Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire biztonságos idén...

Mennyire biztonságos idén kimenni Horvátországba nyaralni 3-4 napra?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 09:58
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

20-as, pl azért, mert egy hasmenésre, egy lázas betegségre, fogfájásra tudsz magaddal gyógyszert vinni, de egy koronavírusos nehéz légzés jelentkezésekor bizony nem - akkor sokkal könnyebben kórházba kerülhetsz.


Sajnálom, hogy olyanok "osztják itt az ész"t, akiknek fogalmuk sincs a betegség lefolyásáról :-(

2020. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

21-es, már elnézést, de rengeteg más módon is kerülhetsz kórházba koronavíruson kívül is. Baleset ér, infarktust kapsz, akármi. Egy 4 napos úton ezek valószínűsége nagyobb is, mert ha is elkapod a koronavírust már rég otthon vagy mire kialakulnak a tünetek, ha egyáltalán kialakulnak.


Ezért érdemes biztosítást kötni járványtól függetlenül. Nem tudom feltűnt-e, de te ez ellen érvelsz gyakorlatilag, mondván normális esetben egy doboz cataflam elég. Ez elég meredek, és közben szidod a felelőtlen utazókat.

2020. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Ezért érdemes biztosítást kötni járványtól függetlenül. Nem tudom feltűnt-e, de te ez ellen érvelsz gyakorlatilag, mondván normális esetben egy doboz cataflam elég. Ez elég meredek, és közben szidod a felelőtlen utazókat."


Tessék???

Hát ne haragudj, de te nagyon kifordítod a mondanivalómat... Egy szóval nem mondtam, hogy nem kell utasbiztosítás, én is mindig kötök, szóval abszolút nem tudom, miről beszélsz...


"Egy 4 napos úton ezek valószínűsége nagyobb is, mert ha is elkapod a koronavírust már rég otthon vagy mire kialakulnak a tünetek, ha egyáltalán kialakulnak."


No, hát ez megint nagy tájékozatlanságról vall: ugyanis tünetek nélkül is fertőz a koronavírus, lehet, hogy már rég meg van fertőződve az illető és úgy utazik ki.

Nem egy olyan esetről tudok, ahol 2 nap alatt halt meg az illető, hirtelen és nem, nem volt krónikus beteg.

De tudod mit, próbáld ki, hogy nem veszel másfél - 2 percig levegőt, akkor kapsz egy kis ízelítőt abból, milyen az, amikor megtámadja a tüdőt a vírus.

2020. júl. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
De tünetek nélkül azért kórházba nem kerülsz. Értelmezd már a leírt szöveget, ember.
2020. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Én tudom értelmezni, Te nem tudod értelmezni. elindulsz tünetek nélkül és egyszercsak kijön rajtad és kórház.

Tessék, ha már ennyire nem érted, amit írok:

[link]

2020. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Akik lepontozták a 12es választ, vessenek már egy pillantást Horvátország járványgörbéjére! És ez még csak a kezdet...
2020. júl. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
43%

26-os, én pl. hiába pontoztam hasznosra, a sok agymosott, m1-et néző meg a tizenéves suhancok, akik azt hiszik, hogy ők védve vannak, mert fiatalok, nyilván mind lehúzták :-(


Mit nekik a világban zajló történések, elhiszik, hogy nincs vírus, nem kell maszk (lásd Müller Cecília). Nem számít, hogy Olaszországban összesen 171 ORVOS halt meg a koronavírus miatt, menjünk nyaralni.


Fel kéne már fogni: nem pánikot kelt, aki leírja az eseteket, a történéseket (pl. azt, hogy elárasztották a horvát partokat) hanem ÓVATOSSÁGRA INT, figyelmeztet.

2020. júl. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Te nem pánikot keltesz, hanem pánikolsz. És tudod mit, többek között a te fajtád, illetve a szenzációhajhász média miatt tartunk mára ott, hogy ennyien leszarják már az egész járványt és a védekezést. Tudod a kevesebb néha több. Az a helyzet, hogy ha hetekig 0-24-ben azt hallja az ember mindenhonnan, hogy most aztán tényleg mind meghalunk ha nem vigyázunk, de ugyanakkor a személyes tapasztalatai az embereknek ezt nem támasztják alá, akkor borítékolható, hogy egy idő után nem fogják a tömegek komolyan venni a dolgot. És leszögezném, hogy nem ostoba összeesküvés elméleteket szeretnék népszerűsíteni, miszerint az egész járvány egy hoax, mert nyilván nem az. De a kommunikáció, főleg a média részéről, erősen túl lett tolva, és hosszútávon kontraproduktívnak bizonyult..
2020. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Te nem pánikot keltesz, hanem pánikolsz."

Tévedsz, én nem pánikolok - köszönöm szépen, nagyon is jól vagyok. van itt a gyakorin pár pánikbeteg- de az nem én vagyok :-)

Ki merek mozdulni otthonról, simán járok -kelek, csak van néhány dolog, amit be kéne tartani és az emberek pont letojják.


"most aztán tényleg mind meghalunk ha nem vigyázunk,"

Ezt csak Te állítod, már többször láttam leírva Tőled itt a Gyakorin. Nem, nem halunk meg mind, sokan átesnek rajta, én pusztán a tévhiteket próbálom eloszlatni, miszerint a fiatalon nem fog, ha köhögsz, náthás vagy, akkor vagy csak fertőzött, stb. tünetek nélkül is lehet valaki fertőzött - és ezt sajnos még mindig sokan nem tudják.


" de ugyanakkor a személyes tapasztalatai az embereknek ezt nem támasztják alá,"

No, hát ne haragudj, de aki csak a személyes tapasztalataira hagyatkozik, az elég oktalan. "Más kárából tanul az okos" tartja a mondás.


Az én személyes tapasztalataim mások (BP), így én más oldalról látom a dolgot.


" De a kommunikáció, főleg a média részéről, erősen túl lett tolva"

No, látod ebben egyetértünk... :-)

Csak mondjuk én nem a médiából tájékozódom, hanem innen - meg az ismerősöktől :-)


[link]

2020. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!