Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ukrajnában nyaralás?

Ukrajnában nyaralás?

Figyelt kérdés

Tervezek oda utat, ezért érdekelne a véleményetek, hogy milyen pl Magyarországhoz képest? Merre voltatok és milyen céllal (buli, munka, városnézés) és mi a véleményetek az országról és ottani emberekről.

Köszi



2011. júl. 9. 20:28
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szia.

Én ott lakom, vagyis Ukrajnában. Ha gondolod, írd le, hogy mi érdekel és nagyon szívesen segítek!!!!

2011. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én Kijevben voltam tavaly nyáron nyaralni - repülővel. Kicsit talán koszosabb, mint Budapest de jó hely!
2011. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hejj ***** válasza:
én még nem voltam ukrajnában de szerintem mindenképpen valahova a Krim-félszigetre utazz...azt hallottam csodás a tengerpart
2011. júl. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Kárpátaljai vagy? Beszélsz ukránul és oroszul is? Lehet h írok majd privit ha nem gond, ha felmerül vmi :P

Elsősorban én is Kijevbe mennék aztán később mást is szívesen megnéznék. csak kicsit tartok az egyedül utazástól. :P

2011. júl. 13. 02:51
 5/13 anonim válasza:

Igen, Kárpátaljai vagyok. Nyugodtan írj, segítek, amiben csak tudok!!! : )

Kijev valóban szép város, én is voltam már, pedig nagyon messze van tőlem... De megéri!!!!

Ja, igen, beszélek ukránul

2011. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Szia!


Olvastam h Kárpátaljai vagy. A Párommal júliusban Sevastopolba tervezzük, h eljutunk. Nagyon sok szépet olvastam a Krim-ről, és mivel 13szor voltam Bulgáriában a fekete tengeren, így nagy kedvenc. Semmilyen fenntartásom nincs az országgal, de érdeklődnék mi a véleményed, merre érdemes menni Pestről? google map Ukrajnán keresztül vinne, viszont Románia Moldávia útvonal közel 400km-rel rövidebb. A Románoknál voltam többször, ott elboldogulok, viszont Moldáviáról nem tudok túl sokat. Érdemes kockáztatni? Illetve megéri-e Ukrajnán keresztül menni, van e autópálya, van e útdíj, ha igen akkor mennyibe kerül, illetve a rendőrök hogy viszonyulnak hozzánk ha mondjuk csak néhány szót tudunk oroszul? Angollal nincs gond. Korruptak e, szívatnak e? Kérlek ha lesz néhány perced, és ha mondjuk tudsz segíts nekem, mert eléggé beleéltem magam!


Köszönöm

2012. márc. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
a Krim-Félszigeten JALTA drága,de igazi király üdülőhely,pálmafák,banán stb
2012. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én eddig a következő városokban jártam: Csap,Munkács,Ungvár,Lvov,Kijev,Ivano-Frankovszk,Kamenyec-Podolszk,Odessza,Zaporozsje,Dnyipropetrovszk,Harkov,Donyeck,Luganszk,Szimferopol,Szevasztopol,Jalta és Kercs. Ezt 4 út alatt hoztam össze, de vannak városok (pl.: Kijev és Odessza), ahol több út során is jártam. Mindig turistaként voltam, főleg városnézés érdekelt. Mint az a fenti listából is talán kivehető, nekem nagyon bejön Ukrajna. Az emberek néha kicsit mogorvák, de ha egy kis időt együtt töltesz velük (akár pl. a vonaton egy órát), megnyílnak, és kedvesek, barátságosak lesznek. Az ország hatalmas, és ennek megfelelően változatos, rengeteg féle táj, város található Ukrajnában. Én legtöbbször éjszakai vonattal utazta, ez nagyon praktikus, ha rendesen be akarod járni az országot, mert olcsó, kényelmes, pontos, és még pénzt is spórolhatsz (nem kell azon az egy-egy éjszakán szállásra költened). Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha bármi további krédésed van kérdezz bátran.

2013. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ezek szerint sok várost láttál :)

Milyen volt Kercs.. mondjuk a többi krími városhoz képest? És Odesszáról milyen a véleményed? Elég vegyeset nyilatkoztak róla a másik kérdésemnél...

Az utazgatás is jó, de én majd maradok egy helyen eleinte pár napot hogy megismerjem jobban az atmoszférát és a nyelvet, bár igaz hogy így drágább persze, de megéri.

A Transzszibériai expressz is érdekel, vagy voltál már esetleg? Csak azért kérdezem mert ha így szereted a vonatokat & utazást, biztos megfordult már a fejedben.

2013. jún. 10. 04:43
 10/13 A kérdező kommentje:

Azóta is halasztódik az utam ami nem baj végül is, sőt még jobb is bizonyos szempontból hogy halsztódott, ember tervez, isten végez. Ha most február, március környékén megyek akkor Kijev lesz, de ha csak augusztusban tudok menni akkor inkább Odesszát vagy a Krímet választom.

Valamiért úgy gondolom hogy Kijev vonzó télen

2013. jún. 10. 04:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!