Kezdőoldal » Utazás » Európa » Fiatalon idegen országban?

Fiatalon idegen országban?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. 2 hónapja költöztem Bécsbe,a barátomhoz.Ő dolgozik,magyarokkal. Eddig a lakást újítottuk,rendezkedtünk be.Azonban nekem is el kell lassan kezdenem dolgozni,unalmas itthon egyedül.Szégynlős vagyok,tapasztalatlan,még sosem volt munkahelyem sem,így szeretnék ezen változtatni. A nyelvet nagyon kezdő szinten beszélem. Nehéz munkát találni. Persze munka mellett nyelvet is szeretnék majd tanulni. Esetleg,aki itt él,vagy költözött már idegen országba,milyen lehetőségeim vannak fiatalon? Hogyan kezdjek neki?

2019. okt. 14. 13:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azért jöttem drága válaszoló, hogy meghallgassam mások történetét,akik esetleg korban egy idősek velem, vagy voltak már hasnló helyzetben! Itt arról van szó, hogy az ostoba emberek ostobáskodnak, és okoskodnak, a "közepesen ostoba" kérdésem alatt.
2019. okt. 16. 13:10
 12/16 anonim ***** válasza:
ha fiatal/élhetetlen/nem beszéli a nyelvet/ahelyett hogy hasznossá tenné magát (mondjuk megtanulná a nyelvet vagy hazahúzna, és nem itt európában rontaná a levegőt) inkább random fórumokon hisztizik/szerencsétlen embereket keresel, ajánlom a "bécs-wien-vienna magyaroknak" csoportot facen, ott egy csomó ilyen van, mint te
2019. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
amúgy ha nagyon kell egy sztori, tessék, itt az enyém: két éve eldöntöttem hoyg kijövök, úgyogy mint egy güzü elkezdtem nyelvet tanulni, németet és angolt, mert az egyik a cálország nyelve, de csak kevéssé beszéltem, a másik meg alap, hogy tudni kell, majd kijöttem bécsbe, amikor már
2019. okt. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

mért küldi el a közepén?

szóval amikor már tudtam NÉMETÜL, és hiába vagyok 20, szégyellős és nincs munkatapasztalatom, regisztráltam az összes álláskereső portálra, beadtam a jeletkezésemet mindenhova, és tessék, egy hónapon belül itt állok a munkahelyemmel.

szóval nem nyafizni kell, hanem vagy összekapni magad és önállósodni, vagy sírni kicsit apucinak/anyucinak/pasinak, hogy kerítsen neked valami munkát, mert te magadnak nem fogsz

2019. okt. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Hű, jól szétszedtek a kedves válaszadók. :)

Ha történetre vágysz, itt az enyém. Lehet belőle tanulni, ha úgy tetszik.

Én is pont 20 évesen keveredtem ki először Németországba, majd Ausztriába, bár én azt hittem beszélek németül, minden szupi lesz, aztán amikor a kedves vendég megszólított, azt sem sejtettem mivel kapcsolatban kérdezett. Szóval hazamentem a szobámba, felmentem az ams.at oldalára és elkezdtem telefonálgatni, mert éreztem, hogy ez kemény dió lesz így. Szóval kerestem egy olyna munkát, amihez nem kellett közvetlenül a vendégekkel társalogni, csak a kollégákkal. Aztán majd ragad rád a nyelv. Szobalány állást tudnám ajánlani, elég strapás, de ha jó kolléganőket fogsz ki, jó tud lenni. Aztán mehetsz feljebb. 4 évvel később eljutottam odáig, hogy saját albérletet fizetek, van autóm, rendes munkahelyem, ahol tisztelnek, és jól érzem magam itt.

Viszont be kellett járnom alig 20 évesen azt az utat, ahol megaláztak, egy ablaktalan lyukba laktam, 13 órát dolgoztam, nem fizettek ki... A tanulópénz megvolt, szóval a tanácsom csak annyi, hogy vedd magad körbe olyanokkal akik beszélik a nyelvet, kerüld a magyarokat, és minél előbb taluld caak az olyan szavakat amik a munkádhoz kapcsolódnak. A többi menni fog. :) Sok sikert és kitartást kívánok!

2019. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem lesz gond
2019. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!