Kezdőoldal » Utazás » Európa » Isztambuli hétvégét önállóan...

Csóróvagyok kérdése:

Isztambuli hétvégét önállóan érdemes megszervezni? Mármint hogy magam és nem iroda szervezi. KB fele annyiból kijönne.

Figyelt kérdés
Volt már valaki, aki önállóan szervezett le külföldi nyaralást?

ápr. 5. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez egy kimásoltam válaszom egy másik kérdéshez, de ugyan azt akarnám amúgy is elmondani neked itt:


Párszor már elmondtam itt, gyakorin, hogy az utazási irodának van értelme, de nem mindenkinek lesz jó.



Az utazási iroda általában drágább mint egy magán szervezésű út, de kevesebb stresszel jár, egyszerűbb az egészet intézni, főleg hogyha nem beszéled az adott ország nyelvét. Cserébe egy csomó másik emberrel kell osztozkodnod az élményen, akik lehet, hogy kimondottan nagy barlangostestűhímvesző-kalapok, vagy rosszabb. Nem te állítod össze, hogy miket fogsz megnézni, azt is csak simán alád rakják. Néha szokott olyan lenni, hogy elengednek X órára, de ez nekem nem jön át...



A magánszervezés pedig, a szervezési késségeidtől függően, de olcsóbban is ki tud jönni, azt nézel meg amit szeretnél és akkor amikor szeretnél, azzal akivel szeretnéd. Viszont sokkal stresszesebb és időigényesebb egy ilyen leszervezése, akkor meg végképp ha először csinál ilyet az ember.



Na már most, én bár a magánszervezést részesítem előnyben, így voltam pl New Yorkban is, nincsen azzal semmi baj, ha te irodával szeretnél kimenni.



Nincs olyan, hogy jó vagy rossz választás, ezt sokszor elfelejtik. Ha elmondod, hogy miért részesíted elönyben ezt vagy azt akkor szívesen segítek, akár a szervezésben is, mert ezt kifejezetten szeretem csinálni.

ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Utazasi iroda: utazol gond nelkul de mint a birkak es elveszik az utazas varazsa viszont kb haromszor annyiba kerul

Magan szervezes: a szervezes izgalma, nem vagy kotott, addig vagy adott helyen ameddig csak akarsz, azt teszel bele az utadba amit meg akarsz nezni, nem erzed magad birkanak es kb harmadaba kerul

A te dontesed.

ápr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb persze és többször is szerveztem egyedül nem nagy kunszt, repülőjegyet venni és szállást foglalni.
ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek! Én szeretek szervezni, az egyetlen amitől aggódok, hogy törökül nem beszélek :( De hogy egy vacak 3 éjszakás utert az összes iroda alsó hangon 400 ezret kér, az durva! Miközben szállás és repjegy 4 napra összesen nincs 100 - 150 ha magam intézem! Wizzair 45 oda vissza/fő, 4*hotel reggelivel 50 ezer 3 ejre...
ápr. 5. 13:59
 5/6 anonim válasza:
73%
Sokat voltam már utazási irodás utazáson. Nagyon kötött programok voltak, de megérte.
ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Varoslatogatashoz nem erdemes utazasi irodat igenybe venni.


Amit en szoktam csinalni, hogy oszzeirom, amik erdekelnek az adott varosban, azutan az elso nap elmegyek egy vezetett gyalogos turara (ezek altalaban ingyenesek, a vegen szoktam 5-10 eurot adni az idegenvezetonek) A helyi idegenvezeto sok jo tippeket szokott meg adni, hogy miket erdemes megnezni, hol erdemes kajalni stb.


Azutan az igy osszeallitott programot a sajat tempoben megvalositom.

ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!