Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mik a vélemények Ciprusról és...

Karcsi022 kérdése:

Mik a vélemények Ciprusról és Máltáról?

Figyelt kérdés
Mennék nyaralni egyik helyre, mert mondhatni gyorsan lehet odaérni és olcsónak is mondanám szállással együtt (potom 2éjszaka). Aztán gondoltam vannak emberek akik elmondják a véleményüket mert én ezt a 2 országot csak futballban ismerem, de hogy milyen ott lenni, nyaralni, milyen a környezet, emberek, stb, arról már fogalmam nincs melyik érné meg jobban. :D Málta amennyit néztem belőle azért szimpatikus mert kissé olyan lemaradott, középkori stílusú (számomra legalábbis). Ciprus amolyan Miami feeling-et áraszt felém, csak sokkal gyorsabban lehet odaérni és sokkal olcsóbb is ugyebár. :D Luxusabbnak tűnik a környezet is mint Máltánál. Remélem jön legalább 5-6vélemény mindkét országról! :D

2023. máj. 22. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Már a méret meg a domborzat közötti különbség miatt is Ciprus a nyerő élmény szempontból. Árszinvonal miatt is. Odamenj előszó, ahová olcsóbb lesz a jegy, ahol olcsóbban jössz ki, ha más szempont nincs, mert 2 nap semmire se elég egyik helyen sem, sehol sem. Pénzkidobás.


Én minimum 7-10 napot ajánlanék Cipruson. Ha minden érdekel, akkor part, hegyi kirándulás, történelem, buli, kaják, pia, Agia Napa, Larnaca, Limassol, Paphos, Troodos és ezek környéke; minden belefér.

Egy érdekes programot emelek ki mert a többit majd ajánalja más:

A limassoli sörgyár (KEO) pénteki nyílt napját külön ajánlom, benne van a helyi Commandaria bor bemutatása (amit szintén ők gyártanak) és kóstolás is. Nagyon jó.

2023. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Maltara akkor mennek, ha a tortenelmi multja erdekelne. Amugy csupa ko, semmi zold.
2023. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Hello kérdező, Cipruson éltem egy évet és azóta is sokszor voltam ott, ingatlanokat is vettem, annyira megtetszett. Máltán többször is jártam biznisz miatt, meg csak úgy kirándulni és most úgy néz ki, ott fogok dolgozni egy ideig.


Cipruson mindíg azon gondolkodtam, miért is jönnek oda a túristák, mert ugyan ott élni szenzációsan jó, de túristás látnivaló nem sok van. Aztán megismertem az északi török részt és rájöttem, a látnivalók nyolcvan százaléka a sziget északi harmadában van és egy csoda. Szóval ha a napütés és a meleg lassan mélyülő tengarpart a cél, akkor Ciprus. Menj át északra és legalább Varosát nézd meg Famagusztában, mert az az 1974 óta érintetlen városrész örök élmény.


Málta is klassz, de az nem annyira strandolós (persze az is van, csk nyáron zsufi), inkább városnézős, bulizós hely. A történelme egyedi és a városkép egyszerűen lenyűgöző Vallettában, de a régi főváros, Mdina is egy világszám.


Nehéz döntés lesz. Két napra mindenesetre sehova ne menj, az egy vicc.

2023. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ! És igen, Málta eléggé koparos, de ezért is tetszetős. Ciprus valahogy pofasabb és valóban ahogy néztem képeken eléggé jókat lehet ott bulizni. Tudom, kevés az a 2-3nap de a szállás így olcsó.
2023. máj. 22. 21:00
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Én is ciprust ajánlom annyi szúnyog és bogár van mint Thaiföldon. Ütött kopott kommunista halalbarkak.Minden képzeletet felülmúló élmény.Szallodakba,apartmanhazakban csak egy ember. A pincér kicserélt csapivizet hozott ki ásványvíz helyett ,de ő bontotta ki és ezt nem láttuk. Pedig drága volt. Kaja 10-30€. Kevés helyen van olcsó. Csak ukránok,románok és magyarok vannak. A figyelmetlen turistákat kegyetlen putrikba szállásolták el.
2023. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
balek life
2023. máj. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
Szerintem mindkettő a maga nemében szép.
2023. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kıbrıs altaji, Málta sémi ország.
2023. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!