Kezdőoldal » Utazás » Európa » Albániai utazás?

Lackokoma30 kérdése:

Albániai utazás?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem utazás előtt.

1, Milyen pénznemet vigyünk inkább? Euró vagy Lek? Utazási iroda azt mondta hogy inkább euró, de gondolom kint se fogadják el mindenhol mint nálunk és ugyan úgy a javukra válltják inkább. Ha mindkettőt akkor milyen arányban?


2, Olvastam egy régebbi cikket/beszámolót és ott a csap vízre kitérve írták hogy jobb ha ásványvizet használnunk még akár a fogmosáshoz is. Ez mennyire állja meg a helyét?


3, 12 napra megyünk és arra az időre csak reggelink van. 12 napra mennyi pénzt számolják kajára? Minden nap köret és rántott hús, ehhez majd viszonyítom a többit 😅


4, Ksamil-ba megyünk ott mennyire biztonságos bármit is a parton hagyni? Van lehetőség zárható széfet vagy mármint bérelni? Ott már nem merem használni a pokróc széfet.


5, Ksamil környékén van valami ami kihagyhatatlan vagy érdemes a fakultatív programokon túl megnézni?


Egyenlőre ennyi, köszönöm a segítséget előre is.



2022. jún. 18. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eurót vigyél. Ott jól váltják. Mi a biztonság kedvéért nem ittunk csapvizet, de biztos van aki igen. 800-1000 lektől kapsz kaját, de ez nyilván függ attól mit eszel. A tengeri herkentyűk olcsóbbak, nyilván a hús drágább. Rántott hús nem lesz :) Ksamilban nem voltam, erre a részre nem tudok válaszolni.
2022. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Hát a tengeri dolgokért nagyon nem vagyok oda sajnos.

Felmerült bennem egy újabb kérdés.

Odakint hogy működik a mobilnet?

Nézete hogy Albánia Roaming 3 zónába tartozik, de semmilyen adatcsomagot nem találtam ami használható ott. Yetteles vagyok amúgy.

2022. jún. 19. 09:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb és legolcsóbb ott venni helyi vodafonos tourist kártyát. Pontosan nem tudom mennyi, de kb 2-3000 Ft.
2022. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Ha elolvasnál néhány blogot és fórumot, kicsit jobban képben lennél:

Az eurót normálisan váltják bárhol. De rendes turista Revolut kártyát használ.

Ez a csapvíz dolog millió helyen előjön, valahol kiirthatatlan baromsága a régi idők turistáskodásának. És Bohrt idézve (ő egy fizikus volt) a régi idők hülyéinek ki kell halniuk ahhoz, hogy az új gondolatok teret kapjanak. A csapvíz teljesen jó és iható Európában BÁrhol. Tudom, utazási irodás utazóknak ez hihetetlen.

A kaja árakat Numbeon látod, Albánia egyébként egy megfizethető ország. Igaz, Ksamil ezen belül úgy 40-50százalékkal drágább, mert a tömegturizmus és a helyi gagyi ezt megengedi. De ha tisza-tavi árakkal számolsz, nem lesz baj.

A strandra ne vigyetek semmi értéket. Ez a megoldás. De egyébként biztonságos hely.

Ksamil környéke a tengerről szól. Ha ott vagytok, azt élvezzétek ki. EGyébként Gjirokastrába mennék el a helyedben, de azt sem a hülyeturisták befizetett fakultatív módján, hanem sima busszal.

Helyi netes kártyát bárhol kaptok, az utazási irodás áraitokhoz képest filléres dolog lesz.

2022. jún. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor azt a kártyát majd megnézem. Köszi.

Néztem fórumokat..stb, de legtöbb beszámoló 4 éves ahol azt írják hogy kiépülő félben van és ki tudja mostanra hol és hogy áll. Én pl. most jutok el messzebb mint a szomszédos országok és inkább előre érdeklődők és kérdezek akár baromságot mint ott érjen meglepetés.

Köszönöm szépen a válaszokat.

2022. jún. 19. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!