Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európán belül melyik várost...

Európán belül melyik várost ajánlanátok utazásra 2 fiatalnak (nem egy pár) januárban? Ár számít, többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Európán belül fapadossal tervezek egy barátommal elutazni pár napra. Én személy szerint mivel télen megyünk, így elsősorban nem mediterrán országba gondoltam, sokkal inkább a skandináv országokba, benelux vagy esetleg UK (vagy Svájc). Nem igazán voltam sehol még, repülni abszolút nem repültem, szóval tényleg bármit meghallgatok. Ár az ilyen 50/fő (100K össz) körül lenne jó kihozni (+ infó, nincs szükségünk poggyászokra, a basic kézi csomag is untig elég nekünk). A kérdésem, hogy konkrétan melyik város az amit nagyon ajánlanátok, ami ilyen must see city, és télen is ugyanolyan (vagy akár jobb) élményt ad. Köszi a segítséget.



2019. nov. 11. 03:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Amszterdam! Mondjuk ha az 50k repjegy+szallas+kaja, akkor az lehet szukos lesz. (Skadinav orszagokban meginkabb) Vagy London?
2019. nov. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat Amszterdamra.
2019. nov. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Amszterdam szerintem nem jön ki ennyiből és a Benelux Államok sem. Svájc sem, amit írtál. Nagyon drága lenne a kaja, szállás, programok.

Én Barcelonaba mennék. Olcsó a repjegy, szállás és rengeteg ingyenes program van. Kaja sem drága. Nem felel meg a kritériumoknak, de szerintem télen jó opció, tavaszi kabátos idő van.

UK szerintem nem férne bele 50 ezerbe.

De tényleg igény függő. Ha jó hálóteremben aludni, akkor rögtön más a szitu. Ha jó a városon kívül szállás, akkor is. Ha eléltek péksütin, az is más.

De amiket írtál alapvetően drága helyek és szerintem csak a kajára és a közlekedésre elmenne az egész keret.


Milánó beleférhet, Bergamo és Comoi tóval egybekötve.

Németország is beleférhet 50 ezerbe, több városba is indul fapados jó áron.


De tényleg nézd meg a szallasokat és a repjegyet, oda ami érdekel. Könnyen ki lehet számolni, hogy mennyi maradna transzferre kajára és programokra, buszra, metróra stb.

2019. nov. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

London se fér bele szerintem. Tegyük fel a repjegy 12, reptéri transzfer és városon belüli közlekedés +8 ezer.

Marad 30 ezer szallasra, kajára. Mondjuk 40-50 ezerért lehet találni 3 éjszakára 2 csillagos szállást, ami külön szoba, nem haloterem. 5-6kmre a központtól.

Akkor az 20-25 fejenként, marad 5-10 ezer kajára és minden másra. Szerintem necces.

Nem mondom, hogy nem kivitelezhető, de én nem mernék így elindulni, lehetnek váratlan költségek.

Legfeljebb úgy tudom elképzelni, hogy a kéziben visztek kajákat bőven.

2019. nov. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos Skandinávia ebből majdnem esélytelen (max. ha 2 nap), London is, Benelux nagyon határeset, de akkor nem ültök be sehova. Svájc teljesen felejtős, skandináv áraknál is drágább.

Közép-Európa olcsóbb, esetleg Berlin? Vagy Lengyelország, Csehország sem rossz.

2019. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
50k-ból szerintem Prága kijönne. nagyon szép hely, szerintem érdemes megnézni!
2019. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

Amiket írtál, mindet felejtsd el. Egyrészt télen annyira kevés a napsütéses órák száma, hogy sötétben bolyongnátok szinte egész nap, másrészt 50k ezeken a helyeken semmi. Stockholmban 2500ft egy korsó sör, 5000 egy nem túl menő múzeum belépője, 4-5k egy tál oké kaja. Oslóban ezeket szorozd 1.3-mal, Genfben 1.5-tel. A mediterráneum télen is kellemesebb sokkal, Lisszabon nagyjából budapesti árak mellett is sokszor pulóveres időt nyújt és szerintem sokkal szórakoztatóbb hely, minz mondjuk a drága ámde borzasztóan unalmas Oslo.

Viszont.

Baráti, alacsony költségvetéses buliba a Balkánra kell menni. Ott nem folyton spórolós nyomorúság 50k, hanem teljesen oké költségvetés, amibe belefér 1-2 vacsi, akár 1 nagyobb bulizás is és a helyiek is sokkal szórakoztatóbbak, mint egy ásításra ingerlő flamand vagy fríz. Kategóriája legjobbja egyértelműen Szarajevó, ha egy útlevélintézés belefér, akkor meg keletebbre Kijev is fantasztikus. Ezeken a helyeken 1500Ft-ért jó ételt kapsz, mellé 400 egy sör és határozottan szórakoztatóbb egy illegális kijevi pinceklubban vodkázni, mint Barcelonában 11144444. turistaként járni a várost. Az utóbbi is jó és kár kihagyni, de menjetek akkor, amikor már megengedhetitek magatoknak.

2019. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
+1 Ukrajnának, Kijev vagy Lviv.
2019. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

50ezer Ft csak arra elég, hogy a hidegben az utcákon bolyongjatok amíg meg nem fagytok, mivel ennyiből nívós múzeumi belépőkre nem futja és sehová sem tudtok beülni -időnként- egy ebédre vagy bármilyen meleg ételre vagy italra.

Viszont ennyiből kijöhet egy 3 napos Prága úgy, hogy -módjával- enni és sörözni is tudtok.

2019. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Berlin
2019. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!