Kezdőoldal » Utazás » Európa » Herscbach ba akarunk költözni...

Herscbach ba akarunk költözni 3 éves fiamal ott most kötelező enyi idősen az ovi? Illetve babát várok kicsit hülye kérdés de német kórházba lessz olyan orvos aki érti a magyart?

Figyelt kérdés
2022. aug. 26. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, kicsit hülye kérdés, de ennyi "kapacitással" mit szeretnél Németországban csinálni?
2022. aug. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
12%

Unokanővérem a férjével költözött finnországba. A férj ott kapott munkát. Egy kukkott sem beszéltek finnül. Ott éltek 10 évet, az unokanővérem háztartásbeli, oda szülte a 2 gyerekét, ott cseperedtek fel kvázi. Azóta mindenki perfekt beszéli a finnt a családba, de 10 év után munka miatt másik országba költözött a család. Van ilyen is. Ha nem tudod csak bántani a másikat, akkor hogy várod el, hogy feléd emberséggel forduljanak?

Ha akkora a lelki gubanc akkor pedig keresni kell egy szakembert.

2022. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Az ovi nem kötelezö Németországban.

Másrészt a legtöbb kórházban - ha elöre bejelentkezel - szerveznek valakit, aki tud tolmácsolni, ha nem lenne a közelben valaki, aki tud magyarul.

2022. aug. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
91%

Hm.

Hülye kérdés, de ugyan van e biztosításod?

Mondjuk engem is érdekelne, hogyan tervezel boldogulni 0 nyelvtudás nélkül, 2 kisgyerekkel ráadásul?

2022. aug. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
65%
Szerinted minden kórházban lesz egy komplett magyar személyzet? Angolul sem beszélsz? Én Svájcban szültem, albán szobatársam semmilyen nyelven nem beszélt, katasztrófa volt. Én segítettem neki google fordítóval, mert gond volt a babájával. Így nem mennék ki terhesen ha egyáltalán nem beszélsz németül.
2022. aug. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
3-as, de ez hogy jön ide? Te sem a kérdésre válaszoltál. Van Herscnachban magyarul beszélő szülész, vagy nincs? Mert az, hogy az unokanővéred egy másik országban mit vsinált, azt teljesen irreleváns.
2022. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

A 4-es vagyok, amit írtam, az érvényes Németországra.

A többi válaszolónak meg: adott esetben a kérdezö a férfjével/partnerével költözik, aki ott dolgozik, ezért a kérdezönek egyelöre nem kell (jó) német nyelvtudás. (A 3-as is erre utalt, mégha nem is fogta fel a 7-es)

És igen, a legtöbb kórházban meg tudják oldani, hogy legyen valaki, aki a nyelvi problémákban segít.

2022. aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
78%
Persze majd biztos ott fog ülni vajúdás közben egy tolmács 100euró/óráért 🤣🤣🤣🤣 ti most komolyan ezzel hülyítitek? Hiába pontoztok le, aki legalább angolul nem beszél nagyon pofára fog esni két kicsi gyerekkel. De buzdítsátok csak a hülyeségbe, aztán majd ha nem érti mit mondanak neki a szülésznők, orvosok szaladtok neki segíteni, ugye?
2022. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

NEM 100 Euro/órás tolmács, hanem Caritas meg egyéb szervezeteknek vannak munkatársai. És NEM ott ülnek a vajúdás közben, hanem telefonon keresztül segítenek!

Persze a sok kötözködös valaki joban tudja, hogy müködik valami Németországban, mint aki itt él sok éve!

Megint a tipikus magyar mentalitás!

2022. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

Rengeteg ilyen nyelvi segítség van, többféle szervezeten keresztül, nem kell "ott ülni" sehol, akik benne vannak ilyen rendszerekben, telefonon keresztül állnak rendelkezésre. A telefonszám benne van egy listában, meg hogy milyen nyelvet beszél az illetö és ha valakinek gondja van az adott nyelven, akkor csak felhívnak, és meg tudják oldani a problémát.

Én évekig csináltam, és igen sok helyzet volt, amikor tudtam segíteni: volt utcai baleset, ahol nem tudtak egymással kommunikálni, volt olyan, aki lekéste a nemzetközi vonatot és nem tudta, mit tud tenni, hogy tud mégis visszajutni MO-ra, volt, ahol a gyerek beteg lett és nem tudta elmondani az orvosnak a szülö, mik a panaszai, szóval igenis, létezik ilyen, méghozzá ingyen, jóakaratból (mégha MO-on hihetetlen is, hogy vannak, akik idegeneknek önzetlenül segítenek), és föleg kórházakban van egy csomó ilyen telefonszám rögzítve, nem csak szülés esetére, hanem adott esetben komolyabb baleset vagy vészhelyzet esetére is.

2022. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!