Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországban élők! Tényleg...

Franciaországban élők! Tényleg olyan veszélyes ott a helyzet, ahogy az a hírekben van? A többi lent.

Figyelt kérdés

A hírekben, meg itt is mindenki azt mondja, hogy oda mennyire nem érdemes már odamenni. Szoktam online francia tévéadásokat is nézni, és épp ma volt egy olyan, hogy mutatták, hogy mennyi muszlim vonult fel az utcákon, és tüntettek. Rengetegen voltak, ez elég kiábrándító volt nekem, mert eddig csak hallottam, hogy mennyien vannak ott, de most láttam is. Nekem gyerekkorom óta az volt az álmom, hogy egyszer ott fogok élni, mindig is vonzott az ország, meg Párizs is. Nem most költöznék ki, majd csak pár év múlva lenne rá lehetőségem, addig meg még veszélyesebb lesz a helyzet. Szerintetek tényleg nem érdemes már odamenni lakni?


Normális válaszokat lécci. Szerintem egy teljesen normális kérdést tettem fel én is. Érdemes még odamennem kiköltözni, vagy inkább gondolkozzak egy másik országban?



2019. nov. 10. 19:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! Végre valaki érti amiről beszélek, hogy nem lesz jó jövője Európának, ha még több muszlim jön.

Nekem nincs olyan nagy bajom velük, csak ne legyenek sokan. Bőven elég lenne belőlük pár tíz ezer, de nem kéne, hogy milliókat beengedjenek ide Európába.

2019. nov. 17. 15:01
 12/15 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező úgy látom úgy értelmezed a válaszokat, ahogyan épp neked tetszik. Én (10-es) nem írtam sehol, hogy "nem lesz jó jövője Európának, ha még több muszlim jön". Felsoroltam neked, hogy mindenhol vannak, úgyhogy inkább ki se mozdulj ha ennyire rettegsz tőlük. Ausztria lakosságának 10% muszlim, mégis Ausztriát akarjuk utolérni, az ottani életszínvonalat, kultúrát, biztonságot, tisztaságot, stb. De persze nem te, mert te nem mész oda ahol muszlimok vannak, ezért írtam, hogy maradj itthon, itt a vezír megvéd, de ha ő nem is, akkor se kell félni, hogy ide muszlimok jönnének, nem hülyék egy olyan országba jönni, ahonnan mindenki ki akar vándorolni, még a muszlimfóbiások is a legtöbb muszlim lakosú EU országról álmodoznak.
2019. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát pedig nekem rohadtul úgy hangzott mintha azt mondanád, hogy hú te aztán mennyire gyűlölöd a muszlimokat teljes szívedből, de igazad van, biztos én vagyok a vak és félre olvastam. :)
2019. nov. 17. 21:10
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szóval te jobban tudod, hogy mit gondolok, mint te? :)

Azt kérdeztem, hogy mi alapján határozod meg az, hogy ki az "igazi francia" neked - ha már annyira félted őket.

Meg azt írtam, hogy ha ennyire rettegsz a muszlimoktól, akkor ki se tedd a lábadat otthonról, de Franciao.-ba pláne ne menj, mert mindenhol vannak muszlimok. 50millió muszlim él Európában, a teljes népesség 7%-a.

Nem tudom ebben te hol lolvastad, hogy én mennyire gyűlölöm a muszlimokat teljes szívemből, de ha egy egyszerű szöveg értelmezésével gondod van, akkor inkább tanulj, mert rádfér. Persze már abból is látszik, hogy rádfér a tanulás, hogy néhány szélsőséges miatt rettegsz az összes embertől, akinek ugyanaz a vallása. Olvass ezekről, hátha okosabb leszel: kereszteshadjárat, buddhista terrortámadások, Gandhi meggyilkolása, palesztin-izraeli háború. Spoiler: minden vallásban voltak, vannak és lesznek terroristák, szélsőségesek. Csak most a szélsőjobbos kormányoknak jól jön a muszlimokkal ijesztgetni az embereket és hogy majd ők jól megvédik a népet tőlük, mert ezzel tudnak hatalomra kerülni vagy hatalmon maradni (lásd Magyarország).

2019. nov. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a világon a muszlimok száma 1,5-2 MILLIÁRD között van.

Nyílván kerültek ki szélsőséges emberek közülük, de erre nagyon kicsi az esély.

Felesleges félelemben élni, semmivel sem másabb emberek, mint mi. Persze, más vallás, más kultúra, szokások, de ez nem feltétlenül rossz. Emberek vagyunk, nem vagyunk olyan különbözőek.

Én pl Londonban is éltem, ami tényleg az egyik legvegyesebb, multikulti város (bár akár önálló országnak is megallna a helyét). És rajtam kívül még 300 ezer magyar él ott. Egyáltalán nem rosszabb, veszélyesebb, mint itthon Budapest mondjuk.

Sok ember van, vannak köztük hülyék, de nem kell félni

2019. nov. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!