Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az alábbi két opció közül...

Az alábbi két opció közül hova költöznétek ki?

Figyelt kérdés

1) London, Párizs, New York stb

Igazából teljesen mindegy, de az a fontos, hogy valami nagyon-nagyon felhype-olt helyre. Itt a méregdrága árak miatt havi szinten spórolósan élve kevesebb mint 100 eurót (vagy dollárt) tudsz félretenni. Igazából ha sikerül százat félretenni, az még jónak is mondható.


Viszont a legfontosabb, hogy ha kiteszel az insta, Face stb oldalodra egy fotót amint épp pózolsz a Big Ben, Eiffel, Szabadság szobor vagy ilyesmikkel akkor több száz like-ot kapsz majd rá.

És ami még ennél is fontosabb, amikor a csitri tinilányok megkérdezik, hogy "Hol élsz?" és te azt valaszolod "Londononban" (vagy amelyik túlhype-olt helyet kiválasztasz) akkor nekik azonnal az lesz a reakciójuk, hogy "Júúj de szupcsi!" meg "Najde menő!"

Szóval az instán, Face-en, tiktokon stb igazi sztár leszel!

A kis csitrilányok nem győzik majd dobálni a szívecskés matricákat neked!


2) Valami no-name német, osztrák stb kisfalu

Itt az alacsony árak miatt havonta lazán spórolás mentesen félre tudsz tenni 1500 eurót. Nagyobb lábon élve is simán havi ezer euró megmarad a hónap végén.


Viszont nagyon fontos megjegyezni, hogyha kiposztolsz egy képet erről a helyről, akkor édesanyádon kívül senki más nem fogja like-olni. Nulla reakció lesz rá.

Amikor egy csitri tinilány megkérdezi, hogy "Hol élsz?" és te azt mondod "Kleindorfban" (vagy valami random no-name falut helyettesíts be) akkor nekik a reakciójuk az lesz "Mivan? Most hallom először! Az hol van?" vagy az "Fú ez tök gáz, hova kerültél te?"

és az insta, Face stb oldalakon egy csitrilány se fog odakomnentelni neked.


A kettő közül melyik mellett döntenél?



2023. nov. 13. 05:58
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

Itthon se élnék nagyobb helyen (megyeszékhely) mint most. Sőt, kisebb helyre vágyom már. Szóval semmi nagyon felkapott, nagyváros nálam nem jöhet szóba. Legtöbb helyen borzalmas a közlekedés, élhetetlen.

Turistaként és munka kapcsán meg bejártam a fél világot, főleg az ilyen felkapott helyeket.

Közösségi média számomra egyáltalán nem fontos.

2023. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

#10


Szakmunkásként voltam kint

2023. nov. 13. 10:41
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

Nemetorszagban elek (Nö vagyok) es honnan veszed,hogy 1500Eurot felre lehet tenni?? Erre tenyleg kivancsi vagyok!

Nagyon szep kirandulo helyek vannak itt a környeken is, illetve Ausztiaban a hegyek, a vizeses, a termeszet is gyönyörü. Többször volt szerencsem atmenni Svacjba is. Ha posztoltam rola fenykepet, az ismeröseim irigykedve neztek,hogy olyan szep helyen elek, ahova mas nyaralni jar.

2023. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

#13


Németországban mondjuk nem dolgoztam, de láttam nettó ~3000 eurós álláshirdetéseket. Na most ilyen kisebb helyeken már lehet 500-600 euróért is jó albérletet találni. Tehát még mindig maradt ~2400. Németországban pedig az árak olcsóbbak mint Magyarországon a nyers húst kivéve színes mindenben (ezt csak azok tagadják akik sosem hagyták még el a magyar határt).

Azért ezer-ezerötszáz euró meg bír maradni még ebből.

2023. nov. 13. 10:50
 15/45 anonim ***** válasza:
82%
Szakmunkaskent munkasszallon
2023. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

#15


Hollandiában nincsenek munkásszállók. Az ilyesmik Magyarországon vannak, ott jellemző, hogy betesznek egy szoci kórházra emlékeztető tömegszállásra egy szobába 2-3 másik alkoholista bent cigiző cigány mellé.


Hollandiában az volt nekünk, hogy aláírtunk egy szerződést, hogy X közvetítőnek dolgozunk heti 40 órát (tehát nem ilyen 50-60 órákat mint pl Magyarországon) és ők térítésmentesen biztosítanak saját szobát kertes házakban. Az is le volt írva, hogy hány négyzetméterre hány ember juthat, mennyi fürdőszobának kell lennie hány emberre, hány évesnél nem lehet idősebb a ház stb. A mi házunkban négyen laktunk összesen és két fürdő volt plusz egy hatalmas nappali meg kert. A ház két éve épült. Igazából soha korábban nem láttam annyira modern és új házat. Ott használtam legelőször indukciós főzőlapot, okos termosztátot stb.

Azt mondanám, hogy jobb állapotú volt ez a ház mint a magyarországi albérletek több mint 95%-a.

Amikor a többi 3 kollégám meg nyaralni ment akkor meg még ennyien sem voltunk. Igazából nagy kertes házról én Budapesten még álmodni sem tudtam volna. Hollandiában meg mindez térítésmentes volt.

2023. nov. 13. 11:02
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,hogy kijavitalak de Nemetorszaggal kapcsolatban hatalmas tevedesben vagy! Itt sincs kolbaszbol a kerties. 600 Euroert kb 30nm2-es, 1 szemelyes alberletet talalsz, (ha talalsz, mert nagyon nehez a alberlet kereses - rengeteg a jelentkezö, es mivel magyarkent külföldinek szamitasz, keves az esely,hogy az elsö amit kinezel maganak, megkapd) + amire termeszetes rajön meg a rezsi+internet es egyeb kiadasok. (kb 200 euro) Nyilvan ha nagyobb a lakas, vagy több tagu a csalad akkor több.

Auto biztositasa sokkal dragabb,mint Magyarorszagon, nem beszelve az autoszerelöi arakrol, es az üzemanyagrol. Illetve minden mas szolgaltatas (fodrasz, körmös, autotakaritas, optika es stb.)

De mindenki elött ott a lehetöseg, költözz ki es probald meg. :-)

A legnagyobb szeretettel kivanom,hogy talalj 3000 euros netto fizetesü allast, amiböl 1500 eurot felre teszel. (ha igy törtenik, kerlek 1 ev mulva jeletkezz. :-) )

2023. nov. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Itt élek, tehát konkrétan tisztában vagyok a munkapiaci helyzettel is. Vannak munkasszállók és munkás szállások is. Te ez utóbbiban éltél és hidd el, nem volt térítésmentes, le volt vonva a fizetésedből
2023. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

#18


Hollandiáról beszéltem. De ha választanom kell, hogy keresek 3000 eurót és abból kifizetek 1500 eurót albérletre vagy pedig keresek 2000 eurót lakok kertes házban néhány másik emberrel térítésmentesen, akkor én inkább a másodikat választom.


Egyébként szakmunkásként nem olyan nagy was ist das megkeresni ennyit... Most értelemszerűen nyelvtudással együtt. Mert a mai világban már minden fent van az interneten, tehát nem értem azokat akik képtelenek megtanulni idegen nyelveket amikor a neten full ingyen minden fent van.

Ha van hegesztői minősítésed, vagy van villanyszerelői bizonyítvanyod, esetleg tudsz bádogozni stb akkor 2500-3000 simán meg lehet keresni.


Autóbiztosításra nem kell költeni, mert ha a sima magyar rendszámos autódat használod, a kutyát nem fogja érdekelni. Ez nem Svájc ahol egy év után kötelező kicserélni a rendszámtáblát 😅 Hollandiában az összes külföldi akivel dolgoztam mind a saját országából való autóját használja. Egyesek 8-10 éve élnek kint és azóta is az otthoni autójukat használják. A kutyát nem érdekli ez Hollandiában.


Nekem a háromezres munka nem jött össze, mert a koromból kifolyólag nincs annyi munkaév tapasztalatom, hogy felvegyenek ilyen munkahelyekre, ezért nekem nem sikerült ezerötszázat félretenni havonta, hanem csak ezret.

2023. nov. 13. 12:04
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

"Hollandiáról beszéltem."


Én is.

2023. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!