Kezdőoldal » Utazás » Európa » Adriai tengerben vagy a...

Adriai tengerben vagy a földközi tenger olasz szakaszán jobb a tenger élővilága?

Figyelt kérdés
Horvátba már voltam most tervezem olaszországot

2019. aug. 11. 21:10
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
90%

Az adriaban meg egyaltalan a földközi temgerben semmilyen különösebb elővilag nincs!A horvatok utan meg eleve egy kihalt semmi lesz az olasz rész!

Ha ez kell akkor a vörös tengerre kell menni

2019. aug. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Igaza van az 1#-nek, ezt 99.9%-ban tapasztalatam én is.
2019. aug. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

A horvát partok leginkább sziklás, kavicsosak, több búvóhelyet adnak ezért ott van gazdagabb flóra, fauna. Na meg az olasz vízek elég rendesen túl vannak halászva. Szicília, Szardínia ill. a déli régiók(Nápolytól délre) partjain még viszonylag jó a helyzet, ha csak nem valami turista gettóba tévedsz be(ott azokból kevesebb van mint északon).

De amúgy ha csendes, turisták által nem háborgatott partokat keresel akkor mind horvát mind olasz területen szerencsével járhatsz. Mielőtt odamész érdemes utána nézni, hogy homokos vagy kavicsos e az adott part, mert a kavicsos alkalmasabb állatok megfigyelésére(nem csak mert több az állat ott, hanem jobban le is látsz a víz alá).

2019. aug. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. aug. 12. 06:42
 5/9 A kérdező kommentje:
Europába hol a legjobb az élővilág?
2019. aug. 12. 06:44
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Én még nem találkoztam említésre méltó élővilággal Európában. Menj el Eilatba ott november környékére van 6-8 ezerért repjegy és ott vannak korallok is.
2019. aug. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: A tengeri élővilágra gondolsz ezalatt?
2019. aug. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tiszta víz,sok hal,sok tengeri növény és kagylók
2019. aug. 12. 09:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A balti litván, lett, észt illetve a skandináv, finn partokon háborítatlanabb tengeri életvilág van mint a Földközi-tengerben. Csak ezek a vízek hidegek az üdüléshez, szóval nemigen tudsz bemenni egy hálóval rákászni, kagylózni.
2019. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!