Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik tengerparti város...

Melyik tengerparti város választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Tavaly volt szerencsém életemben először Horvátországban, Crikvenicán pár éjszakát eltölteni, idén is szeretnék (ha minden jól alakul) eljutni az Adriára. A kitűzött céljaim:

-Opatija

-Pula

-Umag

-Porec

-Krk sziget bármi

-Zadar

-Split


Vagy ha gondolunk egy bátrabbat,esetleg olaszban:

-Bibione

-Jesolo (mindkettő összekötve egy nap Velencével)

-esetleg Rimini, útbaejtve Maranello, mivel Ferrari fanatikus vagyok.


Leginkább olyan vélemény érdekel, aki volt már bármelyiken, esetleg többen és van összehasonlítási alapja.


Mindenkinek köszi előre is!


2023. febr. 19. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Pula egy napos városnézésre jó, nyaralásra nem a legalkalmasabb. Porec nagyon szép. Zadar meg Split megint olyanok, hogy egy napos kirándulásra jó, de nyaralni nem oda mennék. Szerintem Horvátország szebb, mint Olaszországnak az említett része.
2023. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Az Isztria nyugati partját leszámítva minden általad felsorolt horvát helyen voltam. (Rovinj hogyhogy nem került fel a listádra?:))

Opatija nekem nagyon bejött, mondjuk nekem Lovranban volt a szállásom, de a partmenti sétányon gyakorlatilag végigjárható Volosko-ig az az egész rész. Építészetileg kakukktojás a horvát-tengerparton, Monte Carlo kicsiben.

Krk-sziget: Vannak jó helyek, Baska pl. nagyon felkapott és nagy strandja van. Ott nem jártam, de Krk és Vrbnik-ben igen, azok is rendben voltak.

Zadar & Split: Nagyvárosok, építészetileg érdekes óvárosok, központi fekvés (lehet kirándulni hajóval mindenfelé), csúnya külváros sok szocreál panelházzal. Ezek a közös jellemzőik. Viszont nem venném őket egy kalap alá, Split összehasonlíthatatlanul izgalmasabb hely. Nagyobb és szebb az óvárosa, szebb épületek, a híres Riva a hatalmas datolyapálmákkal, sokkal több és jobb strandokkal, mint Zadarban, szóval egy igazi mediterrán pörgős nagyváros. Zadar környéke kifejezetten unalmas, lapos a táj, szemben a hosszú szigettel nekem Balaton-hangulatot árasztott, a partmenti parkos rész (sétány?) meg kicsit Margitsziget-deja vu volt.

2023. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Én nem írnám le Pulát, egyszer voltunk a környéken és nekem tetszett. Ezen a tengerpaton voltunk, nekem bejött hogy nem a város közepe.

[link]

De az igaz, hogy Pula se az a tipik horvát tengerparti város.


Krk nekem bejött (a város), Baska szerintem unalmas.


Opatija ahogy fent írták, szerintem kicsit zavaró hogy a tengerpartról Fiume toronyházait látni. Ugyanez egyébként Malinska, onnan valami olajfinomítót látni. De lehet ez csak az én hülyeségem.


Az olasz részen ugye teljesen más a tengerpart, van homok de nincs árnyék, ezt nektek kell eldönteneket.

2023. febr. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Az általad felsorolt összes városban laktam már, van amelyikben többször is.

(Kivéve Maranellot).

Ha van konkrét kérdésed, tedd fel.

2023. febr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 NTBS ***** válasza:
Krk sziget.
2023. febr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 D. Brasco ***** válasza:
0%

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__11807840-miko..


Ha neked ekkora nagy szám volt az az ócska Crikvenica akkor menjél Bibioneba vagy Jesoloba.....az igényszintednek tökéletesen meg fognal felelni

2023. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
A 6-os hozza szokásos idióta formáját.
2023. febr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os válaszolónak nem tudom, milyen lelki világa lehet, 2 verzió van:

- vagy valami besavanyodott, idősebb, M1/Hírtv kukkoló, aki az életének 99%-át a két falutábla között élte le, és irigy mindenkire, aki kicsit is boldog

-valami hihetetlen nagy pénzeszsák/aranyásó (bár akkor minek írna ide) akinek a hatalmas igényeihez senki/semmi nem ér fel. Az ilyen emberek általában azok a talpig Gucci-ban járó nők, akik annyira flegmák, hogy saját magukkal sem állnak szóba.


Vagy lehet betalált a mélymagyar világába a hunglish jelzőm. Étterembe/kikötőbe egyedül a magyar nem tudott egy szót se idegen megszólalni, persze káromkodni tudott szóismétlés nélkül ha nem értették.

2023. febr. 21. 18:54
 9/9 D. Brasco ***** válasza:
0%
Megmosolygtató mennyire szánalmas bohócok vagytok!🤡🤡🤡
2023. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!