Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az amerikaiak tényleg munkaőrü...

Az amerikaiak tényleg munkaőrültek?

Figyelt kérdés
Úgy értem , hogy nagyon sok helyen olvasom h igaz , h az USA-ban nagyon jól keres mindenki viszont éjjel-nappal dolgoznak még karácsonykor is , szabadság szinte nemis létezik , betegállomány sem etc. Ha tényleg így van , mi értelme van ennek az életnek , h nem is élvezik az életet csak dolgoznak... ?
2010. máj. 13. 20:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Eloszor azt irtad, hogy nem dolgoznak tobbet, most meg azt irtad, hogy az ismerosod, aki kint volt sokat dolgozott, unnepek sincsenek. "

Azt nem írtam, hogy nem dolgoznak többet, csak a többit. Azt meg olvastam, hogy hétvégén otthon pihennek, ha már szabadságuk alig akad.

Viszont ha már szombatonként is be kell járjanak, ahogy írva lett, és szabadság alig vagy nyista, akkor mikor tudnak egyáltalán pihenni??? 70 éves nyugdíjasként? És ha nem érik meg? (ne egy középosztálybeli fehér bőrűre gondolj)

2010. máj. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Nem en alakitottam igy ki, ezert kar velem vitaznod errol. Jo igy az embereknek es kesz. Tudunk pihenni eleget, mert csinalunk ra idot! Aki meg nem tudja beosztani az idejet, lehet neki sok szabadideje, nem fogja hasznosan eltolteni. Szoval nincs mirol vitazni. Nem 70 evesen, hanem 60-62 evesen mar eleg sokat utaznak, hatalmas utazasokat tesznek, amire fiatalon nemcsak idejuk, de penzuk sem lett volna. Sokan korabban nyugdijba mennek, ha olyan a munkajuk...40-44 evesen is elmennek nyugdijba, ha a kormanynak dolgoznak fegyveres eroknel, ami a lakossag eleg jelentos reszet erinti. Addig meg szinte szabadnap nelkul dolgoznak. Utana elvezik a munkajuk gyumolcset meg este is lehet pihenni. Itt nem panaszkodnak annyit az emberek, hogy faradtak, nem jut ido semmire. Szerencsere nem olyanok, mint a magyarok.
2010. máj. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Sokan korabban nyugdijba mennek, ha olyan a munkajuk...40-44 evesen is elmennek nyugdijba, ha a kormanynak dolgoznak fegyveres eroknel, ami a lakossag eleg jelentos reszet erinti."


A zsaruk és a katonatisztek nálunk is hamarabb mehetnek nyugdíjba.

2010. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
ne hatagudj kedves amerikában élő,úgy nem szeretem ezeket a dumákat!kiennek amerikába és akkor már különbnek érzi magát,mert nem olyanok mint a magyarok ,meg ez a h.lye duma ettől kész vagyok!itt is dolgoznak az emberek,dolgoznának ha lenne!a magyar szorgalmas nép,ha van munka!de sajnos most nincs,de körbe érdeklődhetsz uasztriába hogy mennyire szeretik a magyarokat,mert dolgoznak keményen!amúgy meg jobb lesz ha nem fikázod a magyarokat,azért mert te pár éve kint vagy!te is magyar vagy és k.baszott szánalmas!gusztustalan az ilyen!Na te tipikus magyar vagy,aki kiment aztán rázza a rongyot!
2010. jún. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem razom a rongyot es nem erzem magam kulonbnek, de ha nem tetszik a 2 orszag kozotti kulonbsegrol az igazsag es nem akarod kinyitni a szemed, akkor ne tedd. Te dolgod. Eppen annyi jogom van velemenyt irni, mint neked es a te velemenyednel az enyem annyival hitelesebb, hogy en mindket oldalt tapasztaltam szemelyesen, amit viszont te nem, igy nem tudom, hogy hogy tudnal velemenyt alkotni. Van, aki nem szereti az USA-t, nem kotelezo, de Magyarorszag ugyes-bajos dolgait szeretni sem kotelezo, nem? Es szerintem a magyar emberek kozott sok a tisztesseges, de sok az olyan is, aki csak a keszet varja es csalassal eri el a celjait. Tobb, mint itt...
2010. jún. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
igen igazad van nincs tapaszatalatom amerikával kapcsolatban,de nem is igazán vonz a dolog,és biztos jobb ott az élet ezt aláírom,de nekem ez a minden a pénz dolog nem jön be,minnél többet még ha beledöglök akkor is!amerikába ez megy,volt kint egy jó barátom egy évet,nem feketén!ő neki pl nagyon nem jött be!persze tudom dolgozni kell,mint mindenhol,de én nekem fontos az is hogy ne csak a munkából álljon az életem!viszont svájci tapasztalatom van,na az élet ami ott van!1 évet voltam kint,vendéglátásba,érdekes módon ott betartják a 8 órát,még vendéglátásban is!heti 4 napot dolgoztam!azt inkább nem is mondom hogy mennyit kerestem!egy itthoni átlagnak kb a 10-12 szeresét és volt szabadidőm és nem dolgoztam reggeltől estig,hétfötől vasárnapig!volt hogy a főnök szólt rám hogy menjek már haza pihenni,amikor túloráztam 2 órát!ja és mit mondott,hogy holnap ezért nem kell jönnöm!na ez a különbség europa és amerika között!de látom téged is beetettek!sok sikert!
2010. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Azert, mert nekem ez tetszik, neked meg az, ettol engem nem etettek be. En meg Svajcban nem elnek, mert nem nekem valo. Es epp most cafoltal ra az elozo hozzaszolasodra. A kerdes arrol szolt, hogy hol dolgoznak tobbet es megadtad a valaszt.
2010. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
igen megadtam a választ,hogy amerikába!svájcba fele annyit nem dolgoztam mint itthon,vagy egy amerikai,mégis jól kerestem és szabadidő is volt!sztem ez elég világos volt!
2010. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!