Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcon belül melyik város...

Svájcon belül melyik város jobb Zürich vagy Genf? Élt valaki mindkét helyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék kiköltözni pár évre egyedül. Szakmával nem lesz gond mivel IT-s vagyok, egyedül a német, francia nyelv a gond, mert egyiket sem beszélem, de az angol profin megy.


Melyik várost tudjátok jobban ajánlani ?


F/27



2019. dec. 7. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
Zürich inkább tipikus Svájc, azok szokták szeretni, akik bírják ezt a tüchtig germán szervezettséget (én személy szerint két nap után megőrülök tőle), Genf sokkal inkább multikulti, fideszes migránsrettegőknek semmiképp nem ajánlott.
2019. dec. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én Zürichet javaslom. A fizetések nagyjából ugyanolyanok mint Genfben, viszont sokkal alacsonyabb az adó, és szerintem picit a megélhetési költségek is alacsonyabbak.


IT meló tekintetében is jobb lehet, szerintem több az álláslehetőség, főleg ha olyat keresel amihez elég az angol, itt könnyebben találsz. Tavasszal állást kerestem és nézegettem Genfet, de mindenhova kérték a franciát.


Az egyedüli hátulütője az, amit az előző válaszoló is említett, hogy istentelen vonalas hely, amitől néha a falra lehet mászni, a másik meg, hogy baromira be van lassulva és ez nekünk magyar nézőpontból néha baromi idegesítő. (pl ahogy a boltban szerencsétlenkednek előtted a sorban, vagy az autósok hihetetlen balféksége vagy az, hogy a házunk előtti út kb 6 éve fel van túrva mert ferdén állt a csatornafedő, és azonnal meg kell javítani, ami persze hetekig tart.)

2019. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!