Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldön melyik városban...

Külföldön melyik városban dolgoztok, éltek/élnétek és miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 15:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam hogy Wiltshire megyében élek.

Magát a kis városkát szeretem..De az időjárástól totál ki vagyok bukva. Lassan 5 éve élek kint de még ma sem tudtam megszokni,hogy sosincs meleg,sosincs kánikula,állandóan esik az eső vagy fúj a szél..

Ennyi év után rájön az ember hogy itt is vannak lököttek(nem is kevesen) itt is vannak bunkó emberek.De itt van munkám,így egyenlőre ez a biztosabb megélhetés..

Ha lenne otthon melóm akkor már holnap hazarepülnék

2011. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Los Angelesben dolgozom es egy tengerparti varosban lakom. 8 eve egyedul jottem ismeroshoz.

Elotte 3 evig London. Besokkaltam az esotol es inkabb eljottem a napos Caliba. A jo angolt Londonnak koszonhetem.

Nincs tel/latyak/sar, meleg van, konnyu megelhetes, tobb mosolygos arc az utcan. A tel/latyak nem zavarna Magyarorszagon, ha a megelhetes legalabb a kozeleben lenne annak, ami itt van, de sajnos messze messze tavol. Legalabbis anno a 70e Ft-os fizetesemmel nem tudtam nagyokat almodni.

2011. szept. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Bevallom, nekem is Los Angeles volt az egyik célpontom. Én is egyedül mennék ki és az első hónapban egy ismerősnél lakhatnék. Írod, hogy "könnyű megélhetés". Én részletesen átolvastam rengeteg weblapot a Neten, ami egy kicsit is kapcsolódik LA-hez és a következőket találtam: 10-12%-os munkanélküliség (épp, mint itt), kezdetben 8-10 dolláros órabér, 1 vagy max.2 hét szabi évente, kb. 800 dolcsi egy elfogadhatóbb szoba havonta, drága a kaja is,kocsi mindenképp kell, tehát azt is kéne vennem, ha odamennék,3,8 dolcsi egy gallon benzin, SSN mindenképp kell a kinti jogsihoz, azt viszont csak legálisok kaphatnak. Legális pedig szinte csak úgy lehet az ember, ha megházasodik...stb-stb. Én régebben vadidegenektől kértem segítséget, hogy írjanak LA-ről és kb. pont ezt írták...Te hogyan birkóztál ott meg a kezdeti nehézségekkel anno? Én bátor embernek tartom magam, de annyi negatív dolgot hallottam a LA-i élettel kapcsolatban, hogy mostanság valami könnyebb célpontot keresek.
2011. szept. 1. 23:37
 14/19 anonim ***** válasza:

Mi Belgiumban élünk, a férjem 3,5 évvel ezelőtt jött ide dolgozni, én meg később jöttem utána.

Én nagyon szeretek itt lenni, bár flamandul még nem beszélek, de szerencsére angolul nagyon sokan beszélnek, így megvan a közös nyelv. Imádom az itteni időjárást, teljesen Angliára emlékeztet (ott 3 hónapot töltöttem). Az otthoni szélsőségeket nem nagyon szeretem.

Az egyetlen "negatívum" talán, hogy a hipermarketek nem non-stop-ok mint otthon, de már hozzászoktam...

2011. szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha német tudásod van egyértlműen Bécs vavy Düsseldorf..

Ha angol nyelvtudásod van kanadát ajánlom.

Én sopronbol szeretnék Bécsbe bejárni aztán majd ki is költözni.

Hogy miért?

Mert novemberben megyek Bécsbe 11x-re 1 napra.. De mindig annyira ottmaradnék még 1hetet legalább.. Bécsnek nagyon különleges hangulata van.. Egyszer legalább menj el az adventi vásárra ..

Nekem amikor először voltam leesett az állam..

Mesélek még pmben tapasztalataimrol ha kiváncsi vagy :)

Düsseldorf is tetszik oda is ki szeretnék menni 1x..

Remélem tudod hogy a német városok a legélhetőbbek.. HIVATALOSAN Bécs.. És én tudom hogy nem véletlenül..

Nálam Bécs a BEST :)

2011. szept. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszaitokat! Utolsó: persze, hogy kíváncsi vagyok a tapasztalataidra. Írd meg, kérlek!:-)
2011. szept. 4. 22:28
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező.

Mivel úgy látom alapos,megfontolt ember vagy,és lelkiismeretesen begyűjtesz minden információt így biztos vagyok benne hogy tisztábban vagy azzal is,hogy sokan szeretnek nagyzolni ismeretlenül.NAgyon kevesen vallanák be,hogy az adott országba ahová kimentek,nem igazán tudnak boldogulni,vagy ha van is munkájuk,szinte el is megy a szállásra,kajára..De ki vallaná be őszintén,hogy nem könnyű sehol sem??

Ezért is szoktam mondani,hogy "Messziről jött ember azt mond amit akar"


Olvastam olyan emberek írásait akik Amerika több városában élnek,és sokan megírták,hogy az éden messze nem olyan amilyennek képzelték.Volt aki leírta,hogy már hazajönne,de nincs miből.Nem tud annyi pénzt félretenni,hogy hazaköltözzön.Volt aki megírta,hogy jól keres,de nincs élete.14-06 órázik,hogy legyen állása/pénze.Ha ő nem teszi akkor megteszi más,és nincs többé melója.

Van akinek bejön.

Ugyanez a helyzet más országokkal is.

Én Angliában élek/dolgozom.Nem könnyű.Nem mondom senkinek,hogy milyen gazdag vagyok,meg szarrá keresem magam(pedig nem mosogatok,hanem a szakmámban dolgozom)

Ha megírom,hogy az én fizetésem majdnem 80%-a albérletbe elmegy,nem igazán hiszik el.De nem panaszkodom.Én azt szoktam mondani,hogy ugyanúgy élünk mint régebben,csak annyi különbséggel,hogy most nem Budapesten élek,hanem Oxfordban.

A nővérem otthon van.Jól él.Sőt ő jobban él mint én.Ebből is gondolom,hogy otthon is lehet boldogulni,ha akar az ember.

Külföldön is nehéz munkát találni,és nehéz megtartani az állást is.

Na mindegy.Csak annyit akartam írni,hogy tudd,nem minden fekete és fehér amit sokan ismeretlenül írogatnak.

2011. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
45%
javítok* 14-16 órákat dolgozik....
2011. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
10.08.:Neked külön köszönöm az őszinte leveledet! Hasonlóan fogok reagálni és leírom a történetemet. Azért félek ennyire külföldtől, mert már volt egy 2 hónapos rossz tapasztalatom Írországban. 2007 novemberében fogtam magam és kiköltöztem oda . Több kisvárosban reggeltől estig állást kerestem és két hét után találtam is pincérmelót egy hotelben. Nagyon kemény munka volt, kora reggeltől késő éjjelig bármikor beoszthattak, de örültem, hogy van munkám és tisztességesen dolgoztam. Azt viszont „elfelejtették” közölni, hogy csak a karácsonyi, szilveszteri pörgősebb időszakban kívánnak foglalkoztatni. A felvételi interjún azt hazudták, hogy hosszú távra keresnek embert. Január 2-án közölték a próbaidősökkel (velem is), hogy szevasz. Azt mondták, hogy tavaszig holtszezon lesz és nem kellünk. Ezek után egy percig sem keseregtem, hanem gőzerővel kerestem új állást, de mivel egy kisvárosban éltem és akkoriban- hiába a diplomám-, de alapfokon beszéltem angolul, így a kereskedelem és idegenforgalom területén nézelődhettem csak. És mivel január mindenhol holtszezon, így nem sok lehetőségem maradt…egyet kivéve. Két arab faszi felvett egy hamburgereshez dolgozni, de már a felvételi interjún is éreztem, hogy akkor tarthatom meg az állásom, ha vagy egyikkel, vagy másikkal, vagy mindkettővel lefekszem. Ez persze nem történt meg. Két napot dolgoztam ott. Hazajöttem január végén, mivel hetekig kerestem állást hiába és munka nélkül egyre nehezebben fizettem a drága albit. Írországba soha többé nem megyek vissza még turistaként sem. Ez az én történetem. Ezért vagyok nagyon óvatos külfölddel kapcsolatban, de itthon én nem maradok! Újra megpróbálom máshol. Itthon én-hiába van állásom-esélyét sem látom annak, hogy valaha is önálló lakásom lesz. Sok nyugati országban azért valljuk be, hogy könnyebb pénzt gyűjteni, még akkor is, ha k..va drága az albérlet és minden más is. Még egyszer köszönöm az őszinteségedet! Kár, hogy nem azokban az országokban élsz, amiket kinéztem, mert veled biztos, hogy szívesen találkoznék!
2011. szept. 5. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!