországban az orosz volt, amivel meg tudtam magam érttetni, mert ott sem igazán beszéltek más nyelveket.


Egy-egy információs irodában vagy túrista-látványosságoknál vannak természetesen angolul beszélö emberek, de egy orvos nem feltétlen tud olyan szinten, hogy biztonságosan tudja kezelni a beteget, föleg nem egy csecsemöt!

2019. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Németet is egészen jól tudok, de nem anyanyelvi szinten. Oroszból a betűket tudom, azaz csak olvasni, de beszélni nem. A férjem 24 nyelven tud, szóval azzal sem lenne baj. Maximum azzal hogy a gyerek immunrendszere hogy reagál bizonyos gyógyszerekre ha beteg lenne.
2019. máj. 30. 19:34
 15/22 anonim ***** válasza:
84%

Na jó 😂😂

Ugye mindjárt kiderül, hogy amúgy Ausztráliában lakik a másik nagyi és épp hozzá készültök, a gyerek is hiperszuper, sosem volt még beteg és a férjednek meg különben is van egy magángépe? Kamugyáros provokátor kérdés.

Egyébként Luxemburgba mióta közel 4 óra a repülőút? Ja tudom, mindjárt megmagyarázod, hogy brutális turbulencia volt és több, mint 2 óra késéssel szálltatok le, de az újszülött babád azt is kibírta egy hang nélkül.

2019. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
Most az egyszer a gyerekedet helyezd előtérbe ne magadat
2019. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi is rengeteget utazunk akár 10 órás repülö útra is mentünk kicsi koruk óta.


DE 2,5 hós babával eszembe sem jutott, hogy elinduljak. Még a nagyobb tömegtöl is óvtam, mert egyrészt 2 hósan még oltást sem kapott, de z oltások is kb védetsége csak 1 évesen lesz igazán töle.(nem hiába kellenek az ismétlödök).

Na most a kanyaró mindenhol ott van mostanában. De a legtöbb betegséget minden ember hordozhatja, csak az oltottságuk miatt nem veszik észre ha fertözöttek. ìgy akár szamárköhögést is bárki hordozhatja.


Egy éves korig én nem ajánlom a nagyobb utakat, 2,5 hósan meg még annyira kényelemetlen az ilyen...


Mi 1 éves koruk óta 12 órás autó útra vagy ugyan ennyi repülön is lehet. Söt olyan is volt hogy 2 óra autóút +10 óra repülés+4 óra buszozás...


Azt gondolom, hogy semmiröl sem maradtok le ha kibirtok még pár hónapot. A gyerek és ti i elöttetek is még egy élet áll, hogy utazzatok...

2019. máj. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Imádom mikor a repülőutakon a gyerek üvölt, de előtte mindegyik azt mondja az én gyerekem nyugodt.


Tök felesleges a kérdés, ha már utaztatok külföldre akkor mi a francnak kérdezed hogy menjetek e ÚJRA!


ÉN Ukrajnát meg az ázsiai országokat javasolnám leginkább, esetleg Kenyát

2019. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
#17 köszi a tanácsot
2019. máj. 30. 20:22
 20/22 anonim ***** válasza:
53%
Én szegény gyermeket nem az utazástól, hanem az édesanyjától féltem, ha ez valós kérdés. :(
2019. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!