Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Zseppelin utazási irodával...

A Zseppelin utazási irodával voltunk Párizsban, és a bp-i hazaérkezés előtt az idegenvezető pasi jutalmat/borravalót kért a "személyzet részére" az utasoktól. Azaz saját maga és a két sofőr részére. Járt valaki így, mert mi ledöbbentünk ezen?

Figyelt kérdés

Addig teljesen szimpatikus volt az idegenvezető amíg ezt be nem mondta a mikrofonba, majd kitette az esernyőjét, hogy abba lehet tenni a pénzeket.

Ennyire keveset keresnek, hogy szükségük van még arra az alamizsnára is, vagy ennyire éhesek?

Más utazási irodáknál is divat ez vajon?


(Tudom, miért mentünk irodával és úgy kell nekünk.)



2019. szept. 30. 21:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nem hasonlítottam össze.

Elmondtam, hogy én nem érzem zavarónak, amit te leírtál.

Ezzel ellentétben zavar egy másik jelenség, amit leírtam. A másik jelenség másmilyen, ezért is más a megítélésem róla.

Te kérdeztél vissza, hogy miért zavar az egyik, ha nem zavar a másik. Én meg leírtam, hogy azért, mert egészen más szituáció.

Érthető?


Más:

Ha jól értettem az egyik korábbi hozzászólót, akkor ezt a főnökök tudta és beleegyezése NÉLKÜL csinálják. No ezért viszont megérdemlik, hogy a főnökeik fenéken billentsék őket.

2019. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
68%

Én sem láttam még ilyet, sztem ez egyszerűen tiszteletlenség és magyaroknál kifejezetten rossz ötlet is, mert lehet, hogy nem kötelező adni, de ha nem fizetsz, rögtön csúnyán néz rád jó pár emberke, mivel hogy ugye felénk népbetegség mások lenézése, pénztárcájukban való turkálás.

Ha valaki szeretne borravalót adni, az úgyis oda fog menni és megoldja. Ha valaki nem szeretne (vagy nem tud, mert nem maradt egy fillérje sem az út végére - és ne ő legyen már a szemét, mert a saját pénzét borravaló helyett fagyira költi), akkor pedig bunkó dolog ilyen kínos helyzetbe hozni.

2019. okt. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Borravalót akkor ad az ember ha meg van elégedve valamivel, illetve, ha valami pluszt kap azon felül amiért már eleve fizetett.


Nem akartam ennyire belemenni a részletekbe, de az ember nem ad két olyan sofőrnek, akik végig a fensőbbségüket éreztették a testbeszédükkel.

Akiknek a lelakott buszuk kiült üléseinek a vasai nyomták a hátsónkat ráadásul előrefelé lejtettek.

Vagy arra adjunk nekik, hogy a fejtámlákra még a szokásos fehér higiéniai kendőket is sajnálták feltenni?

Nekik csak az számított, hogy minél több ásványvíz és a 400 Ft-os sör fogyjon a buszon.

Az igenvezető meg mire fel kapott volna baksist?

Azért mert a csoport 3/4-e majd egy órát várt rá Párizsban mert elkésett?

Vagy azért mert pl. gondolt egyet és előrébb küldte a leghátsó sorban ülőket a nappali hazafelé úton, és lefeküdt oda aludni?


Hasonló lehetett a véleménye az utasok többségnek a "a háromtagú személyzet részére kikövetelt borravalóról", mert talán négyen-öten tettek pénzt az esernyőbe.

2019. okt. 8. 17:22
 24/24 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi a történet. Nem adtál és kész, ha nem voltál elégedett. Számon senki se kérheti.
2019. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!