Kezdőoldal » Utazás » Európa » Akinek van külföldi ismerőse,...

Akinek van külföldi ismerőse, hogyan szoktak velekedni Budapestről? Mennyire szokott tetszeni nekik?

Figyelt kérdés

Tényleg Európa egyik legszebb városának tartják?


Mivel én itt élek Budapesten, nem tudom turista szemmel nézni Budapestet, mert megszokottabb a látvány már. De néha jó lenne idegennek lenni és racsodalkozni a városra :)



2020. szept. 2. 01:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon meg vannak dobbenve, hogy egy ilyen gyonyoru varos ilyen gyaszos allapotban van.

Mocskosak az utcak. Nevezetes utjaink, utcaink le vannak rohadva, nyomorusagos uzletportalok, boltok borzaszto alakokkal.

Minden elado, pincer undok, arrogans. Nyugati arak mellett keleten se szinvonal.

Nagyon szomorunak talaltak es megdobbentek, hogy a vilag egyik legszebb fovarosa igy le van rohasztva. De ahogy mondtam, a rossz modor a masik.

2020. szept. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Huhh.. Ez nem sok pozitívum.. Nem tudom, én nem látom lerohasztva a várost. Lehet, hogy pár épület omladozik, de nekem az is hangulatos. Jó nosztalgiázni és azt az érzetet kelti, hogy a jelen magával hordozza a múltat. Szerintem ennek is megvan a maga hangulata.
2020. szept. 2. 02:37
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

1-es, nem sok külföldi ismerősöd lehet akkor.


Nekem a fél csapatom külföldiekből all, maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül telepedtek le a világ ezernyi városa közül pont itt.

2020. szept. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

#3 Szerintem nem is lenne elvárható hogy a lokál kollégám arcába mondjam hogy szar az ország amiben mind a ketten élünk akkor is ha így látom. Meg a magyar SSCkbe nem a külföldiek krémje jön dolgozni.


Kérdező: Az én kollégáim kettő táborra oszlanak. Akik 15 évvel ezelőtt jártak itt és akik utánna.


Az első tábor romantikázva gondol vissza és egészében pozitív a véleménye, a második tábornak "kevésbé". Meséltek lehúzásokról de ezek alkalomszerűek voltak és máshol is előfordult velük, ami igazán zavaró az igéntelenség (nem csóróság).


Sétány mellett méteres gaz, szálloda nádasában rohadó csónak, szedett vetett megoldások amik nem költséghatékonyak. Sok olyan dolog aminek megoldása nem kerül pénzbe csak nem zavarja a management/városvezetés szemét.

2020. szept. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak a magyarok akadnak ki a szinvonalon, akik nem jartak sokfele kulfoldon. A kulfoldiek altalaban tobbet utaznak, tudjak, hogy mire lehet szamitani egy csori orszagban es a kellemetlensegeket bevallaljak. Gondolj bele, rengeteg nemet-brit-sved-stb. tolti a telet olyan orszagokban, mint vietnam, kambodzsa, indonezia, azok varosaihoz kepest Budapest egy Zurich. :D Es nagyon szeretik, mert viszonylag olcso, jok a kajak, mas a kultura, amit nagyon erdekesnek talalnak.
2020. szept. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Nekem csak hollandokkal van tapasztalatom. Ők Európát nem nagyon hagyták el, max Aruba/Curaçaoig jutottak el.
2020. szept. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Svéd ismerősök. Túl koszosnak, szürkének látják. Nem voltak tőle elájulva.
2020. szept. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 D. Brasco ***** válasza:
76%
Akik túljutnak a kötelező látnivalokon,teljesen meg vannak többenve,hogy micsoda panel rengeteg szocreal putri fogadja őket europa kozepen.
2020. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egy horvát hostelben beszélgettem külföldi utazókkal, amikor említettem, hogy pesti vagyok két lengyel csávó nagyon áradozott Budapestről, hogy mennyire fantasztikus, egyikük a Margitszigetet és a Várat emelte ki külön.
2020. szept. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

Én külföldön élek, az itteniek nagyrésze járt már Budapesten. A legtöbbje teljesen ledöbbent pozitív értelemben, hogy milyen szép és sok a látnivaló. A romkocsmákat és a fürdőket is imádták. A magyar konyha, különösen a lángos is nagy sikert aratott.

Amit negatívumként felhoztak, az a lehúzások, nem a legjobb modor, illetve a vegetáriánus kollégám megjegyezte, hogy nem volt megelégedve a választási lehetőségekkel.

2020. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!