Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európán belül melyik várost...

Európán belül melyik várost ajánlanátok utazásra 2 fiatalnak (nem egy pár) januárban? Ár számít, többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Európán belül fapadossal tervezek egy barátommal elutazni pár napra. Én személy szerint mivel télen megyünk, így elsősorban nem mediterrán országba gondoltam, sokkal inkább a skandináv országokba, benelux vagy esetleg UK (vagy Svájc). Nem igazán voltam sehol még, repülni abszolút nem repültem, szóval tényleg bármit meghallgatok. Ár az ilyen 50/fő (100K össz) körül lenne jó kihozni (+ infó, nincs szükségünk poggyászokra, a basic kézi csomag is untig elég nekünk). A kérdésem, hogy konkrétan melyik város az amit nagyon ajánlanátok, ami ilyen must see city, és télen is ugyanolyan (vagy akár jobb) élményt ad. Köszi a segítséget.



2019. nov. 11. 03:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

Bergamo kijöhet ennyiből.

Amúgy +1 Szarajevó, nagyon más mint Mo. simán must see.

2019. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az ideális az lenne, ha a repjegy, szállás kifizetése után lenne még fejenként 50. Abból maradna, tudnátok hazavinni, ha jól költekeztek, de nem lenne annyira kicentizve.

Amiket írtál országok, felejtős. Csak hogy egy példát írjak mondjuk a skandináv országokra.

Norvégiaban olyan árak vannak, hogy egy kiló kenyér 2 ezer ft, 20dkg felvágott 4zer ft, 1,5 liter üdítő 1000ft.. Ha szendvicsen élnétek is rengeteg elmenne.

Svájc ugyanez és a programok is elképesztően drágák. Mi amikor néztük a programokat, volt olyan múzeum, amibe atszamolva 50 ezer körül volt a belepo.

Nem a mi pénztárcankhoz való.


Ha nem akartok balkanra menni, akkor szerintem Milánó férne bele (kb 150-180%-os árak vannak bphez képest) vagy Németország. Ott az élelmiszer árak hasonlóak, mint nálunk.

Esetleg Spanyolország vagy Franciaország elzászi része talán (de utóbbi azért nem olcsó, Párizs egyértelműen kilőve).

2019. nov. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

12# vagyok, meg az a baj, hogy nyáron még csak elvan az ember azzal, hogy szabadtéri programokat keres meg kívülről megnezi a nevezetessegeket, közben sétál napi 20kmt.

Télen azért jobban esik benti programokat is keresni, azok meg szinte mindig fizetősek.

2019. nov. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mi hoztunk már ki a barátaimmal (3an) fejenként 65ből 4 napra Londont, szóval szerintem az megoldható. És nem is volt ótvar a szállásunk.
2019. nov. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Facebookon van csoport! (nem oldal) pl utazomajom vagy 1nap alatt a foldkorul ott is irnak hasznosakat

Milano szerintem jo en februarban voltam

2019. nov. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
@15 Mondjuk utazómajmot legalább ne reklámozzuk már, amikor azt promózza, hogy emberek 1 napos Londont meg Milánót toljanak, ami nem csak felesleges környezetszennyezés, de még csak értelme sincs, plusz a klientúrájuk javarészt tök tapasztalatlan utazókból áll, akik 1 napos Londonra személyivel mennek, nem néznek utána a tömegközlekedésnek és mire megpillantják a Big Bent már fordulhatnak is vissza. Európán belül olcsó repjegyet találni rettenet egyszerű, a Wizznek is van havi bontásos nézete.
2019. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én Barcelonába mennék. Rengeteg a látnivaló és jó az idő januárban is.
2019. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Portugalia, föleg Lissabon is szuper hely, de ez az összeg, amiböl ki akartok jönni, szerintem ide is keves lenne, de probald meg az airbnb-n keresztül a szallast foglalni, ott olcsobb, mint hotelban. Egyebkent valahol Kelet-Euroba ezert a penzert, itt viszont nem vagyok ismerös.
2019. nov. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50 ezer forintból inkább csak kelet fele tudsz menni, nyugatra nehezebb lesz. De pl Tallin vagy Riga nem olyan drágák mint a nyugati kedvelt turistaközpontok, és igazán megéri őket megnézni. Én nemrég voltam Tallinban, és nagyon gyönyörű volt.
2019. nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
@19 A Baltikum fele pont nincs olcsó repjegy, a költségvetést el is vinné az utazás, Tallinn meg nem sokkal olcsóbb, mint mondjuk Berlin.
2019. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!