Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bukarestben ki járt turistakén...

Bukarestben ki járt turistaként? Mit tapasztaltatok, mit néztetek meg? Milyennek láttátok a román főváros hangulatát? Politika nem érdekel.

Figyelt kérdés

2020. okt. 16. 14:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
"Akkor olvasgasd az idióta trollok válaszait." Akkor Te miért irkálsz ide?
2020. okt. 17. 16:51
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget fejlődött, civilizálódott, szépült az elmúlt évtizedekben a város. Olyan rengeteg sok minden nincs, amit megnézni (építészetileg legalábbis). Én inkább azt mondanám, hogy egy, a nekünk megszokott közép-európaihoz képest igen eltérő, érdekes kultúrája, hangulata van. Egyébként pedig az óvárost (vagy ami megmaradt belőle) most kifejezetten kezdik rendbeszedni, van egy csomó étterem, újhullámos kocsma. Menj, biztos érdekes élmény lesz!
2020. okt. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én 12 évet éltem ott.


Nem egy kimondott turista célpont, de nekem a szívemhez nőtt.


Szerettem a nagy parkokban, meg a Dorobanti, Lipscani negyedekben kóricálni.

2020. okt. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Szia. Én erdélyi vagyok, Bukarest este gyönyörű. Nem voltam ott nyaralni,de közel van a tengerhez és így láthattam. Ha már annyi helyen voltál, meg éri ide is el látogatni. Ott többnyire a románul beszélnek, de biztosan akad néhány magyar is. Érdemes megtanulni néhány szót románul, de jó az is ha angolul tudsz.

•Grădina Botanică București

•Muzeul Cotroceni din București

•Palatul Parlamentului București

•Calea Victoriei București

•Ateneul Român București

•Biserica Stavropoleos

București

•Parcurile din București

•Centrul Vechi și Pasajul Macca-Villacrosse

•Fântânile din Piața Unirii

Rengetek múzeum,templom, kertek ,parkok vannak. A parlament palota gyönyörű, az óváros. Mindenképp meg lehet találni ki mit szeret. Nem mondanám veszélyesnek, de azért kell vigyázni épp annyira, mint más országokban. Azért este egyedül nőként nem szívesen indulnék el. Mostmár nem élek Romániába, de amíg ott éltem sose volt semmi gond senkivel. Bukarestben viszonylag minden drágáb.

2021. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Jorge Lorenzo válasza:

Bucharestben élek már több mint 6 éve. A feleségem román származású. Politika része tudom nem érdekel de le írom. Az átlag román embert egyáltálán nem érdekli hogy te éppen magyarul cseverészel az utcán.. többségüknek egyáltalán nincs bajuk a magyar emberekkel.. tapasztalat.. anyós ,após , sógor stb.. Van egy réteg itt is aki viszont gyűlöli a magyart... De mondjuk ez sok európai országban így van.. Ha nem vered a melled a nyílt utcán hogy te magyar vagy , nagy trianon harcos akkor a kutya se fog veled foglalkozni hogy éppen magyarul beszélsz. Látnivaló nem sok van. Tipikus balkáni város. Viszont a Parlament épületet érdemes megnézni. A parkok szépek , tiszták ( tisztabb mint Pesten)


Kicsit drágább mint Pest, viszont a "filléres" kaják nagyon finomak. Angollal jól tudsz boldogulni , a magyart nem igazán beszélik ott, elvétve talán bele botlasz 1-2 magyarba.. a közbiztonság nem rosszabb mint Pesten.


Élhető város, befogadóak a románok. Ha nem vagy "suttyó" akkor probléma sem lesz

2023. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!