Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba költözni?

Olaszországba költözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még bőven nem ott járok, hogy költözzek (gimis vagyok), azonban már elkezdtem gondolkodni azon, hogy akkor hova tovább, hiszen lehet, hogy az egyetemet is külföldön kezdeném el, ha úgy adódik (bár jelenlegi terveim úgy állnak, hogy valami sok országban hasznosítható diplomát kellene szerezni, és csak utána menni).

(Amúgy felmerült még bennem Hollandia, Svájc, Németország, Ausztria, Anglia is.)

Olaszt tanulok az angol mellett, szóval értelemszerűen felmerült bennem, hogy Olaszországba kellene majd költöznöm, viszont fogalmam sincs, ott milyen a helyzet, jobb-e mint itthon. Sajnos egyáltalán nem követem az ilyesmi híreket, nem vagyok túl tájékozott külföldi élethelyzetekben.


Ami fontos számomra, hogy jobb legyen (minden téren) a helyzet az úticélomban, mint itthon, Magyarországon, illetve szeretném folytatni a lovaglást is, így jó lenne, ha lenne jó, de mégis viszonylag megfizethető lovarda (egyelőre nincs saját lovam, így az ő költöztetésével nem lenne probléma). Persze ezutóbbi nagyban függ a várostól is, ahova költöznék.


Elsősorban már kint élők tapasztalatai érdekelnének. Melyik városban laktok, milyen végzettséggel mentetek ki, ha egyáltalán volt, végeztetek-e ott sulit, most mi a munkátok, mik a hiányszakmák, amik jól fizetnek, és hasonlók. Persze fontos még a pénz téma is, szóval hogy a munkátokkal az adott végzettséggel átlag mennyit kerestek, jobb-e, mint itthon lenne (persze mindezt olasz viszonylatba átkonvertálva).

Mennyire volt nehéz a költözés, MINDEN, ami felmerülhet ilyen téren.


Meg nem elhanyagolható, hogy tényleg annyival melegebb van ott, mint idehaza?



2022. júl. 6. 18:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Illetve ugye fontos lenne még a közbiztonság is.

Előre is nagyon köszönöm!

2022. júl. 6. 19:01
 2/12 Japán Gulyás ***** válasza:
91%
Észak-Olaszország nyilván sokkal jobb, de Dél az katasztrófa, egekben a munkanélküliség és milliók már nem csak hogy nem találnak munkát, de sokan már teljesen fel is adták és nem is keresnek, 40-50 évesen azt mondják, hogy köszönik szépen ennyi volt a karrierjük, mert reménytelen állást találni. Onnan még inkább Magyarországra jönnek, nem hogy innen menjenek oda emberek.
2022. júl. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiben igaza van az elsőnek, a munkapiaci kilátások nem túl jók. Valami spécibb végzettség kellene, hogy keresett legyél.
2022. júl. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán nagyon egyedi szakmával,vagy sportolóknak érdemes lehet oda menni.

/vizilabda,foci,kosárlabda/,ha szerződést kínálnak fel,akor az nagyon előnyös lehet.

Észak és dél között nagyon jelentős a különbség,fizetésben,és életkörülményekben is,erröl azért nem árt tájékozódni.Átlagembernek elmenni,

oda...hát nem tudom.

2022. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Azért ha még valakinek vannak tapasztalatai, nyugodtan írhat, de azt hiszem, nem Olaszország lesz a jövőm lakhelye. :'D
2022. júl. 9. 00:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Lombardiát céloztam meg.:)

Olaszországban is orvoshiány van, én két év múlva fogok végezni . Elég jól felszerelt klinikáik vannak.

2022. júl. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Most azért meg kell várni mit hoz a jövő,mert az olaszoknál is nagy "gebasz"

lehet ebből a helyzetből gazdaságilag.

Az éppen most zajló gazdasági változásoknak az olaszok is nagy vesztesei lehetnek a németekkel együtt,és az azért egy odatelepülő jövőbeni lehetőségeit is meghatározza.

2022. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Ha olaszt tanulsz én Svájc Olasz részét se vetném el :)

Ha még felrántod a Franciát és/vagy a Németet is akkor meg a legjobb hely, mert beszéled az ország mindhárom nyelvét.

Ugyan az Olasz kanton a leg szegényebb, de viszonyítás kérdése :)

Dél Olaszországban nagyobb a munkanélküliség de nem trükköznek a statisztikákkal mint MO -n. De nem az a legjobb hely feltétlenül anyagi okból.

Ennek ellenére van ismerősöm aki Nápolyba költözött. Esze ágában sincs haza költözni. Nem jobb a magyar helyzet...


Hollandiában Angollal is el lehet kezdeni. Eléggé befogadóak.

Belgium is hasonló, kivéve a Déli részeket a Franciásat. Oda kell a Francia.

Francia Franciák elég hátul gombolósak, aki nem Francia anya nyelvű azt nehezen fogadják be. Rasszisták mint a magyarok sajnos.

Németeknél kell a Német kérdés nélkül, Ausztria szintén zenész.

Németek és Osztrákok jóval befogadóbbak mint a Franciák.


Anglia ugye nem EU tag szóval az adminisztrációnak nézz utána, de pl Írország Uniós tag, és Angol nyelvűek :)

Egyébként pl Ausztriában ingyenes a felső oktatás, és nincs messze a szüleid miatt. Némi melóval pedig el tudod tartani magad.


Üdv Svájc ból.

2022. júl. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez az utolsó most nagyon hasznos volt!
2022. júl. 17. 08:42
 10/12 NTBS ***** válasza:
Jól gondold át. Inkább Észak ez egyértelmű.
2022. júl. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!