Kezdőoldal » Utazás » Európa » Akik Angliában élnek, hogyan...

Akik Angliában élnek, hogyan jutottak ki?

Figyelt kérdés
Ez lenne a kérdésem, szeretnék már innen elhúzni hogy fogjak neki? Kiváncsi vagyok ki hogy jutott ki innen ?
2009. febr. 8. 17:51
 1/5 anonim válasza:
2009. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jo az elso link, akkor en is irok neked meg ott is tudsz kerdezni es olvasni nagyon hasznos dolgokat, iranylondon.hu es a hunvagy.hu

Ha nincs kihez menned, akkor egy kituno lehetoseg ha kimesz au-pairnek. Lesz a csaladnal szallasod, ellatasod, kapsz zsebpenzt. Emellett belekostolsz a kinti eletbe. Ez nagyon jo ugrodeszkanak, es fel vagy 1 ev mulva mar sajat labadon allhatsz, szobat, lakast tudsz berelni, lesznek ismeroseid, es keresel munkat is amig a csaladnal vagy, valamint jarsz nyelviskolaba is, persze csak ha szukseged van ra.

Sokan ugy jutnak ki pl. csaladok, hogy a ffi kijon Angliaba, szerez munkat, lakast, es kb. 1 honap mulva utanajon a csaladja is.

Sokan au-pairnak jonnek ki, valaki egyetemre. Valaki ismeroshoz jon, es o segit neki.

En pl. ugy jottem ki a gyerekemmel, hogy a parom itt dolgozott, es hozza jottunk.

De voltam elotte mar mas orszagban au-pair, ezert irtam rola. Nagyon jo lehetoseg!!! Ha arra gondolsz, hogy nem sokat fizet, gondolj arra, hogy nemcsak a fizetest kapod toluk, hanem mellette a teljes ellatast, szobat, furdoszobat, internetet, szoval nagyon sok mindent meg.

Es tudsz mas kisebb munkakat is vallalni a csalad mellett.

Ja, van meg az utazas.com ott a forumba lepjel be, es ott is sokat olvashatsz meg!

2009. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Number one: tanuld meg a nyelvet! Az ideözönlő magyarok nagy tömege semmit nem gagyog angolul. Kijönnek, nem tudnak megállni a saját lábukon. Rászorulnak a haverra, a főbérlőre vagy akárki segítségére amiből agency-s, minimálbéres lepra munkákat tudnak csak vállalni. Rövid időn belül neki állnak morogni, hogy hát ők nem így gondolták, hogy ez szar, hogy ilyen meg olyan rosszak a körülmények. Meg persze nem értik hol rontották el, miért nem úgy alakult minden mint XY-nak.

Hidd el az itt (Londonban) élő magyarok 90 százaléka minimálbéren tengődik, nem képesek előrébb jutni. 7-14 ember lakik egy házban, ez a 90 százalék még saját szobát sem tud fenntartani, osztják azokat kettesével/hármasával.

Londonban nem tudsz úgy sprórolni, jóval drágább az élet (szállás és transport leginkább). Én úgy fizetek havi 437 fontot (számold át nyugodtan) szállásra és bérletre, hogy 7-en vagyunk egy lakásban, nekem van egyedül saját szobám, és nem élek messze a belvárostól, zone 2 (minnél több zónára akarsz venni bérletet annál drágább). És a poén: ez itt még olcsó is. A kollegáim jóval többet fizetnek, normálisabb környéken.

Legolcsóbb az élet ha sikerül bejutnod egy vidéki szállodába és bentlaknod. Én így kezdtem, komoly 37 font volt hetente. Természetesen nem kellett semmilyen bérletet vennem, kaja pedig benne volt. Másfél év után hazamentem lakást venni...(oké, 50%-a hitel, illetve akkor 400 forint volt a font ami nem mindegy).

De a kérdésedre is válaszolva: otthon sok suliban lehetőség van pályázni a Leonardo-programmal külföldi munkákat, én így jöttem ki. Aztán itt is ragadtam :D

2009. febr. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nikcsi ***** válasza:

Szia!

En mar 4 eve elek itt, a parommal is itt ismerkedtem meg (szinten magyar), nemreg szuletett meg a fiunk.

Az aupairkedes a legjobb kezdes (lanyoknak elsosorban), nem kell szallast, rezsit, kajat fizetned es jol megtanulod a nyelvet. Igaza van az elottem szoloknak nyelv nelkul ne varj csodat. En egy evig csinaltam a szitterkedest, aztan kulonkoltoztem (baratnommel berultunk egy szobat) es kulsoskent jartam takaritani, gyerekekre vigyazni csaladokhoz. Majd megismerkedtem a parommal es osszekoltoztunk Londontol eszakra egy kisvarosban (london kb. fel ora) es itt egy cegnek dolgozom mar. A parom meg egy raktarnal van mar 3 eve. Mindkettonket megbecsulnek a munkahelyunkon es nem minimalberert dolgozunk. A szallas nem veszes mi mar kiprobaltuk az osszes lehetoseget, egyedul, kulon, de az a legjobb amit most csinalunk, ket par es egy srac egy 5 szobas hazban, fejenkent 200 font+rezsi, ami azert nem veszes. Szoval nekunk azert mar alakulgat az itteni eletunk, de hosszu utat jartunk be elotte, a lenyeg a nyelv, a dolgozni akaras (nem csak kijonni es varni a milliokat), es a kitartas. Ha ez megvan, nagy baj nem lehet! :)

Sok sikert!

2009. febr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a párommal jöttünk ki már két éve. Pont rossz időszakban, mert októberben jöttünk ki, és akkor (most már tudom) kicsit kezd leállni minden. Úgy értem, akkorra már a gyárak felvették a sok embert, hogy a karácsonyig tartó hajtást bírják szusszal. Akkor ezt nem tudtuk. Nekem egy volt osztálytársam segített, aki már két éve kinn volt akkor. Hozzá költöztünk. Nem ígért soha könnyű "utat". 1400 fontot hoztunk ki, éppenhogy elég lett. 2 hét elteltével a párom elkezdett dolgozni, a 3. hétre megérkezett az első fizetése. Itt hetente nyomják. 3. hétre már én is elkezdtem dolgozni, de én felesben dolgoztam csak. Nagyon nagy szerencsénk volt, hogy találtunk melót. Én takarítónőként kezdtem, párom gyárban. (ő azóta is ott dolgozik)Én 8 hónap után otthagytam azt a melót, elegem lett. (bulik után takarítottam főleg, el tudjátok képzelni)Aztán egy gyárban dolgoztam a következő karácsonyig(kábé 6 hónapot), ott kiraktak, aztán vissza az első munkahelyemre 2 hétig, majd egy reggel felhívtak a gyárból, hogy kellenék, mennjek vissza, és úgy döntöttem, vissza megyek. Arra gondoltam, hátha megtartanak, de nem így volt, kiraktak másfél hét után. Aztán pár hónapig semmi...rettenetes volt. Aztán 3 hét éccaka, majd 4 nap megint egy másik gyárban, aztán újabb 1-2 hónap kihagyás, és végül most már 8. hónapja egy helyen dolgozom, túléltem a karácsonyt, január van, és most bizti nem raknak még ki egy-két hónapig, aztán meg már pláne. (azért írom, hogy utána már nem, mert 2 hónap múlva kábé közlöm velük, hogy terhes vagyok, és akkor már nem rúghatnak ki, most még igen. Most még csak 10 hetes terhes vagyok, nem mondom el nekik, mert akkor találnak valamilyen ürügyet rá, hogy kirakjanak). Szóval ennyi. Bocs, ha hosszú voltam.
2010. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!