Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit javasoltok harmadik...

Mit javasoltok harmadik oltásnak utazás céljából keleti vakcinák után?

Figyelt kérdés
Sokan rávágják egyből, hogy Janssen, mert abból 1 dózis is elég, hogy elismerjék. DE: Igazából a dilemmát az okozza, hogy én főleg jövő nyáron utaznék sokat Európán belül, így kérdéses, hogy az a Janssen, amit most belövetnék azt jövő júliusban még elfogadják-e.. Gondolom sokaknak nem újdonság, hogy hamarosan időkorláthoz kötik a beoltottságot. Tehát: ha most Pfizert beadatok harmadiknak, akkor azzal nem tudok utazni télen/tavasszal önköltséges tesztelgetés nélkül, viszont én arra is gondoltam, hogy tavasszal már lehetne kérni a 4. dózist, és akkor 2 Pfizerrel már megoldható lenne. Persze semmi se biztos, negyedik oltásról még senki sem beszél. Oltásellenes, minekutazgatszjárványidején vélemény most nem releváns sorry, itt most az a cél, hogy jövő nyáron ne kelljen egy kalap pénzt tesztekre elverni és egyéb logisztikai kellemetlenségeket elkerüljem.

2021. dec. 2. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Figyelj, én tökre értem a dilemmádat, de szerintem itt most senki nem tudja megmondani, hogy mi lesz jövő nyáron. Tavaly ilyenkor senki nem hitte volna, hogy most megint itt fogunk tartani, hogy egymás után zárnak be az országok újból... Esetleg próbálhatod húzni az időt, és addig kitolni a 3. oltás időpontját, ameddig csak lehet, hátha addigra tisztul a kép. (Mert ha jól értem, a betegségtől nem félsz, csak az utazás a cél)
2021. dec. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A keleti vakcina után beadott két dózisú oltások a második dózis után két héttel érvényesek.

A beadott keleti vakcinákat úgy veszik , mintha nem lennél beoltva.

Az elfogadott két dózisú vakcináknál pedig kb egy hónap a beadás közötti várakozási idő.

Számold ki, a tervezett első utazásodra mikor érdemes a sorozatot beadatni.

2021. dec. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Ezzel viszont az a gond, hogy itthon meg hamarosan le fog járni a védettségi, ha csak a tavaszi oltások vannak meg, erről tegnap volt szó Kormányinfo-n. Ameddig nem utazok, addig itthon szeretnék teljes életet élni. Jól mondod, igazából huszonévesen én a korlátozásoktól jobban "félek", mint magától a betegségtől, de az elejétől evidens volt, hogy kell az oltás, ezzel részemről nincs is probléma.


#2

"Számold ki, a tervezett első utazásodra mikor érdemes a sorozatot beadatni."


Mivel már itthon kaptam 2 dózist, így nem adnak "sorozatot" sehol. Most a harmadik oltást lehet felvenni. Amikor erre megnyílt a lehetőség júliusban, akkor is meg lett mondva, hogy ezt azok kaphatják meg, akik legutóbb min. 4 hónapja kaptak oltást. Tehát 2 oltással nem adnak be újabb 2-t egymás után. Az én sorozatomat tavasszal megkaptam kínaiból, nyugat-balkáni túrákhoz az bőven jó volt.

2021. dec. 3. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem egy kicsit tévútra ment a logikád.


Igen, lesz negyedik oltás, csak idő kérdése. De nem ezen a télen, az biztos. Vagy tavasszal, vagy jövő ősszel. Ha most Pfizert adatsz be és mondjuk 4-5 hónap múlva újra Pfizert, az nem ugyanaz, mint amikor 3 hét különbséggel beadták az első két vakcinát. És szerintem ez a kiadott igazolásokban is tükröződni fog. Magyarul: te nem két Pfizer-oltásból álló sorozatot kapsz, hanem két külön oltást, amelyeknek sok köze nem lesz egymáshoz.

Arról nem is beszélve, hogy jó eséllyel tavasszal még nem is lesz negyedik oltás.

2021. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Nem csak a harmadik oltást lehet felvenni. Sokan oltatnak másodikra és sokan az elsőre. Akik most elsőre oltatnak, azok megkapják a protokoll szerinti másodikat. A harmadik pedig akkor esedékes, ha a második után eltelik 4-6 hónap jelenleg.

Ha te utazni akarsz, akkor neked csak az általuk elfogadott gyártmányokból kettő érvényes. Jelenleg még nincs egységes döntés pl EU-n belül, hogy a harmadik oltást mikortól fogják megkövetelni.

2021. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Vagy tavasszal, vagy jövő ősszel."

Valszeg tavasszal. Mivel júliusban kezdték beadni a 3. oltásokat, így lesz rá igény. Aki nyáron kapta a harmadikat, azoknak tavaszra már bőven letelik a fél év. És akkor még bejön a képbe az omikron-variáns is, de ezzel már tényleg ne kavarjuk meg most.


"te nem két Pfizer-oltásból álló sorozatot kapsz, hanem két külön oltást, amelyeknek sok köze nem lesz egymáshoz"

Jelenleg Pfizerből 2 kell a fully vaccinated státusz elismeréséhez. Nem az utolsó oltás óta eltelt időpontot számolják, ez valószínűleg meg fog változni. Evidens, hogy életük végéig nem lesznek azok hátrányban, akik tavasszal keleti oltást kaptak, hiszen van aki most kapja csak az elsőt. Nyugaton is.


"Nem csak a harmadik oltást lehet felvenni."

A csak-ot te költötted bele, természetesen van, aki most döntötte el, hogy egyáltalán beoltatja magát. Viszont én nem kérhetek egymás után most 2 Pfizert, mert tavasszal be lettem már oltva. Rajtam nem múlna..


"csak az általuk elfogadott gyártmányokból kettő érvényes"

Janssen esetében továbbra is 1. Kérdés, hogy meddig. Ha jól tudom, Janssenre nem adnak Janssent itthon. Jövő tavasszal sem. Ezért merült fel a Pfizer, mert ami most belém kerül, azzal nem biztos, hogy 8-9 hónap múlva lehet vígan utazgatni.


Most pl. az osztrákok jöttek azzal, hogy a keleti oltásra beadott 3. dózist csak pozitív ellenanyag teszttel együtt fogadják el, tényleg kezdem azt érezni, mintha kifejezetten büntetnék azokat, akik nem EU által jóváhagyott oltást kaptak. Nyáron még jó volt nekik a WHO rábólintása a Sinopharmra, most már nem.

2021. dec. 3. 12:36
 7/8 anonim válasza:
Onkább várj, mert jövő nyárra már a negyedikért néke menned, mert a harmadik elévült.
2021. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Moderna, vagy Pfizer. Nyugat Europa sem az oroszt, sem a kinait nem fogadja el.
2021. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!