Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kb. egy hónap múlva fogok...

Kb. egy hónap múlva fogok életemben először repülni, és nagyon félek tőle. Van valami jó módszer, hogy ne rókázzak vagy ne essek össze? Különben nem hosszú út lesz, csak 1 órás.

Figyelt kérdés
De nem csak ez a problémám. A kutyusomat nem tudom senkire sem rábízni... lehet vinni repül kutyát? Ha igen akkor mik a feltételek?
2009. márc. 31. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell félned, a mostani kátyus utakon szerintem jobban felfordul az ember gyomra mintha repülőre ülne. A felszállás és a leszállás egy kicsit furcsa érzés, de a levegőben szinte semmit nem lehet érezni. Főleg 1 órás úton. A kutyával kapcsolatban azt tudom tanácsolni hogy érdeklődj utána az adott légitársaságnál, mert mindegyiknél mások a szabályok, én egynél tudtam hogy zsebkutyát, mármint max 4 kg-osat fel lehet vinni az utastérbe, persze kosárba, de e-fölött csak a raktérbe utazhat. És persze külön díjja van a szállításnak mindkét esetben és kellenek hozzá mindenféle állatorvosi igazolások.
2009. márc. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Ne félj, a repülés tök jó poén. Két pont van ami gázosabb, a felszállás és a leérkezés, egyébként semmi nem történik fent. Felszálláskor jól begyorsul a gép, az kb. olyan érzés mintha egy jó gyorsulású autóban ülnél, kicsit nekinyomódsz az ülésnek, aztán hirtelen könnyűnek érzed magad akkor már el is emelkedtél a földtől. Egy-két percig emelkedtek aztán a pilóta ráfordul az irányra és megdönti a gépet akkor pedig lehet kinézni az ablakon és gyönyörködni a tájban. Utána meglehetősen unalmas időszak jön úgyhogy kérd a széked az ablak mellé hogy tudjál nézelődni. Leszálláskor amikor süllyed a gép szintén lehet ilyen furcsa súlytalanság érzésed de nem vészes. Ha ügyes a pilóta úgy teszi le a gépet hogy meg se döccen. Egyszóval szerintem nagyon jó élmény. Amúgy nem kell kétségbeesned, mert a légikísérők ott vannak és ha kell segítenek, meg hányózacskó is oda van készítve az ülés hátuljára.


Ellenben a kutyussal nem tudom mi a helyzet, az utastérbe 100% hogy nem engedik fel.

2009. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

De az utastérbe felengedik a kutyát, ha akkora a mérete hogy elfér egy kutyahordozóban az ülés alatt, vagy is mint egy kßezipoggyász.


Viszont a kutya külföldre szállításához állatutlevélre van szüksége az ebnek, még ha eus tagállamba is repülsz akkor is. ha kéziben elfér a kutya akkor plussz költsége nincs, ha raktérbe lesz feladva akkor van.


én minden alkalommal félek a repüléstöl, de nem magátol hogy lezuhanunk, vagy ilyesmi, még légörvényben sincs semmi bajom. èn mindig ideges vagyok hogy a poggyászok rendbe legyenek, hogy nefelejtsek otthon semmit, hogy ne késsünk, hogy minden rendbe legyen. Ez a várakozástol van, mert ugye téblábolni a vároban stb... èn évente kb 4-6 alkalommal repülök, voltam már tenderen túlon is, de eléggé bestressel a sok várakozás.

2009. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
68%

látogass el a budapesti vidámparkba, ott ülj fel egy hullámvasútra... kb olyan érzés lesz mint amikor ott hirtelen le/fel mész. könnyű rá felkészülni :D

egyébként a repülés biztonságosabb (statisztikailag) mint az autókázás...

2009. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Kutyust vihetsz, de minden oltásra szüksége lesz és aszem valami vizsgálatra is kell vinni, hogy fertőző betegségben nem szenved... stb Menj el egy utazási irodába és kérdezd meg őket pontosan, nekik tudniuk kell.
2009. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó vagyok: már csak azért is tudom, hogy fel lehet vinni egy hordozóba, mert legutóbbi repülésemen pont mellettem volt egy kis csivava. Tehát tuti
2009. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
miért félsz?? naggyon jóó!! én nagyon szeretek repülni, semmi bajom nincs tőle (de volt többször is hogy buszon hánytam) repülön még sose!!
2009. márc. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne aggódj, tuti lezuhan ....
2009. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát az én kutyusom nem fér el egy kézipoggyászban, mivel egy 22 kg-os vizsláról van szó. :) Különben a tériszonytól félek nagyon, mivel már akkor is szédülök ha rakom fel a függönyt. Na mindegy, lesz ami lesz :) Bízzunk a legjobbakban.
2009. márc. 31. 22:13
 10/13 anonim válasza:
100%

hello, ugyanígy voltam vele mint te. 1,5hónapja ültem repülőn először és nagyon tériszonyom van. nagyon nagyon! de a repülőröl semmit nem érzel belőle, inkább nézed a tájat. ott nem lesz tériszonyod... de amikor a gép elkezd ereszkedni nagyon fog fájni a füled meg a fejed, mintha égne... olyankor nyelj egy nagyot és elmúlik. remélem segítettem.


16/F

2009. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!