Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hol jobb élni Svájc vagy Kanada?

Hol jobb élni Svájc vagy Kanada?

Figyelt kérdés

Szeretnék kiköltözni 2-3 évre programozóként valamelyik országba. (egyedül) Beszélek angolul illetve pénzügyi területen mozgok. Hol jobb az élet színvonal és a mindennapi élet ? Hol jobb fejek az emberek és könnyeb barátkozni ?

Amúgy Vancouvert és Zürichnet néztem ki célnak.



2019. nov. 18. 08:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Svájc még Kanadánál is gazdagabb. De azért oda ez a nyelvtudás programozóként is kevés lesz, a helyiek is minimum 2-3 nyelven tudnak.
2019. nov. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nekem több ismerősöm mondta azt hogy sokan úgy élnek kint hogy csak angolul tudnak és eléggé jól elvannak mert Zürich eléggé nemzetközi, és sokan beszélnek angolul. De amúgy már elkezdtem tanulgatni németül is csak a cél országban nem vagyok még biztos :) Egy fél év múlva szeretnék költözni.
2019. nov. 18. 08:42
 3/32 anonim ***** válasza:
75%

Nekem mindkét helyen élnek ismerőseim. Svájcban angollal nem lehet boldogulni. Vagy nagyon alja munkát lehet találni. De még a kukás is beszél három nyelven. Iszonyat drága minden.

Kanada egy teljesen más világ. Kb. mint USA, csak még kedvesebbek. Oda mennék angol nyelvtudással, és ha kellemes, egyszerű életre vágysz.

2019. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%
Az életszínvonalhoz az is hozzátartozik, hogy a kanadaiak nem elviselhetetlen xenofób gyökerek a svájciakkal ellentétben, sokkal inkább oda mennék. Viszont Vancouver klímája kimondottan nagyon rossz, még kanadai mércével is, szinte konstant esik, amikor épp nem, akkor havazik. Ha meg Svájc, akkor sokkal inkább Genf, mint Zürich, az legalább nem annyira unalmasan germán, még kábé ez a legjobb, ami egy svájci városról elmondható.
2019. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%
Megcafolnek par eddigi allitast. Svajcban programozokent boven eleg az angol. Iszonyat draga minden, es iszonyat magasak a berek. ;) A kanadaiak nagyon xenofobok, foleg az indiai meg azsiai bevandorlok szivnak emiatt, de ha erzodik az akkcentusodon, hogy bevandorlo vagy, kapsz te is par beszolast. Kanadaban is "iszonyat draga minden", fizuk ahhoz kepest nem olyan jok, mint svajcban fejlesztokent. Meg Kanada nem csak Vancouverbol all. ;D
2019. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Rá tud még valaki cafolni? Tudom, hogy erre nem nagy az esély, de van e olyan az előző hozzászólók között aki élt mindkét országban? :)
2019. nov. 18. 12:25
 7/32 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy alkalmaznak csak angoltudással, de a mindennapi életben (lakáskeresés, bolt, EÜ, stb.) azért kevés lesz nagyon.
2019. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
75%
#5 Nem tudom, Kanada melyik részén jártál, hogy ezt tapasztaltad, mert nem ez a jellemző. Habár én még nem voltam kint, viszont szoktam kanadaiakkal dolgozni, ők abszolút elfogadóak, előzékenyek és tisztelettudóak.
2019. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

"viszont szoktam kanadaiakkal dolgozni, ők abszolút elfogadóak, előzékenyek és tisztelettudóak."


Szerinted a svajciak hivatalos kontextusban milyenek??

2019. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
#9 Ne hiperszuper, abszolúte formális helyzetekre gondolj. Pesten vagyok recepciós egy normálisabb hotelben, simán megtehetnék, hogy bunkóznak velem – mások meg is teszik, de ők nem. Nagy részük visszajáró vendég, többüket elég jól ismerem, úgyhogy szerintem jogosan vélem, hogy az átlag kanadai igenis rendes ember. És nem 2-3 emberről van szó, hanem sokkal többről.
2019. nov. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!