Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik országban/városban a...

Melyik országban/városban a legjobbak az élhetési lehetőségek? (Csak Európa)

Figyelt kérdés
Mindenképpen külföldön fogok élni, csak azt nem tudom eldönteni, hol. Mindig London volt a cél, de egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy nem jó hely.. mindenképp valami nagyobb városban akarok élni, tehát nem akarok valahova kiköltözni valami faluba.. viszont London iszonyú drága, és ugye valamikor kéne családot alapítani, stb, de London olyan drága, hogy nem tudom elképzelni hogyan vehetnék ott valaha is házat, stb. Még nagyon magas fizetéssel sem tűnik reálisnak, ahogy elnézem egy átalágos háznak is nagyon durva fizetés kéne..egyszerűen lehetetlen normálisan megélni, én pedig nem szándékozok húsz emberrel egy kis lakáson osztozni 30 éves koromig.. És nem csak a nagyvárosokkal van így, hanem minden hellyel ami közel van egy nagyvároshoz.. melyek azok a helyek Európában ahol reálisak az ingatlanárak/megélhetési árak a fizetésekhez viszonyítva? Mert kezdem úgy érezni, hogy ilyen hely sehol nincs.
2011. szept. 8. 20:21
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
amúgy ilyen problémáim nem lesznek, hogy kimegyek és hónapig ilyen pincérmunkáim lesznek, a második diplomámat külföldön fogom csinálni azonnal az első után, tehát nem fogok úgy kimenni mint sokan, hogy végezzünk szolgamunkát csak mert többet kapunk érte mint magyarországon. nem ilyen terveim vannak.
2011. szept. 8. 21:02
 12/41 anonim ***** válasza:
64%

Te nem érted mit írunk,vagy nem akarod felfogni az értelmét???

Külföldön még egy félmilliós nagyvárosban is iszonyú drága megvenni egy kertes házat..Akárhová mennél Európán belül,legyen az Prága,Oxford,Manchester,Luxemburg, sehol nem veszel elfogadható árért kertes házat.

SŐT! Külföldön nem is vesznek az emberek,hanem éveken át bérelnek.Az oka az hogy hatalmas távolságok vannak,és nincsenek a saját lakásukhoz rögzítve.Vagyis ha egyik hónapban Londonban dolgozik valaki,majd a következő hónapban Skóciában,akkor csak átmegy és kész.

Ez a helyzet Hollandiában is..

Vagy otthon élsz és otthon veszel kertes házat,autót..Vagy külföldön él,dolgozol,és lejjebb adod az igényeidet.

Ha ezt nem vagy képes felfogni akkor neked nem való a külföldi élet..szinte azonnal véged lesz..(átvitt értelemben)

2011. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

figyelj.. nem fogok felvenni hitelt, államtól kérni segítséget stb.. ha ilyen terveim lennének, fel sem tettem volna a kérdést. pont azért tettem fel, hogy megtudjam, másik szerint hol van olyan hely ahol ezt NEM kell csinálnom. biztos, hogy nem fogok hiteleket fölhalmozni.

amúgy ne gyere nekem ezzel a magyar mentalitással, az amerikaiak vagy a nyugat-európaiak pont annyira akarnak kertesházat mint én. az, hogy normálisan életszínvonalon akarsz élni nem magyar mentalitás.

2011. szept. 8. 21:04
 14/41 anonim ***** válasza:
52%

JAJ! DE ÁLMODOZOL angyalom!


Gondolod,hogy te kint fogsz egyetemre járni??

és hova?? van annyi pénzed,hogy fizess fél évre 9000-12000 fontokat???

De gondolom te gazdag vagy,aki nem képes a valóságot felfogni..Én csak egyet mondok neked,és többet nem is írok

"Bilibe lóg a kezed!"

2011. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

van pénzem fizetni az egyetemet.

amúgy meg nem tudom mit ugrálsz, nyugodjál le :D nem is ismersz, ne mondd már meg nekem hova fogok menni..

2011. szept. 8. 21:07
 16/41 anonim ***** válasza:
69%

te nagyon h....

Tudod mit? sok sikert neked!

Én már kint élek lassan 7 éve.A fiam egyetemista 2 éve..Én már nem álmodozóm..De azt tudom hogy aki így áll hozzá mint te az semmire sem fogja vinni..

2011. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
78%

"amúgy ilyen problémáim nem lesznek, hogy kimegyek és hónapig ilyen pincérmunkáim lesznek, a második diplomámat külföldön fogom csinálni "


Neked aztán nagy arcod van! Ha így állsz a dolgokhoz, akkor nagyon nagyot fogsz koppanni! A külföldi élet alapja az, hogy legalább az elején lejjebb kell adni az igényeket! Vagy annyi tartalék pénzed van hogy akár hónapokig vársz egy neked megfelelő állásra? Én magam is két diplomával rendelkezem, de mivel kevés volt a tartalékom, ezért el kellett vállalnom az első adandó munkát! A munka nem szégyen! Sok diplomás fenn hordja az orrát, mert büdös neki a munka!

2011. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
amúgy meg, tisztában vagyok azzal, hogy nyugat/európában mindenhol magasak az érak, nem az volt a kérdés, hogy hol kapok 20 forintért házat/megélhetést, hanem az, hogy hol lehet OLCSÓBBAN. nyilván országok között is vannak különbségek, van ahol sokkal rosszabb a helyzet mint máshol.
2011. szept. 8. 21:10
 19/41 anonim ***** válasza:
69%

ma 21:09-nek


Szerintem kár is ennek írni bármit is,mert a kis tyúkeszével nem fogja fel,hogy nem így mennek a dolgok.

Én már csak nevetek rajta mert azt hiszi,hogy kimegy bárhová Európába,elmegy egyetemre,és rögtön milliós fizetést kap..Jót kacagtam..Nem baj..majd megnyúlik az arca..

2011. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
köszönöm, de orvosnak tanulok, lesz munkám. csak mert te nem kaptál diplomával munkát, nem jelenti, hogy más sem fog.
2011. szept. 8. 21:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!