Kezdőoldal » Utazás » Európa » Segít valaki munkaközvetítővel...

Segít valaki munkaközvetítővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Németországba szeretnénk menni a párommal,alapszinten beszéljük is a nyelvet,de egyszerűen nem találok jó munkaközvetítőt,ha meg felhívom őket elküldenek a ....(Szegeden v Kecskeméten kellene)Légyszi segítsetek már nem tudok sehova sem fordulni!
2011. ápr. 28. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Még csak most május 1-töl vezetik be hogy németországba bárki munkavállalásit kaphat. eddig csak speckó munkaterületekre vagy külön munkáltatói kéréssel lehetett kapni.vagy is kisegítö munkákra nem adtak(most máj 1-töl erre is lehet kapni) A másik megoldás ha valamilyen fizikai munkában vagy jó pl hegesztöket nagyon sokat keresnek, de cpeckó vizsgákkal....

Az alapszint nem igazán elég németországban söt még egy középszint sem.

én annak ajánlom németországot aki valamiben szakember, akinek van óriási tapasztalata stb... kisegítö munka nem igen akad mivel a németek letelepítettek nagyon sok törököt(akkor nagy volt a munkaeröhiány) a 70-es években így azok itt elpotyogtatták a gyerekekek és azok itt a kisegítö személyzet nagyrésze, vagy sima németek.

2011. ápr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én munkaközvetítésről beszéltem nem arról hogy te mennyire tájékozatlan vagy.És légyszíves ne gyere a kamu dumával miszerint te ott laksz,mert mindenki ezt csinálja ilyenkor,de ha megkérdem hogy mentél ki jön valami bődületesen rossz sztori vagy semmi.Szóval,a kérdésre válaszolj,mert ezzel csak az időmet vesztegeted.
2011. ápr. 28. 15:05
 3/4 anonim válasza:
Ha választ találsz a kérdésedre, akkor megtennéd, hogy ide visszaírsz? Nálunk is ugyan ez a helyzet van, a férjemnek lenne munka kinn, nem túl jó, de jóval többért, mint itthon, és sajna nagy szükségünk lenne most a pénzre. A baj, hogy két gyerekünk van, és nem bírnánk ki még egy évre sem, hogy külön éljünk, ezért menne vele a család, viszont annak semmi értelme, hogy feléljük, amit ő keres, így csak akkor érné meg, ha én is tudnék kinn dolgozni, akkor viszont a gyerekeket kell valakire bízni., így talán jönne velünk anyukám is, aki nyugdíjas....Ebből egy jó van, hogy fogtechnikus vagyok, amihez nem kell túl nagy nyelvtudás, viszont annál több, mint ami nekem van, mert az 0, angolos voltam gimiben, abból is gyenge, azt meg már l is felejtettem. Még a munka talán meg is oldható, mert azért vannak kapcsolataim, amiket latba fogok vetni, viszont ezer más téren nagyon ránk férne a segítség, és nem tudok semmit Németországról. Még nagyon friss a dolog, csak erős gondolat, csak most kezdtem el puhatolózni a témában, hogy hogy is lehetne, ha lenne. Egy ismerősöm van kinn, nem is túl távoli, de nem szeretném őt nyaggatni egy egész kiköltözés, munkaszerzés megszervezésével. Ha megtudsz valami okosat, légy szíves jelezd egy kommenttel! Köszönöm!
2011. máj. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia!Én sem egyedül mennék,hanem a barátommal és a kiskutyánkkal.Nos,amit megtudtam ezekről a unkaközvetítőkről az hogy vagy előre kell fizetned x összeget vagy utána s végülis a semmiért.Annyit csinálnak hogy az önéletrajzod szétszórják a német álláskereső oldalakon és ha válasz érkezik akkor vagy az ő e-mail címükre,de leggyakrabban a tiedre,amire válaszolnod kell.Megéri ezért pénzt fizetni,mikor az utazás sem 2 ft oda,plussz albérlet,kaució...Én úgy döntöttem,hogy a kezembe veszem a dolgokat,csak biztosabb hogy én magam intézem.Tehát!Írsz egy nagyon jó önéletrajzot s lefordíttatod s azt szétküldözöd!!!De csemegézhetsz a német munkakereső oldalakon is.Ha nagyon nem érted,használd a webfordítást.Mikor mennétek?Mert ha még van egy kis időtök,gyúrj rá a németre!Még valami , hova mennétek?Sok sikert,szerencsét,drukkolok neked s te is drukkolj nekem:)
2011. máj. 3. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!