Kezdőoldal » Utazás » Európa » A horvátok július 15-én még...

A horvátok július 15-én még kérik a tesztet?

Figyelt kérdés
1-jén hozták ezt a törvényt, hogy oltási igazolással vagy PCR/antigén gyorsteszttel lehet csak átlépni a határon. Azt írták, hogy 15-ig tart ez a korlátotás. Pont 15-től mennénk nyaralni. Nem fogok tesztet csináltatni. Ha kell még a teszt, akkor csak visszafordítanak a határnál, vagy nem ússzuk meg ennyivel? Nem tudom, hogy kockázatos-e bepróbálkozni..

2021. júl. 7. 20:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
99%, hogy meg fogják hosszabbítani ezt a döntést. Megjelent náluk a delta variáns alacsony átoltottság mellett. Valahogy meg akarják menteni a szezont, ezért szigorítottak. Én így nem indulnék el a helyedben, vagy megvárnám a 16.-át.
2021. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Ja és még az is benne van a pakliban, hogy a magyar hatóságok fognak bekeményíteni a "delta variáns behurcolására" hivatkozva az oltatlanokkal szemben. Tehát hazafelé visszavezethetik a védettségi igazolvány ellenőrzését. Tavaly is az volt, hogy július közepén a nagy nyitás után jöttek a színkódok és olyan kedvelt európai nyaralóhelyek kaptak narancs/piros besorolást, mint Montenegró vagy Spanyolország. Nem szeretnék vitát nyitni oltás/vírus témában, de ezek abszolút elképzelhető lépések mind horvát, mind a magyar hatóság részéről.
2021. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Oltasd be magad, birka.
2021. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, pont azon gondolkoztam, hogy bármilyen lépést bevezethenek, ezért jobb döntés lenne itthon maradni. Beoltatni és teszteltetni sem engedem magam. Csak olyan védettségi igazolásom van, ami azt igazolja, hogy átestem a fertőzésen, ami gondolom édeskevés.
2021. júl. 7. 22:50
 5/18 A kérdező kommentje:
Az is előfordulhat, hogy a visszatérésnél kérni fogják a tesztet?
2021. júl. 7. 22:54
 6/18 anonim ***** válasza:
Senki se tudja hogy mi lesz, nem kell itt találgatni, majd lesz vhogy és majd akkor tervezel vmit, vagy kevésbé népszerű helyet kell kinézni ha nem ragaszkodsz a strandhoz meg a tengerhez.
2021. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%

"Beoltatni és teszteltetni sem engedem magam."


Pedig be leszel 5G chipezve ígyis-úgyis😏😏

2021. júl. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

"Az is előfordulhat, hogy a visszatérésnél kérni fogják a tesztet?"


Ha látványosan megindulnak az esetszámok felfelé a környező országokban, akkor valószínűleg visszavezetik azok számára a tesztet/karantént, akiknek nincsen védettségi igazolványa. EU-s covid útlevéllel továbbra is lehet majd szabadon mozogni. Ősszel is.


"A tesztelési kötelezettségnek eleget tesz az a személy is, aki már átesett a COVID betegségen és azt a határátlépés idején igazolni tudja. A betegségen való átesettség igazolható: 180 napnál nem régebbi, de az utazást megelőzően legalább 11 nappal korábban kiállított pozitív PCR teszttel vagy antigén-teszttel, vagy a fertőzésen való átesettséget hitelt érdemlően igazoló orvosi igazolással. Teszt hiányában 10 napos karanténkötelezettség áll fenn. A horvát hatóságok a magyar nyelvű pozitív PCR teszteredményt vagy pozitív antigén alapú gyorsteszt eredményt elfogadják. A pozitív antitest eredmény nem felel meg a betegségen való átesettség igazolására. Továbbá, az EESZT nyilvántartó rendszerből kinyomtatható irat sem felel meg, amennyiben az orvosi pecséttel, aláírással nincs ellátva. A betegségen való átesettséget igazoló magyar védettségi igazolványt a horvát hatóságok nem fogadják el."


Ha van ilyened, akkor beengednek.

2021. júl. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ha van védettségi igazolványom arról, hogy átestem a fertőzésen, akkor visszafelé biztosan nem kell teszt vagy karantén?

Az a helyzet, hogy nem én foglaltam le a nyaralást. Ha én foglaltam volna le, akkor már rég elengedtem volna az egészet. A párom szülei befizettek engem is, és nem lehet lemondani. Úgy szeretnének menni leginkább, hogy én is megyek velük. Elég rosszul érintené őket, ha nem mennék. Viszont ilyen bizonytalan helyzetben nem igazán merek külföldre utazni.

2021. júl. 8. 08:01
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem kell vissza felé semmi. Ha vissza állítják szeptemberben a legkorábban. Ha repülővel jössz haza akkor van csak
2021. júl. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!