Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az amerikaiak tényleg munkaőrü...

Az amerikaiak tényleg munkaőrültek?

Figyelt kérdés
Úgy értem , hogy nagyon sok helyen olvasom h igaz , h az USA-ban nagyon jól keres mindenki viszont éjjel-nappal dolgoznak még karácsonykor is , szabadság szinte nemis létezik , betegállomány sem etc. Ha tényleg így van , mi értelme van ennek az életnek , h nem is élvezik az életet csak dolgoznak... ?
2010. máj. 13. 20:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Azért nem mindegy, hogy kikről van szó:

1. Azt olvastam, hogy a hivatali alkalmazottak hétvégén mindig otthon vannak. Az üzleti negyed kihalt. Több filmben is volt olyan, hogy az irodaház zárva, a telefont és a villanyt is kikapcsolják hétvégére.


A kerekedelem és a vendéglátás az persze más. De vajon tényleg szereti-e a munkáját pl. egy Mekis dolgozó. Ott sem keresnek azok olyan jól.

Ha meg valaki betegen megy be, akkor a saját vagy a társai egészségét veszélyezteti,úgyhogy az nem túl célszerű.


Amúgy miért jó az, ha kidolgozza az ember a belét? Persze, ha szereti a munkáját, akkor tegye, de nem hiszem, hogy többen szeretnék, mint pl. Németországban.

2010. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Nemetorszagot ne keverd ossze az USA-val utolso. Epp ebben a ket orszagban laktam (USA-ban most is lakom, a ferjem am-i). Nemetorszagban minden zarva van nemcsak hetvegen, de mar delutan 5-kor is minden egyes nap. Ahhoz kepest Magyarorszagon rengeteget vannak nyitva mindenhol. Van a csaladban tobb hivatali dolgozo is itt az USA-ban. Szombaton is egesz nap tuloraznak tobben is, mert ha nem is kotelezo, de elvart. Ha mar kimarad egy szombat, nem tetszik a fonoknek. Feltik az allasukat meg sokan alapbol nagyon lelkiismeretesek, probalnak a kocsmazas meg diszkozas helyett HASZNOS idotoltest talalni. A munka pedig az. Pl. szombaton is jar a postas, szombaton a boltok is nyitva tartanak (nem ugy, mint Nemetben, ahol megall az elet a hetvegen). En egyaltalan nem mondtam, hogy jo, hogy az emberek kidolgozzak a beluket, de a kerdes az volt, hogy mennyit dolgoznak az amerikaiak es en csak valaszoltam, mivel itt elek, latom, hogy mi van. Azt meg nem tudom hova tenni, hogy azt mondod, a TV-ben lattad, hogy bezarjak az irodaepuletet. Meg jo,kedvesem! Meg vasarnap is menjenek dolgozni,nem varsz kicsit sokat?? Kettos merce?
2010. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

A filmben 2 napra zárták be, nemcsak szombatra. De azért durva, ha már szombaton is menni kell. :((( Igaz, több film, meg az útikönyv ami ezt írta, az eléggé régen játszódott, illetve íródott.


De ha szombaton is mennek, a szabadság meg nem 20-30 nap, hanem jóval kevesebb, és ünnep is alig van, akkor mikor vannak egyáltalán a családdal??? :(


Németország (és Ausztria): Régen valóban így volt, ahogy mondod, de ca. 5 éve este is kissé kitolódott a nyitvatartás, meg szombaton is már mindig nyitva lehet lenni délután 5-6 óráig, szemben az eddigi havi egy alkalommal.

2010. máj. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Hasznos időtöltés nemcsak a kocsmázás, de ha már a szombatot is bent töltik, akkor valahol azért le kell vezetni a fáradt gőzt! Viszont a fűnyírás vagy a családi kirándulás is hasznos, nemcsak a hivatali robot.
2010. máj. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
1.08: en nem olyan regen koltoztem vissza az USA-ba Nemetorszagbol, ahol 2 kozbe ekelt evig eltem. Meg mindig szinte semmi sincs nyitva ott hetvegen. A vasarnapi bevasarlas pedig nem is letezik. Az USA-ban nagyon sok szolgaltatas 24/7, ami nagyon kenyelmes. Tudjak, hogy az emberek dolgoznak, mas idopontban is meg kell teremteni az alkalmat arra, hogy a dolgukat elvegezzek. Egyebkent nem tudom, hogy miert ir valaki ide tapasztalat nelkul valami suletlenseget egy FILM alapjan...valoszinuleg nagyon fiatal lehetsz. Nem akkor kellene hozzaszolni a temahoz, ha valami konkretumot tudsz mondani?
2010. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Az emberek pedig abszolut nem penzehesebbek, mint Magyarorszagon. Itt nem beszelnek ki a ruhaid miatt, nem neznek ki, ha a taskad nem uj stb. Itt az emberek az egyszeru megjelenest reszesitik elonyben es nem koltenek annyit ilyen kulsosegekre. Mindenki mas, de eleg sok a sporolos ember, aki a legkisebb dolgokon is megnezi, hogy mi mennyibe kerul es 2 dollar kulonbsegnel mar mashol veszi meg az arut. Ez Magyarorszagrol sokakrol nem mondhato el...ezt kellene atvenni es nem irigykedni arra, akinek van, mert akinek van penze, abban az is kozre jatszik, hogy DOLGOZIK es MEGTAKARITJA. Enelkul nem megy sehol sem.
2010. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"1.08: en nem olyan regen koltoztem vissza az USA-ba Nemetorszagbol, ahol 2 kozbe ekelt evig eltem. Meg mindig szinte semmi sincs nyitva ott hetvegen. A vasarnapi bevasarlas pedig nem is letezik." "Egyebkent nem tudom, hogy miert ir valaki ide tapasztalat nelkul valami suletlenseget egy FILM alapjan...valoszinuleg nagyon fiatal lehetsz. Nem akkor kellene hozzaszolni a temahoz, ha valami konkretumot tudsz mondani?"


Nálunk most akarják megszüntetni a vasárnapi nyitvatartást. Azoknak is van családja, akik vasárnap dolgoznak. Ha már úgyis olyan kurta az amcsi szabadság, és vasárnap is dolgoznak, akkor mikor tudnak hosszabb időt együtt lenni a családdal???

Miért írok ide? Egy rokonunk volt kint egy darabig, ő mesélte, hogy ott alig van szabadság, folyton csak dolgoznak. Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy mikor pihennek, ha már a hétvégék sem mindig szabadok. Nálunk legalább a hosszú szabadság ad némi kárpótlást.

2010. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Én az USA-ban élek. Az első évben nincs ewgyáltalán szabadság. A másodiktól az ötödik évig 1 hét szabadság van. 5. évtől 2 hét, 10. évtől 3 hét. 20 év ut

n 4 hét.

De ha közben elmegyek és másik munkát kapok, akkor az új helyen minden kezdődik előlról. A karácsony egy napos, húsvétot meg nem ünnepelnek.

Sokkal kevesebb fizetett ünnepnap van.

2010. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
17.33-as kommentjehez azt fuznem hozza, hogy a kerdes nem az volt, hogy ez jo-e, hanem, hogy tenyleg tobbet dolgoznak-e. Eloszor azt irtad, hogy nem dolgoznak tobbet, most meg azt irtad, hogy az ismerosod, aki kint volt sokat dolgozott, unnepek sincsenek. Egyebkent hogy pihennek itt az emberek? Mint mashol. Mert arra van ido, amire szansz. Hetvegen ha epp nincs munka, lehet pihenni, ahogy este is. Illetve epp ezert van az, hogy az amerikai nyugdijasok beutazzak a vilagot, a magyar nyugdijasok meg ki sem teszik alt. a labukat meg a szomszed faluba sem. Mert nyugdijas korban mindent bepotolnak. Ez egy kulturalis kulonbseg, amibol sok minden mas is ered. Pl. hogy generaciok nem elnek egyutt, a nagyszulok nem nevelik az unokaikat, nem vigyazzak fel oket olyan szinten, hanem akkor mar magukra forditjak a legtobb idot, mig Magyarorszagon sok szulo lepasszolja a gyereket a nagyszulonek, mert ott ezt szinte kotelessegenek tartjak...nekem is van gyerekem, latom, hogy eg es fold ebben a kerdesben is Mo es az USA. Ennek a nagy tavolsagokhoz es az individualizmushoz van koze. Egyszeruen mas. De szerintem az, aki nem igazan elt meg itt, annak nem kellene ilyen markans, negativ velemenyt alkotnia. Nem rossz a munka, az legalabb hasznos. Mo-n epp az a gond, hogy nem fejlodik az orszag, nincs termeles, mert sokan csak a keszet varjak, lebecolnak munka cimen es ellopjak, amit csak lehet. Na itt azert ez nem igy mukodik.
2010. máj. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"Én az USA-ban élek. Az első évben nincs ewgyáltalán szabadság. A másodiktól az ötödik évig 1 hét szabadság van. 5. évtől 2 hét, 10. évtől 3 hét. 20 év ut

n 4 hét.

De ha közben elmegyek és másik munkát kapok, akkor az új helyen minden kezdődik előlról. A karácsony egy napos, húsvétot meg nem ünnepelnek.

Sokkal kevesebb fizetett ünnepnap van."


Kösz. Az egy hét, két hét az 5-10 munkanap vagy 7-14? (gondolom az előző) De összességében eléggé durva a dolog. Mert így még nyaralni sem lehet elmenni az elején. :(

2010. máj. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!