Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Idén nyárra nem érdemes...

Idén nyárra nem érdemes utazást tervezni, igaz?

Figyelt kérdés

Esetleg augusztusra?


Vagy inkább valami téli nyaralásra érdemes lelkileg felkészülni?



2020. ápr. 11. 23:46
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
73%
nyilvan egy akkora kaliberu dolog nem kozkaztathat, de a mai vilagban egy utazas koltsegeinek kb 100%at le lehet mondani..bookingon minden lemondhato repjegyet meg visszafizetik ha torlik tobbnyire
2020. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
89%

Augusztusra lemondható szállást és repjegyet nyugodtan vehetsz és a szabadságot is kikérheted. Aztán ha még júliusban is taknyoskodik, levegőért kapkod a fél világ, akkor lemondod és veszel néhány garnitúra új kerti bútort abból a pénzből.


Én ugyan még bőven a pandémia előtt foglaltam belföldre szállást, az augusztusig lemondható, ráadásul olyan magánszállás, ahol a tulaj az üzemeltető, és telken belül lakik, azaz nemigen megy csődbe és hagyja ott a bizniszt a fenébe. Na ilyen helyre aztán végképp bátran lehet foglalni.

2020. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
69%
Nem érdemes. Tervezni lehet amúgy, én állandóan tervezgetek... De nem vagyok olyan naiv, hogy idénre akarjam tenni.
2020. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
76%
Az elég rossz példa volt, hogy az olimpiát is elhalasztották, méghozzá amiatt, mert egyrészt pontosat megjósolni nem lehet, kevesebb pénz bukik el, ha már most lemondják, mintha csak pár héttel előtte kell kényszerből, ráadásul más dolog azt a rengeteg embert átutaztatni a világon keresztül, mint az, hogy a család lemegy pl. a Balatonra egy hétvégén. Nem ugyanaz a kategória. Nyilván a külfölddel kapcsolatos dolgok (utazások, tömegrendezvények) egy darabig még mellőzve lesznek, de azért, hogy a második szakaszt okozó vírust ne hozzák be mert nem ugyanakkor cseng le mindenhol. DE ettől még belföldön nagyobb eséllyel lehet már majd kirándulgatni/utazgatni.
2020. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
68%

#10

Igen nagyokos mert az nem úgy megy hogy csak úgy megrendezzük pár gyökér meg beesik ugrabugrálni. A járvány miatt félbeszakították a kvalifikációs versenyeket, ha megrendeznék, hogy döntenék el kik indulhatnak? Egyszerűbb volt egy évvel eltolni, mert ha később rendezik meg más sporteseményekkel ütközne.

2020. ápr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
71%
Jövő nyárra inkább. Én minden évben szeptemberben megyek nyaralni, mert olyankor olcsóbb, és olyankor engednek a munkahelyen, de ez idén tutira elmarad. Ha már újra megnyitnak a munkahelyek is, szerintem most mindenki inkább próbálja anyagilag visszarendezni magát. Ha mégis kivennék szabadságot, országon belül maradnék.
2020. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 Szeiff válasza:
79%
Én Olasz, Spanyol, vagy Svéd kiruccanást javasolnék. A baj inkább az lehet, hogy nem engednek be. Potenciálisan nagyobb veszélyforrás leszel, mint a saját állampolgáraik. Ott a java már megkapta, de nem a féltett öregek java. Mi maximum akkor kerülünk a csúcson túl. Például el tudom képzelni, hogy csak kijelölt területekre engednek be külföldieket.
2020. ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 Szeiff válasza:
65%

Groteszk tanács. "Javaslom", hogy minél hamarabb kapd el a koronavírust, hogy igazolni tudd nyárra, hogy nem lehetsz fertőző.

Tudom! Ez így nem működik, de a helyzet fonákságát jól illusztrálja.

2020. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
70%

"Groteszk tanács. "Javaslom", hogy minél hamarabb kapd el a koronavírust, hogy igazolni tudd nyárra, hogy nem lehetsz fertőző."


Többször is el lehet kapni, sőt most még olyan hírek is jöttek Dél-Koreából, hogy a vírus gyógyulás után is lappanghat. Tehát már nincsenek tüneteid, a teszt sem mutat ki semmit és egyszer csak hónapok múlva újra beteg leszel magadtól. (Ez nem egy speciális dolog, több ilyen betegség létezik, elég csak a herpeszre gondolni.)


Én erre az évre (a telet is beleszámítva) nem terveznék semmit. De lehet, hogy jövő nyárra sem, ha nincs addigra oltás.

1. A francnak hiányzik az állandó bizonytalanság. Ha lazítanak a járvány terjedését lassítani hivatott szabályokon, akkor pár hét után újraindulhat az egész.

2. A fene se akar a fél nyaraláson azon gondolkodni, hogy mikor fertőz meg valaki egy buszon, a reptéren, a repülőn, a taxiban, a hotelben stb.

3. Simán becsődölhet rengeteg légitársaság vagy szállodalánc, utazási iroda ebben a helyzetben. Akkor pedig cseszhetem a befizetett pénzemet.

2020. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
57%
‘Lehet hogy jövő nyárra sem’ OKÉ, akkor ne tervezz.. Hogy lehet, hogy az emberekben ennyire nincs élet és csak elfogadják, hogy két évet elvesz az állam az életükből egy olyan virus miatt amiben kb csak olyan hal meg aki egy nathaba is belehalna..? Szomorú. Sajnos ezert nem halad ez az orszag semerre. Meg a vilag sem nagyon. Ez egy 80eves nagypapa hozzaallasa kb. Nem, bocsanat, nagymama.
2020. ápr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!