Kezdőoldal » Utazás » Európa » Cserediákként Portugáliába...

Cserediákként Portugáliába megyek egy évre. Minden fontos információt szeretnék megtudni Portugáliáról. Milyen az időjárás, milyenek az emberek, milyenek a körülmények, hogyan élnek a portugálok? Milyen az iskola? Stb.

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 10:00
 1/3 anonim válasza:

Fú, milyen program? Mázlista vagy (legalábbis az én szememben)!

Az időjárás attól függ, Portugália melyik részére mész, Portoban pl egész télen esik az eső, Algarvéban meg akkor is 30 fok van. Az északi rész időjárása általában esősebb, de egész évben viszonylag meleg van, délen pedig mediterrán az éghajlat.

Én nem sokat voltam kint, de az a tapasztalatom, hogy angolul nem feltétlenül beszélnek, szóval legalább az alapokat érdemes megtanulni előre, hogy meg tudd értetni magad :)

Amennyit én láttam a portugálokból az kb ez volt: mosolygósak, a legtöbbjük kedves, segítőkész és türelmes. Esténként buli van mindenfelé, későn fekszenek, ha jól tudom később is kezdődik egy órával a munka náluk, de ebben nem vagyok biztos. Mi a családdal vacsora után mindig lementünk kávézni, ez ott általános szokás.

Boltokat a városban mikroszkóppal kell keresni (ez Portóra és Guimaraesre vontakozik), viszont rengeteg a cukrászda meg a zöldséges. Az utcák viszonylag tiszták, az árak ngyjából mint nálunk, a közlekedés számomra kevésbé átlátható, de biztos meg lehet szokni.

Remélem tudtam segíteni :)

(megköszönném, ha írnál priviben, érdekelne ez a cserediákság)

2011. jún. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is megyek fél évre, és semmit nem tudok róla! még azt sem, hogy hogy jutok el oda
2011. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mázlista! Nekem is írhatsz privit erről :P Jó lenne kimenni
2012. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!