Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az alábbi két opció közül...

Az alábbi két opció közül hova költöznétek ki?

Figyelt kérdés

1) London, Párizs, New York stb

Igazából teljesen mindegy, de az a fontos, hogy valami nagyon-nagyon felhype-olt helyre. Itt a méregdrága árak miatt havi szinten spórolósan élve kevesebb mint 100 eurót (vagy dollárt) tudsz félretenni. Igazából ha sikerül százat félretenni, az még jónak is mondható.


Viszont a legfontosabb, hogy ha kiteszel az insta, Face stb oldalodra egy fotót amint épp pózolsz a Big Ben, Eiffel, Szabadság szobor vagy ilyesmikkel akkor több száz like-ot kapsz majd rá.

És ami még ennél is fontosabb, amikor a csitri tinilányok megkérdezik, hogy "Hol élsz?" és te azt valaszolod "Londononban" (vagy amelyik túlhype-olt helyet kiválasztasz) akkor nekik azonnal az lesz a reakciójuk, hogy "Júúj de szupcsi!" meg "Najde menő!"

Szóval az instán, Face-en, tiktokon stb igazi sztár leszel!

A kis csitrilányok nem győzik majd dobálni a szívecskés matricákat neked!


2) Valami no-name német, osztrák stb kisfalu

Itt az alacsony árak miatt havonta lazán spórolás mentesen félre tudsz tenni 1500 eurót. Nagyobb lábon élve is simán havi ezer euró megmarad a hónap végén.


Viszont nagyon fontos megjegyezni, hogyha kiposztolsz egy képet erről a helyről, akkor édesanyádon kívül senki más nem fogja like-olni. Nulla reakció lesz rá.

Amikor egy csitri tinilány megkérdezi, hogy "Hol élsz?" és te azt mondod "Kleindorfban" (vagy valami random no-name falut helyettesíts be) akkor nekik a reakciójuk az lesz "Mivan? Most hallom először! Az hol van?" vagy az "Fú ez tök gáz, hova kerültél te?"

és az insta, Face stb oldalakon egy csitrilány se fog odakomnentelni neked.


A kettő közül melyik mellett döntenél?



nov. 13. 05:58
A kérdező szavazást indított:
Férfi vagyok, 1) opció
Férfi vagyok, 2) opció
Nő vagyok, 1) opció
Nő vagyok, 2) opció
34 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim válasza:
86%
Dagesztán...
nov. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
93%

"ha kiteszel az insta, Face stb oldalodra egy fotót amint épp pózolsz a Big Ben, Eiffel, Szabadság szobor vagy ilyesmikkel akkor több száz like-ot kapsz majd rá."


Kamu.



"Valami no-name német, osztrák stb kisfalu


Itt az alacsony árak miatt havonta lazán spórolás mentesen félre tudsz tenni 1500 eurót."


Kamu.

nov. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
90%

Egy: nem érdekel mások véleménye

Kettő: nem gáz ha jó helyen élek

Három: 1500 euró félre??Az nagyon sok.

nov. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
91%
Hany eves vagy kerdezo, ha szabad erdeklodnom ?
nov. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

26


Egyébként részben saját élmények alapján tettem fel a kérdést.

Ugyanis anno éltem egy holland zsákfaluban valahol a semmi közepén a szélmalmok közt Gelderlandban. Amikor mondtam az ismerőseimnek hol vagyok halvány fogalmuk sem volt merrefelé vagyok egyáltalán.

Viszont havonta ezer eurót mindig félre tudtam tenni. De azt úgy, hogy minden nap beszívtam. Sőt! A haverommal még versenyeztünk is sokszor, hogy ki tud erősebb spanglit betekerni, szóval nem spóroltuk ki az anyagot. Emlékszem ő még ilyen másfél-két centi hosszúra gyúrmázott hasíst és azt is beletekerte pluszba a fű mellé. Plusz még rendszeresen hétvégente, amikor nem dolgoztunk akkor kimentünk szórakozni is. És így tudtam havonta ezret félretenni.


Viszont a másik eset, meg rokonok, akik Londonban élnek. Ők alig tudnak félretenni és egy csomó olyan dologról le kell mondjanak, amit még itthon is megengedhettek volna. De másik ismerős is mondta, hogy kb szétrohadt öreg házakban havi ezer fontot fizetett lakbérre és alig maradt bármilye a hónap végén. De a lényeg, hogy ő Londonban él és akkor el kell olvadni, mert az a nagy valami.

Illetve itt ezen az oldalon sokan Kanadában élők is mondták, hogy alacsonyabb életszínvonalon élve nehezen sikerül nekik havonta száz -kétszáz dollárt megspórolni, miközben amott meg meg a nagy kanadázás, hogy mert a Kanada az a hűdemilyen szuper hely!

Emlékszem nálunk is amikor Londonból (meg a tengerentúlról) jöttek a rokonok látogatóba akkor mindenki elvesztette a fejét, meg mindenki elolvadt, kb mintha Zeusz isten lejönne a földi halandókhoz stílusban az egész. Amott a végén meg még a taxit is nekünk kellett fizetni, mert nem tellett neki kifizetni 🤣🤣🤣


Mindeközben én meg valahol a semmi közepén a holland síkságon tettem félre az ezer eurókat, viszont rám meg nagyívben tojtak magasról, mert azt sem tudták hol vagyok. És a helyre ahol vagyok külön rá kellett zoomolni térképen, annyira jelentéktelen kis falu volt.


Szóval ezek a személyes tapasztalataim alapján találtam ki a kérdést.

nov. 13. 06:47
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

7 évig laktam Londonban így szavaztam a 2-es opciora. Ami érveket leírtál pl London mellett, ezek nem igazán mérvadó dolgok. Egyrészt hamar lehull a rózsaszín köd ha egyszer tényleg odaköltöztél. Nem jársz be a sohoba meg a belvárosba minden hétvégén, ha nem arra dolgozol. Nem érdekli a kutyát sem a bigbanről vagy a buckhingam palotáról készült ezredik képed, és senki se olyan hülye, hogy azt hiszi, hogy te menő vagy mert nagyvárosban élsz. Sőt Londonhoz hozzápárosítják a mosogató szakmát a magyarok.


Egy osztrák kisváros viszont magáért beszél, hiába nem ismerős a neve

nov. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
91%
Ha Miskolc vagy Borsod semmiféleképp sem játszós, csakis a 2. opció.
nov. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 Salx Narval válasza:
100%
Tőlem sajnos már nem kérdezik meg a tinilányok, hogy hol élek.:D Ami neked fontos az számomra semmit nem jelent egy ilyen irányú döntés meghozásakor, pláne mások tetszésnyilvánítása. Amúgy egyik opció sem tetszik, ha muszáj lenne választani akkor a "sógorokhoz" mennék.
nov. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
89%
Nem ezért akarnak az emberek nagyvárosban, hanem mert egy holland zsákfaluban nincs mit csinálni.
nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
86%
Nos, Hollandiában akkor tudsz felre tenni havi 1000 eurót, ha ESA kutatomérnökként minimum ötször ennyit keresel- igaz, akkor nem zsakfaluból jársz dolgozni, hanem Noordwijkban élsz. A másik opció az üvegházi betanitott munkás, aki munkasszallon lakik és semmire nem költ. De mesélj még
nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!