Kezdőoldal » Utazás » Európa » Akinek van külföldi ismerőse,...

Akinek van külföldi ismerőse, hogyan szoktak velekedni Budapestről? Mennyire szokott tetszeni nekik?

Figyelt kérdés

Tényleg Európa egyik legszebb városának tartják?


Mivel én itt élek Budapesten, nem tudom turista szemmel nézni Budapestet, mert megszokottabb a látvány már. De néha jó lenne idegennek lenni és racsodalkozni a városra :)



2020. szept. 2. 01:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%
A ferjemnek tetszett, mivel szepek az epuletek, gyors a tomegkozlekedes (mondjuk én eleve azt szoktam mondani, hogy max. az szidja a BKV-t, aki még nem hagyta el a falu határát, és nem kellett olyan Budapestnel xszer nagyobb tobb milliós metropoliszokban tomegkozlekednie, ahol a tomegkozlekedes szajhagyomany útján működik :D), viszont az alaphangulat nem tetszett neki. Mindig emlegeti, hogy ennyi remenyvesztett, fancsali embert egy helyen még sosem látott :'D.
2020. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Férjem külföldi. Kínai. Több európai országban járt már. Londontól, Párizstól meg úgy általában Nyugat- és Észak-Európától nem volt elájulva. Ellenben Magyarországtól igen. Azért nem Budapestet írtam, mert sok helyen járt az országban, nemcsak a fővárosban. Annyi negatívumot tudott felhozni, hogy az eladók többsége lehetne valamivel kedvesebb is, valamint jobban kéne takarítani a belvárost. De mint mondta, gazdagabb országokban is látott már putrit, érzett már bűzt. Egyébként az egyik pesti külkerületben élünk. Sok éve. Egyszer nem mondta, hogy neki nem felel meg. Neki már a belváros is vidéknek tűnik a hatalmas, zsúfolt kínai nagyvárosok után. A XVI., XVII., XVIII. kert le is faluzta xD Pozitív értelemben persze.


Nemcsak a férjemnek tetszik Magyarország. Több külföldit ismerek, aki szintén ide is költözött.

2020. szept. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként több ázsiaival is beszéltem. Magyarországban azt szeretik, hogy jobb a levegő, jó az oktatás, valamint nem annyira liberális ország, mint pl. Hollandia.
2020. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Én azt látom, hogy egy külföldi max tanulni jön ide, de nem nagyon találkoztam olyannal, aki itt is akart letelepedni. Mennek tovább Hollandiába, Németbe, Angliába, mert oké, hogy itt jó volt az oktatás és olcsóbb nekik, de anyagilag azt mondják nem éri meg itt maradni.


Tudtok ellenpéldat, aki itt maradt? Minden fiatal tele van tervekkel és kB mindig ezek a menő városok a celpontjaik letelepedésre, mint pl Amszterdam. Ezért főleg odavannak a fiatalok.. Bár lehet én vagyok hülye, de nekem annyira különlegesen nem nagy szám Amszterdam. Ellenvelemeny?

2020. szept. 2. 13:40
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
Külföldön élek, mindig jó szívvel ajánlottam az ismerőseimnek Budapestet, amikor épp oda mentek.. A többség imádta az építészetet, a várost, a közlekedési lehetőségeket, a történelmet, de az emberekkel sajnos rossz tapasztalataik voltak, sokan mondták, hogy nem mindenki, de sokan bunkók voltak velük. Van két ismerősöm, akiknek elég szokatlan, alternatív stílusa van, ők azt mesélték, hogy ujjal mutogattak rájuk az utcán, meg fintorogtak rájuk, a szíven megszakadt, hogy ilyen élményekkel kellett hazajönniük az egyik kedvenc városomból. Ők írek, én is Írországban élek, itt viszont senkit nem érdekel, hogyan öltözöl és milyen hajad van, szóval nekik elég nagy sokk volt a pestiek reakciója.
2020. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Britek: szép, imádják, de pl. 8. kerületben a 28-as villamoson félnek.

Katalán: imádta, teljesen más, mint Spanyolország

Spanyolok: tetszett nekik, de semmi különös

Portugálok: imádták

Lengyelek: szeretik, a Balaton volt a kedvenc helyük


Egy valami közös volt, a vendégszeretet hiánya, túlzott negatívitás, szűk látókörűség...stb.

A belváros mindenkinek nagyon tetszett.

2020. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

16-os, csodálkozom, hogy a britek féltek bárhol is. Én viszont már valóban féltem részeg, brit hordától a kisföldalattin.

Nagyon sok európai fővárosban jártam, tömegközlekedtem. Az a tapasztalatom, hogy fölöskeges szidni a magyar tömegközlekedést, mert több fővárosét kenterbe veri, bárhogy is bosszankodnak többen is néha.

Ezen kívül láttam én már koszt és lepukkant részeket Athénban, Rómában, de még Párizsban és Londonban is. A franciáknál meg alig boldogulhat valaki, mert a saját nyelvükön kívül még a nemzetközi közlekedés esetében sem használnak más nyelvet.

Lehet, hogy off a hozzászólásom, de kicsit szerettem volna védelmembe venni Pestet. Bunkó vendéglátók is szép számmal akadnak mindenhol.

Amúgy az én férjem sem magyar, neki tetszik Budapest, különösen, hogy akár gyalog is elérhető pl a belvárosban a legtöbb hely, valamint neki is tetszik a tömegközlekedés rendszere, átláthatósága.

2020. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Ők nem azok a tipikus bulihuligánok. Tudom miről beszélsz, én is akadtam össze éjjel a 4-es 6-oson ilyen társasággal és alig vártam, hogy leszálljanak.

Saját tapasztalatot osztottam meg. :)

2020. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Felesegem kulfoldi, neki tetszik csak az emberek nem kedvesek.
2020. szept. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön élek,akik odamentek azoknak tetszett bár ez olyan,hogy Magyarországon belül is nem mindegy,hogy hova mert Szeged nagyon szép
2020. szept. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!