Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiában melyik klinikán...

Hollandiában melyik klinikán tudok szerezni abortusztablettát?

Figyelt kérdés
Nagyon megköszönném, ha segitenétek. Eddig csak olyat találtam, ahol műtenek, vagy tablettát lehet rendelni. Olyasmit keresek ahol megvizsgálnak és aztán vehetek ilyen tablettát.
2023. aug. 13. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mekkora az esélye, hogy ezt itt Magyarországon tudja valaki? Ha ott élsz, akkor talán ottani eü intézményeket kell felkeresni, vagy ottani ismerősöket kérdezgetni.
2023. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen.
2023. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Nos, én Hollandiában élek. Az abortusz tablettahoz szükséges a haziorvosodtol egy beutalo egy abortuszklinikára. Ehhez uyge alap, a holland egészségügyi biztosítás. Külföldiként, holland lakcim nélkül nem működik.
2023. aug. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Plusz hozzá tenném, nem úgy működik, hogy veszel egy tablettát. Csak és kizárólag az abortusz klinikán lehet hozzá jutni, ott is kell bevenni. Nem véletlenül
2023. aug. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 1Léna válasza:
8%

Vigyázz!

Nagyon egyszerű megoldásnak tűnik egy tabletta bevételével megakadályozni, hogy a gyermek felnövekedjen, de nem véletlen, hogy Magyarországon nincs engedélyezve, tudniilik több esetben az anya otthonában elvérzett. Sok esetben műszeres befejezésre volt szükség.

Vigyázz nincs 100%-os fogamzásgátló módszer!

Értékes vagy! Megérdemelsz egy olyan társat aki ilyen helyzetben gondoskodó szeretettel vesz körül téged és a gyermeketeket is.

2023. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz, hogy rendelni lehet csak tablettát?


Random megnéztem a hozzám legközelebb eső klinika weboldalát, a hágait, ott azt írják, hogy szimplán időpontot kell foglalnod, majd a vizsgálat után megkaphatod a tablettákat, ha így döntesz. De az első mindenképp ott kell bevenned és pár óráig bent kell maradnod a klinikán. Azt is írták, hogy kell beutaló, ha már legalább 16 napot késett a menstruációd. A holland törvények alapján kötelező 5 napot várni az első orvosi konzultáció és az abortusz között, ha már legalább 16 napot késett a menstrucációd. 16 napon belül nem kell várakozni és akkor orvosi beutaló se kell. Ha nem akarsz a háziorvoshoz menni, akkor az is opció, hogy kétszer mész a klinikára és az első alkalom után 5 nappal történik az abortusz. 3 héttel később pedig mindenképp vissza kell menned ellenőrzésre a klinikára vagy pedig a háziorvosodhoz.


A beavatkozás egyébként ingyenes, ha van BSN-ed és holland eü biztosításod.


Itt részletesen leírtak mindent:


[link]

2023. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így sehogy.

Hollandiában kell, hogy biztosított legyél. Ez nem egy Algopirin, amit csak kiváltasz és beveszel.

A 72 órás tabletta van a magyar eü-vel ellentétben recept nélkül.

2023. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi

Érdeklődtem, kaphatok biztosítás nélkül is, 400 euróba kerül.

2023. aug. 19. 10:20
 9/10 anonim ***** válasza:

"Érdeklődtem, kaphatok biztosítás nélkül is, 400 euróba kerül."


Kizárt. Holland lakcim nélkül nem kapsz

2023. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kizárt. Holland lakcim nélkül nem kapsz"


A hágai klinika vagy a kormány weboldalán én is azt olvastam, hogy kaphat, amikor próbáltam utánanézni a válasznak. Ki volt emelve, hogy csakk akkor ingyenes, ha itt vagy biztosítva, ergo biztosítás nélkül is igénybevehető pénzért. Ebben az esetben gondolom az a módja, hogy 2x kell beszélnie orvossal a klinikán 5 nap különbséggel, majd utána a klinikára kell visszamennie 3 héttel később.


Ez egy egészségügyi beavatkozás, szerintem bárhol bármit csinálnak, ha kifizeted az árát.

2023. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!