Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha kiköltözök másik EU-s...

Ha kiköltözök másik EU-s országba, és bejelentem az ottani lakcímem a magyar konzulátuson, akkor le kell adnom a magyar személyit?

Figyelt kérdés
2020. szept. 12. 16:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Amennyiben végleges letelepedési szándekkal költözöl elvileg igen. 8 éve elek külföldön, soha nem fogok vissza menni Magyarországra, de nem jelentettem be a címemet a magyar konzulátuson és nem adtam le a személyimet se és nem is fogom
2020. szept. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Én még csak kicsit több mint egy éve vagyok külföldön, de én se adta le a lakcímkártyámat, és nem is tervezem. A konzulátussal eddig kapcsolatban se voltam, nem volt szükségem rá.
2020. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Ahamm. Es ti kulfoldon regisztraltatok az ottani lakcimeteket allando lakhelykent?
2020. szept. 12. 17:54
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Én 14 éve élek külföldön.Van magyar útlevelem, külföldi útlevelem, külföldi jogosítványom és magyar lakcímkártyám. A külföldi az állandó lakcímem és magyarországi tartózkodási helyem van. A lakcímkártyára csak annyi van írva, hogy külföldi cím. A magyar személyit leadtam. Az nincs.
2020. szept. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

En minel inkabb be szeretnem jelenteni Magyarorszagon, hogy kulfoldi allando lakcimem van, annal inkabb nem merem. Hivatalban otthon megsugtak, hogy visszamenoleg tobbmillios buntetest kaphatok, amiert nem jeleztem.

Talalkoztam eletem parjaval Budapesten. Angol. Onnantol, hogy kuldott repulojegyet, eloszor havonta tobbszor leptem at tobb orszag hatarat. EU-n belul szabadon mozogtam. Eloszor volt egy pont, hogy fele-fele aranyban voltam otthon, es allandoan uton voltunk. Parom munkaja ilyen volt. En onnantol fogva nem dolgozom, nem adot csalok.

Angliaban telepedtunk le, de itt teljesen maskepp van az egesz. Azota kint ossze is hazasodtunk. A cimem annak volt koszonheto, hogy az eves onkormanyzati ado az en nevemre is lett cimezve. Kulonben nem lenne cimem. Nincs gyerekem, nem dolgozom, nem vezetek autot. Minden orszagban szabalyosan tartozkodtam, eltem, de a magyar szabalyokat nem tudom osszerakni ezzel.

2020. szept. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Csak hogy tiszta legyen: azért kell bejelenteni, hogy külföldön élsz, mert különben egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni. Ráadásul ugye SZJA bevallást kell adnod. Amíg ki nem jelentkezel, a hivatalok csak annyit látnak, hogy ezeket nem teszed.
2020. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, attól mert van magyar lakcímem, gond nélkül lehetett külföldi is. Attól mert van magyar lakcímem, még lehet külföldi is, nem kell feladni a magyart.

Nem kell bejelenteni, hogy külföldön élsz, azt kell bejelenteni, hogy Efizetsz egészségbiztosítást másik országban (de nem mindegy, hogy melyik az a másik, mert ha pl. Ausztráliában, attól még ugyanúgy kell Magyaro-on is, akkor is ha nem élsz Mo-n.)

2020. szept. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Kérdező, attól mert van magyar lakcímem, gond nélkül lehetett külföldi is. Attól mert van magyar lakcímem, még lehet külföldi is, nem kell feladni a magyart."


EU-n belul csak egy lakhelyed lehet.


"Nem kell bejelenteni, hogy külföldön élsz"


Nekem peldaul fontos, hogy MO-n ne szamitsak adoalanynak, itthon minden lakcimet megszuntetek, es bejelentem, hogy kulfoldon letelepedtem, ebben az esetben lettem volna kivancsi, hogy a SZEMELYIT (es nem lakcimkartyat) le kell-e adni.

2020. szept. 12. 22:00
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Már miért lehetne csak egy lakhelyem? Nem kell feladnom a magyar lakhelyemet attól, mert külföldre megyek dolgozni, tanulni.

Mo-n nem számítasz adóalanynak ha olyan országban dolgozol és adózol, amivel kettős adóztatást elkerülő egyezménye van Mo-nak, márpedig az EU országokkal van ilyen és még sok másik országgal is.

Ha letelepedsz, akkor elvileg le kell adni a személyidet, miért is lenne magyar személyid, de egyébként a kutyát nem érdekli, hiszen nem kapnak róla tájékoztatást.

2020. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
En, aki nem jeleztem, hogy kulfolfon elek, mivel se itt, se ott nem dolgozom, minden honapban fizetem az tarsadalombiztositasi jarulekot. Amit allitolag szinten nem volna szabad, ha egyszer nem otthon elek, de elengedtem ezt.
2020. szept. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!