Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Idén nyárra nem érdemes...

Idén nyárra nem érdemes utazást tervezni, igaz?

Figyelt kérdés

Esetleg augusztusra?


Vagy inkább valami téli nyaralásra érdemes lelkileg felkészülni?



2020. ápr. 11. 23:46
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
70%
#24 „szerinted nem lehet kibírni MAXIMUM két évet” ‒ szerinted 2 év kevés idő lenne? (HM)
2020. ápr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
76%
24.-s nekem is az utazas az eletem es nem itthon es bizony nem lehet kibirni ket evet de meg egyet sem ugyhogy en iden is megyek
2020. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
0%

"szerinted 2 év kevés idő lenne? (HM)"


Szerinted mi a kevesebb? 1-2 év a seggeden, vagy örökre meghalni? Vagy örökre megölni egy családtagodat, a behurcolt betegségeddel?


"24.-s nekem is az utazas az eletem es nem itthon es bizony nem lehet kibirni ket evet de meg egyet sem ugyhogy en iden is megyek"


Menj, ha tudsz. Bár elég sekélyes lehetsz, ha mással nem tudod lekötni magadat.

2020. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
47%

(megint #30-31 vagyok)

És nem azt mondom, hogy összedőlne a világom ha nem mehetek külföldre, sőt, csak az idei nyárra kibírom, ha nem külföldön nyaralok, DE helyette belföldön igen.

Szerinted, #24, a „nem akarok *csak* otthon ülni” = azzal, hogy „csak az utazgatással együtt igazi az élet”? Nem teljesen. ViSzOnT elárulom, az utazgatós történet helyett még égetőbb és még többeket érintő dolog az, hogy egyáltalán a többi szórakozási tevékenységet meddig nem lehet folytatni, mikortól lehet újra. Úszni a Balatonban nemcsak azok tudnának és szeretnének (hanem sokkal többen), akik mellette még az egy hét hotelt is megengedhetik maguknak... (HM)

Jómagam igaz, hogy már sok helyre eljutottam, elutaztam, viszont pont a Balatonra egyetlen alkalom kivételével mindig úgy jutottam le, hogy otthonról oda‒ és onnan még aznap este haza autóztam/vonatoztam (jó, talán ebben egy kicsit az is segít, hogy Fejér megyei vagyok, egy nyírségi lakos már tényleg csak igazi utazással tudna a legnagyobb tavunk partjára kerülni)

2020. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
62%
#33 van-e más funkciója is a kommentednek a leszólásunkon kívül? I don't think so.
2020. ápr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
63%

Elárulok egy nagyszerű titkot, hogy aki még mindig tehetné (ha csak a pénze számít és a hisztit egy pillanatra elfelejthetnénk), az miért utazna.

•1• (Mert nyár van és kész.) A Napnak nem tudjuk megparancsolni se azt, hogy a naptári nyáron ne süssön 30‒40 °C-on, ahogy azt se, hogy amikor MaJd a vírusnak+hisztinek (mindkettőnek) vége, AkKoR viszont nyarat adjon nekünk. Mi következik ebből? Hogy egyrészt nyár (olyan, amire nem kell egy évnél is többet várni) csak a közeljövőben van, de ami ennél is fontosabb, hogy a jún‒aug. időszakban a tényleges évszak mindenképpen nyár lesz, ha otthon maradsz, akkor is! Főjön a panelban, aki ki se akar mozdulni, „egészségére” hozzá (nem, pont az a nem egészséges).

•2• Ha semmit se lehet csinálni, nemhogy utazni, hanem még az egyéb szórakozási lehetőségek is oda, nos... Az két (máskor is) komoly filozófiai kérdést is felvet.

•a• Igazán élünk? Vagy csak vegetálunk(=csak biológiailag élünk)? Ha az emberek hobbijai közül a legtöbb nem művelhető, akkor csak arról szól jelenleg az életünk, hogy el legyenek végezve a feladataink. Erre ismételten az szokott máskor motiválni, hogy a létfenntartáson kívül van is miért élni, mondjuk azért, mert annyi élvezhető része is van az életnek. Az ember nem kizárólag túlélni akar, hanem közben igazán élni is és eközben jól érezni magát. Ha csakis a létfenntartás az egyetlen cél, ennyi erővel állat/robot is lehetnél (na főleg az utóbbinak valóban nincs is egyéb igénye)!

•b• Ez esetben a nyár „élvezete” (most azt értem a szó alatt, hogy legalább a még most is meglévő apró szép dolgokat megtaláljuk) kb. ki is merül annyiban, hogy a(z egyészségügyi) sétálás, kerti munka, vagy bármilyen okból a fizikailag szabad levegőn történő tartózkodás, során nem kell sok ruhát felvenni, elég meleg van hozzá. Ez elsőre máris hangozhatna olyannak is, hogy legalább ezért máris lehet hálásnak lenni, hogy elment a hideg, elég meleg van a kevesebb ruhában járáshoz. DE! Ugyanennyit már ma is élvezhettem! A munkába történő eljutáshoz és az onnan hazajutáshoz történő utcai sétát ma is úgy tettem meg, hogy felül csak pólóban voltam! Szóval ennyi erővel (amennyiben a „nyár” egy fikarcnyit se lenne lazább a jelennél, akkor‒) mégse nyáron lenne a „legjobb”, hanem mostanában! Mert ma úgy nem fáztam pólóban, hogy ezzel egyszerre nem is sültem meg. Nyáron ugyanehhez hozzá kell adni a hőséget is! ‒ Más nyarakon hogyan is viseljük el azt, hogy a nyarainknak mindig is szerves része volt a rekkenő hőség? Hát éppen úgy, hogy ezt kihasználjuk azzal, hogy végzünk pár olyan aktivitást, amely csak nyáron végezhető! Hogy ne csak elszenvedjük azt, amikor olykor tényleg még pusztulatnak is érezzük a forróságot, hanem legalább valamit élvezzünk is belőle! Személy szerint én sokkal jobban kedvelem azt az időjárást, sőt az ilyen idő a kedvencem, amikor „egyszerre nem is fázol és meleged sincs (mindez sok ruha nélkül)”, ugyanakkor egyrészt tudom, hogy MO-on mindössze néhány ilyen nap van egy egész évben, másrészt pedig mégis minden évben nagyon várom a nyarat, hát vajon miért, persze, hogy a kikapcsolódási lehetőségek miatt.

1 szó mint 100(×100), amennyiben a „nyár” egy kicsivel sem lenne lazább jelennél, akkor az bizony azt jelenti eléggé sok ember számára (legalábbis az elméink számára), hogy a „nyár” ez esetben egy pokolian szörnyű időszakká válik. Most, hogy még csak április van, csak-csak megvagyunk valahogy, de ugyanígy élni majd akkor is, amikor semmivel se kevésbé lesz meleged mint a korábbi nyarakon, hááát... ((szvsz amíg nincs itt háború, addig ne azt mondja nekem senki, hogy képzeljem el azt, mintha éppen robbanna az utca))

2020. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
23%

"#33 van-e más funkciója is a kommentednek a leszólásunkon kívül? I don't think so."


Ez annyira modoros volt, hogy fel is írom a listámra :D

Mint ahogy a következő kommentedet is. Neked fájna egybe írni amit akarsz? Vagy komolyan elhiszed, hogy bárki végigolvassa ezt a litániát? :D

Rohadtul nem akarok azzal jönni, hogy a "ez a mai generáció..." , mert én is ebbe tartozok. De a szüleink, nagyszüleink, dédszüleink túléltek háborúkat, totális nyomort és szegénységet, bezártságot, diktatúrát, mindent amit el lehet képzelni, mi meg nem bírjuk ki a seggünkön ülést 2 teljes hónapig se? Neten hisztizünk, hogy nem voltunk még a Balatonnál meg nyáron meleg lesz és a zacsit meg a poppolót kell áztatni? Egy dolgunk lenne, hogy a seggünkön csücsülünk, minél "fegyelmezetebben" csináljuk, annál hamarabb lesz vége.

2020. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
47%
#37 még mindig nem és eddig sem az utazást+pancsolást képzel(t)em az „egyetlen”(*2) olyan dolognak, amitől az élet több a bezártságnál. Látom nem a belső lényegét sikerült megérteni még az enyémeknek sem (nemhogy más által írt kommentből), pedig már egyértelműsítettem ám a hosszúmnál korábbijaim egyikében is.
2020. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
47%
Hozzáteszem, hogy én MeGéRtEm mi akar a Te iGaZi mondandód lenni (az, hogy csak az a jó ha csücsülés van, aminek még az ára is és az időtartama is mindegy, csak csücsüljünk, akármeddig is kellene csücsülni), és EzZeL eGyÜtT vagyok azon a véleményen, amin. (& amint a legutóbbimban is írtam, szvsz egyértelműsítésem már a hosszúmnál előbb is volt, a hosszúm pedig inkább csak adalék ‒ lehet, hogy ÉpPeN Te nem olvasod el, de már az is elég, ha lesz bárki, aki igen)
2020. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
47%

„Neked fájna egybe írni amit akarsz?” ‒ Azt hiszed jópofa vagy? (Hát NEM.)

Most komolyan Én miért nem írtam az összes eddig kommentemet egyetlen kommentbe? Jó vicc! Az már tényleg szövegértéshiány ha ezt se tudod! Talán mert AkKoR MéG, amikor a sok körrel ezelőttimet írtam, akkor még honnan tudhattam, hogy azután mit írsz? (sose voltam és még mindig nem vagyok jós) Bárki könnyen észreveszi, hogy a hozzászólásaim fele #válasz a Te kommentjeidre.

2020. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!