Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha kiköltözök másik EU-s...

Ha kiköltözök másik EU-s országba, és bejelentem az ottani lakcímem a magyar konzulátuson, akkor le kell adnom a magyar személyit?

Figyelt kérdés
2020. szept. 12. 16:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
"Amit allitolag szinten nem volna szabad, ha egyszer nem otthon elek, de elengedtem ezt." Ez nem igaz, hogy nem lenne szabad. Akkor nem kell fizetned, ha külföldön fizeted. Azt pedig bizonyítanod kell a megfelelő nyomtatványon bejelentve.
2020. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én a navnak már szóltam hogy tőlem ne számítsanak tbre, mert más országban fizetem, a magyar eus tajkártyát is visszaadtam, már van is helyim. A lakcímkártyámat nem kérte senki.
2020. szept. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem kell leadni, kapsz egy olyan lakcím kártyát amire annyi van írva, hogy külföldi cím.
2020. szept. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

"Ez nem igaz, hogy nem lenne szabad. Akkor nem kell fizetned, ha külföldön fizeted. Azt pedig bizonyítanod kell a megfelelő nyomtatványon bejelentve." - ez így ebben a formájában nem igaz. Ha már nincs magyar lakcíme, akkor nem élhet ezzel a lehetőséggel. Ha van magyar lakcíme, akkor kell bizonyítania a külföldi biztosítást ahhoz, hogy ne kelljen eü szolgáltatási járulékot fizetnie.


5: ha visszamenőleg nem akarod megszűntetni a címed a büntetés miatti félelemtől (ami egyébként szerintem nem valószínű, hogy reális), attól még jelen dátumtól simán megteheted.

2020. szept. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
En EU-n kivul vagyok letelepedve hivatalosan évek óta. Az ugyintezo anno azt mondta, hogy 2017 vége felé szünt meg az, hogy le kell adni a személyit eljáráskor. Így tőlem nem is kértek. Továbbra is van magyar személyim és lakcimkartyam, annyiban változott, hogy a lakcimkartyab csak annyi van, hogy 'kulfoldi cim', igy allando lakhelyed nem lehet (ne is legyen, mert azzal csak egy felesleges TB tartozást csinálsz), de tartozkodasi helyet lehet beirni magyart.
2020. szept. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14: "Ha már nincs magyar lakcíme, akkor nem élhet ezzel a lehetőséggel." Ezt nem értem. Ha valakinek nincs magyar lakcíme, akkor nem kell TB-t fizetnie. Milyen lehetőséggel nem élhet?? Persze, hogy csak akkor kell bizonyítania, hogy külföldön fizet, ha van magyar lakcíme.
2020. szept. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
"Már miért lehetne csak egy lakhelyem?" annyi lakásod lehet, amennyit csak akarsz, de adó szempontjából bizony egy bizonyos ország lakosa vagy. Egy, és nem több. Ide fizeted be adóidat és járulékaidat és innen kapsz szociális ellátást.
2020. szept. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
67%
"Milyen lehetőséggel nem élhet?? " - a 7000 forintos egészségbiztosítással. Bármilyen szarul is hangzik ez annak, akinek nehézséget okoz ezt kifizetni, ez egy kivételes és nagyon kedvezményes lehetősé, és visszaköltözéskor egyáltalán nem automatikus. Külföldiek esetében meg szinte lehetetlen is élni vele. Összehasonlításképp, ha egy külföldi akar állami EB-t, az több mint 80.000/hó, és az első két évben csak a sürgősségi ellátást fedezi. Opcionálisan az első hónap előttre ki lehet fizetni két éver (1.6M egy összegben), akkor már MAJDNEM teljes körű az ellátás. Szóval igen, a 7000-es EB egy remek lehetőség :).
2020. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%

18: továbbra sem értem miért akarna valaki, aki külföldre költözött, nincs magyar lakcíme élni ezzel a fantasztikus lehetőséggel? Nyilvánvaló, hogy elköltözött, külföldön dolgozik és fizet TBt, nem szeretne Mo-n is fizetni, akkor se ha csak 7000Ft, bármennyire is kihagyhatatlan a lehetőség. Az meg, hogy mennyire remek lehetőség egy magyarnak, az viszonyítás kérdése (aki nem költözött ki és nem fizet máshol), mert sokan szívesebben fizetnék többet (és sokan fizetnek is, magán eü biztosítónak, magánrendelésen, stb. a TB mellett), ha cserébe kapnék normális körülmények között, hálapénztől mentes, modern gépekkel, kipihent és jól fizetett orvosoktól ellátást. De ez már egy másik téma.


17: "annyi lakásod lehet, amennyit csak akarsz, de adó szempontjából bizony egy bizonyos ország lakosa vagy." És ki mondta, hogy nem így van. A kérdező azt írta, hogy "EU-n belul csak egy lakhelyed lehet." Erre írtam, hogy ez nem így van. Lehet nekem Mo-n is több lakhelyem: ideiglenes meg állandó.

És az is lehet, hogy külföldön is van egy lakhelyem meg Mo-n is. És nem attól függ a TB/adó fizetés, hogy melyik az őgynevezett állandó (hiszen külföldön is állandó, meg a mo-i is az), hanem attól, hogy élsz életvitelszerűen, azaz hol töltesz el több időt. Ha utazgat az ember és van 3-4 országban lakása, az is lehet és nem kell visszaadnia semmilyen lakcímkártyát. Attól függ, hogy hol fizet adót, hogy hol dolgozik, hol él legtöbbet az adott évben. Persze ez egy kicsit bonyolultabb, de ez a lényege. Lehet több lakcíme is, nem illegális.

2020. szept. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

"A kérdező azt írta, hogy "EU-n belul csak egy lakhelyed lehet." "


Rosszul irtam, allando lakhelyre gondoltam, abbol csak egy lehet.


" és nem kell visszaadnia semmilyen lakcímkártyát."


A szemelyi volt a kerdes, nem a lakcimkartya. Konkretan abban az esetben, amikor itthon minden lakcimet megszuntetek es masik EU-s orszagban jelentem az allando lakhelyem.


"Persze ez egy kicsit bonyolultabb"


Az, kar volt megemlitenem az adozast, mert reszlegesen kifejtve ezeket nincs ertelme, jelen esetben a szitumbol annyi a relevans az eredeti kerdesz szempontjabol, hogy itthon minden cimet megszuntetek.

2020. szept. 14. 04:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!