Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba költözni?

Olaszországba költözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még bőven nem ott járok, hogy költözzek (gimis vagyok), azonban már elkezdtem gondolkodni azon, hogy akkor hova tovább, hiszen lehet, hogy az egyetemet is külföldön kezdeném el, ha úgy adódik (bár jelenlegi terveim úgy állnak, hogy valami sok országban hasznosítható diplomát kellene szerezni, és csak utána menni).

(Amúgy felmerült még bennem Hollandia, Svájc, Németország, Ausztria, Anglia is.)

Olaszt tanulok az angol mellett, szóval értelemszerűen felmerült bennem, hogy Olaszországba kellene majd költöznöm, viszont fogalmam sincs, ott milyen a helyzet, jobb-e mint itthon. Sajnos egyáltalán nem követem az ilyesmi híreket, nem vagyok túl tájékozott külföldi élethelyzetekben.


Ami fontos számomra, hogy jobb legyen (minden téren) a helyzet az úticélomban, mint itthon, Magyarországon, illetve szeretném folytatni a lovaglást is, így jó lenne, ha lenne jó, de mégis viszonylag megfizethető lovarda (egyelőre nincs saját lovam, így az ő költöztetésével nem lenne probléma). Persze ezutóbbi nagyban függ a várostól is, ahova költöznék.


Elsősorban már kint élők tapasztalatai érdekelnének. Melyik városban laktok, milyen végzettséggel mentetek ki, ha egyáltalán volt, végeztetek-e ott sulit, most mi a munkátok, mik a hiányszakmák, amik jól fizetnek, és hasonlók. Persze fontos még a pénz téma is, szóval hogy a munkátokkal az adott végzettséggel átlag mennyit kerestek, jobb-e, mint itthon lenne (persze mindezt olasz viszonylatba átkonvertálva).

Mennyire volt nehéz a költözés, MINDEN, ami felmerülhet ilyen téren.


Meg nem elhanyagolható, hogy tényleg annyival melegebb van ott, mint idehaza?



2022. júl. 6. 18:54
1 2
 11/12 anonim válasza:
Követném a kérdést. Én is ki szeretnék költözni. Angolul, olaszul, németül beszélek. Nem tudom hova lenne érdemes kimenni.
2023. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
11: Ausztria, Németország, Svájc, Olaszország, Hollandia, UK, Írország, Málta.
2023. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!