Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsba megyünk 4 éjszakára...

Párizsba megyünk 4 éjszakára December végén. Anyagilag hogy éri meg jobban a vacsora?

Figyelt kérdés

Egyik lehetőség a szálláson vacsorát kérni , ez plusz 80.000. ft, tehát egy vacsora 20.000. forint két főnek....

A másik, a városban keresni éttermeket, bár eddig megnéztem pár étterem weblapját, ott is horror árak vannak...

Jelzem, nem igényünk minden este a 7 fogásos Hilton vacsora, de azért szeretném a páromat egy-egy jó étterembe elvinni.



2019. nov. 28. 15:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen rossz irányból közelíted meg az egészet. Ha már egy rakás pénzért elmentek Párizsba, akkor szerintem jó egy kicsit felfedezni a várost. Én esténként biztosan nem a hotelben kuksolnék hanem mennék nagyokat sétálni, nézelődnék, és közben nyilván akad majd ezer étterem, köztük olyan is ami árban is megfelelő.

De mást is mondok. Ha félpanzióval foglalsz, azaz a hotel adja a vacsorát is, az jó eséllyel valami kötött időpontban kezdődik és ér véget. Attól nincs rosszabb mint vacsoraidőhöz kötve lenni, egy egyébként kötetlen városnéző programon. Ennek tízből kilencszer az a vége, hogy délután valami érdekes helyen vagy, maradnál még, de már nézni kell az órát, mikor kell indulni visszafelé a hotelbe. És akkor jön a dilemma hogy inkább kihasználod az időt, maradsz a programon és inkább bukod a vacsorát, vagy rohansz időre a hotelba a vacsorához.

Én a magam részéről mindig csak reggelivel megyek, a többi étkezést pedig akkor és ott oltom meg hol az éhség ér, vagy ahol megtetszik valami. Hülyeség magad előre időprésbe tenni egy előre foglalt vacsorával. Ha kint vagy Versailles-ban vagy mondjuk Disneyland-ben, kb. négykor indulhatsz vissza a belvárosi hotelba hogy elkapj egy hat-fél hetes vacsorát, miközben egyébként bóklászhatnál este tízig is. Ezzel így elbuksz majdcsak egy fél napot... nem egyszerűbb bekapni valamit ott ahol épp megéhezel?

2019. nov. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Párizs nem túl felkapott turisztikai részén kívül a legtöbb apró bisztró (ami nem a magyar bisztróval azonos) remek, és kimondottan francia menüt kínál 12-15 euróért. Ebben benne van egy előétel, egy főétel, és/vagy sajt és desszert. Mindez bőségesen.

Ha szerencséd van, egy ú.n. "pichet" (2,5 dl.) bort is kaptok hozzá. Ha nem, egy pohár bort vagy sört még ki lehet fizetni mellette.

Tele van velük a város. Rengeteg irodista, bank-alkalmazott, hivatalnok stb. napi szinten ezekben ebédel.

2019. nov. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Persze ez a vacsorára is vonatkozik, kivéve talán szombat-vasárnapot. De azt sem mindenhol.
2019. nov. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Utolsó három, nagyon köszi! Korrekt és helytéllo válaszokat adtatok!

És való igaz, tényleg hülyeség az órát lesve visszarohangálni a szállásra!

2019. nov. 29. 00:57
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondolod hogy ha már elviszed a csajt Párizsba, akkor fizethetné ő a vacsorát? Vagy ekkora lovag vagy, csak pénzed nincs rá? XD
2019. nov. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Várj csak, pont ezt a poént nyomta a Pákó az egyik tv müsorban. Bár ott se volt vicces... 😏
2019. nov. 29. 06:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!