Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a véleményetek Bukarestről?

Mi a véleményetek Bukarestről?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek Bukarestről, a Parlamenten kívül mennyire érdekes, hangulatos város? Nekem a google mapset nézve az jött le hogy van egy üres belváros majd unalmas utcák mindenfele összevissza rendezetlenül. Az viszont tetszett hogy tele van parkokkal és tavakkal, emiatt lehet hogy a külváros hangulatos. A kül-kül városról ha értitek mire gondolok akkor arról az jött le hogy rohadt nagy szegénységben élnek ott, romos, szemetes, büdös utcákban.

2020. dec. 28. 14:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván Rómához vagy Barcelonához viszonyítva jellegtelen hely. Szerintem mégis megéri elmenni: sokat fejlődött, van pár egész szép belvárosi rész, a kóbor kutyákat (amiket csapatostul gangeltek a városban) nagyrészt kiűzték, a pár megalomán épület izgalmas csúfságával pedig érdekes élmény lehet. Jók a kaják és a szórakozóhelyek is, önmagában szerintem nem érdemes ide utazni nyaralni, de két napra megéri beugrani ha a környéken jársz.
2020. dec. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Még ha tudsz arra válaszolj már hogy ezek a parkok és tavak milyenek arrafele? Jellegtelen?
2020. dec. 28. 14:58
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Nekem egy rendezetlen , össze-vissza épült város benyomását keltette, amelybe megpróbálták visszacsempészni kicsit a múlt hangulatát egyfajta óvárost újra létrehozva. A megalomán épületek viszont számomra érdekesek. És a kulturális és gasztronómiai élet meglehetősen pezsgő. Szóval nem kihagyhatatlan, nem éri meg csak a város megtekintése miatt odautazni, de mondjuk egy megállónak egy nagyobb környékbeli felfedezőúton jó. (Én pl. Kisinyov-Bukarest-Brassó-Nagyvárad utvonalon vonatoztam egyszer, úgy tök jó volt egy fél napot elbóklászni.)
2020. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%

Mordor.

Én Romániába nem megyek a Kárpátokon túl. A románnál aljább, undorítóbb nép nincs és a városaik is ehhez passzolnak.

2020. dec. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk én biztos nem leszek mérvadó itt, de egész Romániában enem találtam egyetlen olyan helyet, amiért érdemes odamenni.

Bukarest ezen belül sem igazán kiugróan rettenetes, mert ott legalább van élet. De sokszori nekifutásra kellett azt mondanom, hogy soha többé. Egyszerűen nem érdekel, egyszerűen nem éreztem jól ott magam, egyszerűen nincs ott semmi, ami miatt menjek.Pedig üzleti útra jártam oda örcsillagos belvárosi hotelekbe.

Ha jó helyeket akarsz találni, a Balkán tele van ilyenekkel. De azokat ne Romániában keresd!

2020. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Én 12 évet laktam Bukarestben, és nem volt rossz, a végére a szívemhez nőtt. De egy turistának nem tudom, mennyire lenne érdekes.


Igen, van egy kis óváros része (Lipscani), meg még pár hangulatos hely (Calea Victoriei meg Dorobanti környéke). Van sok múzeum, de felejtősek. A parkok közül nekem leginkább a Botanikus kert és a Herastrau tetszett (a Tineret túl proli, a Cismigiu túl parvenü). A tömegközlekedés nagyon jó.

2020. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Még annyit, hogy ilyenkor télen csak mocsok van a parkokban, nyáron vagy ősszel érdemes kóricálni bennük.


Nyomor pedig a belvárosban is van elég. Pl az egykori zsidó negyed (Unirii környéke - pl Baia de Fier), ahova miután elvitték a zsidókat, cigók költöztek be. Még nappal is fostam arra járni. Bár ahogy most elnézem google-n, nagy részét kipofozták.

2020. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%

Undorító város. Egy cigány telep.

Ha Románia, inkább Erdély, de az is Magyarország marad örökre.

2021. jan. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%

4

Te nagyon gusztusos, ügyes ember! Akaszd akkor fel magad!

2021. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%

8-as

Te tényleg agyhalott vagy, vagy csak teszed magad?

2021. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!