Kezdőoldal » Utazás » Európa » L szerintetek lehet majd...

L szerintetek lehet majd júliusban már Olaszországba utazni?

Figyelt kérdés

Júli 13-18 között van foglalva szállásunk, 3 nap Olaszban, 3 Szlovéniában...

Június közepéig ill. július elejéig elmondható...

Szerintetek lehet majd júliusban oda utazni?

Motorozni mentünk volna a Dolomitokba, Bled-BolzanoGljubljana városokban megszállva...



2020. máj. 1. 10:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Nagyrészt turizmusból él az ország. Nem tehetik meg,hogy nem engednek be turistákat..Horvátország is megnyitja a határait,szerintem az olaszok is
2020. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Alapvetően semmit sem értettél meg. A vírushelyzettel kapcsolatos körülményeket sem. Egy teljesen egészséges ember kockáztathat egy fertőzést, nagy a sansza, hogy alig veszi észre. De ennek a vírusnak pont az a kellemetlensége, hogy ott támad, ahol a szervezet sérülékeny. Nem belehalni lehet, hanem súlyos szövődményt kapni. Ha ez hiányzik neked, akkor menj. HA körültekintő akarsz lenni, akkor meg figyelj és ne siránkozz.

Egyébként az említett problémához nem feltétlenül kell tolószék, van még néhány más megoldás is. Ezen felül, elég sok tolószékes, nyolcvan felé járó, de jó kondiban lévő turistát látni. Nem látom be, hogy harminc évesen miért ne lehetne ugyanezt tenni.

2020. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.... Nem a turistaságról van szó, hanem arról, hogy MOTORRAL szeretnénk bejárni a Dolomitokat. Nem tudsz értelmezni? Ami miatt leírtam, hogy jövőre nem biztos, csak azért írtam le, mert volt egy válasz, hogy mit pörgök ezen hát nem mindegy az? majd jövőre duplán letudjuk... Ezért írtam le, hogy nem, nem mindegy....

Ami sületlenséget meg összehordál a vírusról, meg hogy hol támad.... 🤦‍♀️

Anyám, látom a biológiához, ahhoz, hogy egy kórokozó miként fertőz nem sok fogalmad van....

Hogy kockáztatja annak esélyét, hogy összeszed egy fertőzés olasz utakon a motoron ülve sokkal kisebb a valószínűség, mint annak, hogy jelenleg nap mint nap munkába járva összeszedje a munkatársaitól. A szabályokat most is be tartjuk, mi az elejétől fogva maszkozunk, anyuméknak mi vásárolunk be, nem járunk sehova, stb stb... Szóval tégy egy szívességet és nekem ne oszd az észt, pláne, hogy a kérdésem ennyi volt:

Lehet-e már szerintetek júliusban Olaszországba utazni!

Ha ehhez nem tudsz hozzászólni, de továbbra is feszegeted azt a témát, amihez nincs közöd, sorra fogom töröltetni a válaszaidat. (bár eddig nem csináltam, akit kitöröltek sem én jelentettem)


Igazán megszokhattam volna már, hogy itt érdemi Választ, vagy valami bíztatást, kedves szót ne várjak, mert egyesek ide járnak okoskodni....

2020. máj. 3. 15:19
 14/16 anonim ***** válasza:
24%

Kedves szót kapatsz, akkor kérj azt. Hogy mit töröltetsz és mit nem, a te dolgod. Ahogy az is, mi a véleményed rólam, a biológiai ismereteimről. Az valóban elkerülte a figyelmemet, hogy motorozásról van szó, és ez a vázolt körülmények folytán később valóban problémás lehet. De azért mégsem ez volt a válasz fő mondanivalója. Ha már itt tartunk: a Dolomitok gyönyörű vidék, a jelen helyzetről nem mondanék véleményt, de a Dolomitok jó részén nyáron tömegnyomor van. Különösen az egyik legszebb helyen, a Stella hágónál. Senki sem gondolja, hogy a fertőzés a motorozás közben a legnagyobb (hacsak te nem próbálod belemagyarázni). Az ember azonban az ilyen helyeken kirándul, vendéglőben eszik (iszik), és főleg megszáll valahol.


De igazad van, koncentráljunk a főkérdésre. Szerintünk? Nos 7 nem, 1 igen. Nem találtam olyan észrevételt, hogy szívtelen q*va lennél. Senki sem sajnált le, én sem. A „helyzetről” nem is akartam tudni semmit, nem tartozik rám. Csak amennyiben befolyásolná a választ. De úgy tűnik, te szeretsz szenvedni, ha valami nem a szíved szerint válasz, akkor felháborodsz, kikérsz magadnak olyasmit, amit senki sem mondott.

Összefoglalom, tehát szerintünk 7:1 arányban nem lehet júliusban a Dolomitokba menni. Pontosítok, lehet (minden lezárást, tiltás ki lehet játszani némi fantáziával), csak nem érdemes. De ez mind nem számít, mert ami a lényeg: te itt e vegyes fórumon érdeklődsz egy fontos dologról. Most egyértelmű a számodra keserű válasz, de lehetett volna mondjuk 4:4 is, ekkor mi szerint döntesz? Hát nem tudom. Nekem több tervem volt az idénre, egyikről éppen ma jöttünk volna vissza. És fogalmam sincs még, megyek-e idén, de nagyon szeretnék. Figyelem a helyzetet, mérlegelek, esetleg módosítok és döntök. Amikor érdemes, és azt is magam vizsgálom, mikor érdemes. Én az idén Toszkánába készültem és nem a városokba, de elmarad. Mert bár meghallgatom bárki felelős véleményét, magam döntök, különösen, ha kritikus helyzetről van szó.

De természetesen tégy belátásod szerint, utazzatok vagy ne, vállald a felelősségét, mert a tiéd lesz az öröme és bánata is, meg a következmények is, bármik azok.

2020. máj. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
szánalmas a kérdező, úristen, nem komplett
2020. aug. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett végül ha szabad kérdezni? Sikerült eljutnotok?
2020. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!