Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákiában még mindig...

Szlovákiában még mindig rosszul bánnak a magyar turistákkal?

Figyelt kérdés
Jó pár éve voltunk síelni és akkor volt mindenféle bunkóskodás, főleg nagyon látványos levegőnek nézés a kiszolgálók részéről, ez többször is előfordult, nagyon meglepett minket amúgy az egész jelenség. Akkor eldöntöttük, hogy többet nem megyünk hozzájuk. De mostanában hallani olyanokat, hogy kevés a turista jobban becsülik a magyarokat is.
2019. okt. 6. 17:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Friss tapasztalásom: nem beszélek nyelveket, semmilyen szinten. Kocsim elromlott, telefonom is. A panzió tulajdonosa nagyon készséges volt. Próbáltunk társalogni, de egy ponton elakadtunk. Bevont a dologba egy magyarul is tudó ismerősét, tolmácsnak. Használhattam a telefonját is. Azt is megtette, hogy a 20 km-re lévő szervizbe elvitt a kocsijával.

Pár nappal később írt, hogy sikeresen hazaértem-e, mert aggódott miattam.

Szóval ennyire nem tudnak minket elviselni. Sehol nem tapasztaltam negatív hozzáállást.

Azza kezdtem, hogy prepácste (bocsánat), ne rosumiem po szlovenszko (nem tudok szlovákul).

Az első szó kulcsfontosságú lehetett.

2019. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

2013 óta járunk viszonylag rendszeresen túrázni Szlovákiába, nem mindig több napra, de így is volt olyan 6-8 alkalom, amikor szállást foglaltunk. Csupa jó tapasztalatunk volt a hozzáállásukkal kapcsolatban, és nem csak a Magas-Tátrában, hanem más környékeken is.


Mondjuk a Magas-Tátra már kezd vállalhatatlanná válni a túl nagy tömeg miatt, miközben már alig olcsóbb, mint az osztrák Alpok. Pár hete voltunk a Kapor-csúcson, oda és a Rysyre is folyamatos sorban haladt a tömeg, csúcsközelben már veszélyessé vált ennyi ember. A következő években ko fogjuk hagyni, Szlovákia más részeit viszont nem

2019. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!