Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a véleményetek Írországról?...

Mi a véleményetek Írországról? Megéri oda költözni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 25. 09:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#7 a legviccesebb, hogy a #2-is írja, hogy saját maga élt Írországban 17 évet, a kérdező mégis az 1-st tartja fontosabbnak :)
2023. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Na tisztázzuk.

Én azt szeretném megtudni, hogy milyen ott élni, milyen munkalehetőségeim vannak.


Az 1 re azért kérdeztem rá, mert több infot akartam. A 2 es pedig egy kielégitő választ adott,h szép és jó a hely, de drága a lakhatás.

Az 1 es pedig munkaval kapcsolatban írt.


Valamint senki nem tudhatja,h kinek milyen élet jutott valójában kint, csak az illető és a rokonai. Szóval nem jogos a legendás leszólás.


Itthon is vannak sikeres emberek. Akkor külföldön miért ne lehetne vki sikeres? Lehet kint jobban megbecsülték,mint itt.

2023. szept. 25. 16:03
 13/18 anonim ***** válasza:
3%
Sztem, ennyi ésszel ne menj sehova, mert az összes információt megkaptad már. Egekben az ingatlan bérleti díjak, ha egyáltalán találni valamit. Mindent kiadnak a migránsoknak. Egyre nő a feszültség emiatt is. Az idő továbbra is sz'r.
2023. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én vagyok az egyes válaszoló, és nem értem a támadásokat.

Én nem voltam kinn, de a kérdezőnek szerettem volna segíteni azzal, amivel tudok, azért írtam le egy közeli ismerősöm sztoriját.

Azért kamu a történetem, mert nem tudom követni ezt a rengeteg ilyen-olyan manager állást még itthon sem? Sosem dolgoztam gyárban, multinál, miért kellene erről többet tudnom? Két gyárban dolgozott, az egyikben szalag mellől került fel irodai melóra és onnan tovább, a másikhoz már jó pozícióba ment át. Itthon is hasonló pozícióba került egy nagy nemzetközi céghez, sokat mesél, hogy miket csinál, de ezt se tudnám visszamondani, annyi maradt meg, hogy mennyivel előre kell kalkulálni a termelést, meg hogy van vmi számkód, de ennyi 😀

Amúgy nekem miért érné meg kamuzni? Nem célom kiküldeni a kérdezőt Írországba, nekem attól nem lesz jobb 🙂

2023. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Jó hely, csak hát a lakásszitu elég necces.
2023. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2023. szept. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
74%

Tobb mint egy éve lakunk Cork környékén.

A lakás krizis durva, de ha van sok pénzed, jó referenciad, es q...va sok szerencséd, akkor kerul lakas is.

Munka nagyvarosban van bőven.

Meg se kerdeztek a végzettségem, mondjuk 20 éve nem dolgozom a szakmamban, próbaidő alatt kiderult hogy ertek a gépekhez, es jo munkat vegzek.

1 ev alatt 3x kaptam fizetes emelést.

Az emberek kedvesek, a suli kiváló.

Az viszont alap hogy angolul jol kell tudni, es légy kepes egyedul tájékozódni.

Ha nem, minimalberes melóból éhezni fogsz, és masoktol függni nem leanyálom.

2023. szept. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Attól függ mihez értesz. Jo szakmával jól tudsz keresni

Mert jól hangzik az ír minimálbér, de egy szoba Dublinban 800-900 euro is lehet

Érdemes írországi magyar csoportokban körülnézni, szoktak feltenni kiadó szobákat

Maga Írország jó hely, nekem pénzügyi végzettségem van, egész jo fizetést kapok, így 10 év munkaviszony utan.

2023. szept. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!