Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Zseppelin utazási irodával...

A Zseppelin utazási irodával voltunk Párizsban, és a bp-i hazaérkezés előtt az idegenvezető pasi jutalmat/borravalót kért a "személyzet részére" az utasoktól. Azaz saját maga és a két sofőr részére. Járt valaki így, mert mi ledöbbentünk ezen?

Figyelt kérdés

Addig teljesen szimpatikus volt az idegenvezető amíg ezt be nem mondta a mikrofonba, majd kitette az esernyőjét, hogy abba lehet tenni a pénzeket.

Ennyire keveset keresnek, hogy szükségük van még arra az alamizsnára is, vagy ennyire éhesek?

Más utazási irodáknál is divat ez vajon?


(Tudom, miért mentünk irodával és úgy kell nekünk.)



2019. szept. 30. 21:18
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

De -nyugtassál meg, hogy- nem a pilóták jönnek ki az út végén egy kis borravalót összekalapozni saját maguk és a sztyuik részére?

:)

2019. okt. 1. 12:32
 12/24 A kérdező kommentje:

23:38

"de hogy elvárják, ráadásul a sofőrnek is, az elég döbbenetes."


Ha már szóba hoztad a sofőröket akkor ide kívánkozik az is, hogy az utasok bőröndjei kis helyen és egymásra összezsúfolva fértek csak el, mert a busz alsó csomagterének egy jó részét elfoglalta az a sok-sok karton dobozos sör és ásványvizes palack, melyeket az út során árusítottak a sofőrök az utasoknak.

(Szóval volt jócskán mellékes bevételük, kikövetelt borravaló nélkül is.)

2019. okt. 1. 12:48
 13/24 anonim ***** válasza:
Én sokfelé utaztam már a világban és ha nem is mondanám általános jelenségnek, azért ritkaságnak sem. Magyarországról nézve valóban furcsa gyakorlat, de mondjuk az USÁ-ből nézve az ellenkezője volna az. Itt most próbálkozott egyet a magyarokkal az idegenvezető.
2019. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Azért az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ez amúgy egy jól szervezett, tartalmas út volt, és -a fentieken kívül- egyedül a hazafelé úton, a Metzben lévő -tranzitszálló- B&B hotel színvonala volt kritikán aluli és inkább egy nulla *-os munkásszállás benyomását keltette a többi szobákból ki-be járkáló munkaruhás -enyhén koszos- ott lakókkal.

Természetesen a másnapi reggeli is pocsék volt, a kb 3x3 méteres "reggelizőnek" nevezett lyukban, ahol egyszerre nem is tudott mindeni leülni és a folyosón sorba állva várták a többiek, hogy felszabaduljon egy-egy szék a "reggelinek" nevezett semmihez.

2019. okt. 2. 10:56
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

Én még ilyenről nem hallottam, de nem tartom felháborítónak. Biztos vagyok benne, hogy csak a cégvezetés tudtával merik ezt megcsinálni, szóval a feljelentgetésnek értelmét nem látom.


Amúgy, miért zavar? Mondjuk ketten vagytok és kettőtök nevében dobsz bele egy ezrest. Most őszintén, hogyan aránylik ez az utazás költségéhez? Ennyit két ember el tud fagyizni Magyarországon is.


Ennél sokkal jobban zavar engem pl. az, hogy sok étteremben a feltüntetett árhoz hozzászámolnak +10% szervizdíjat. Magyarul: az étlapon feltüntetett árat rögtön szorozd be 1,1-del, akkor kapod meg a tényleges árat. Ezek után mondjuk én épp csak felülkerekítem a kapott számlát. A borravalót megkapták abban a 10%-ban.

2019. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem az 1000 Ft-ról van szó, Goldmund, hanem az elvről. Borravalót a saját szakllára NEM LEHET KÉRNI! Az utazást az utasok a cégnek kifizették, az idegenvezető a cég alkalmazottja. Magánjellegű pénzbeszedéssel nem foglalkozhat, ő ott a cég képviselője. És megnyugodhatsz, nem tudtak róla, vizsgálják. Ez teljesen más, mint hogy bizonyos országokban az utazási protokoll része a kötelező borravaló, amire az utaztató cég előre felhívja az utasok figyelmét.
2019. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

11:48

Ugye nem zavar, ha a saját mondataiddal válaszolok a furcsa felvetésedre?!


"Ennél sokkal jobban zavar engem pl. az, hogy sok étteremben a feltüntetett árhoz hozzászámolnak +10% szervizdíjat."


"Amúgy, miért zavar a borravaló? Mondjuk ketten vagytok és kettőtök nevében dobsz bele egy ezrest. Most őszintén, hogyan aránylik ez az étkezés költségéhez?

Ennyit két ember el tud fagyizni Magyarországon is."

2019. okt. 4. 10:09
 18/24 A kérdező kommentje:

Ja, és eszemben sincsen senkit "feljelenteni".

Mindössze kíváncsi voltam, hogy ez megesett-e másokkal is?

Utazási irodák útjait igénybe vevő utasok és -esetleg- idegenvezetők válaszát vártam.

(Természetesen bárki hozzászólhat a témához.)

2019. okt. 4. 10:14
 19/24 anonim ***** válasza:

Ettermi ebed ket emberre kb. 10e Ft.

Egy kulfoldi tarsasutazas minimum tizszerese, de inkabb huszszorosa.

Nem mindegy, hogy a koltseg 10%-kal, vagy kevesebb, mint 1%-kal novekszik.

Arrol nem is beszelve, hogy gyakrabban eszem etteremben, mint ahanyszor nyaralni megyek.

Arrol nem is beszelve, hogy a szervizdijat folszamoljak, akar akarsz adni, akar nem. Az utazasnal a kirakott esernyobe nem volt kotelezo adnod.


A fentiek miatt nem adekvat osszehasonlitani a ket esetet.

2019. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Szerintem sem.

Nem is értettem, hogy miért hasonlítottad össze???

2019. okt. 5. 11:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!